۶ ماسک طبیعی که نباید استفاده کنید

0

۶ ماسک طبیعی که نباید استفاده کنید

به تازگی، اینگونه به نظر می رسد هر چیزی از گیاهان یا هر آنچه که از یخچال شما بیرون بیاید، آنقدر بی خطر است که می توانید بروی صورت خود قرار بدهید. علاوه بر همه اینها، اگر شما بتوانید چیزی را بخورید، پس چرا این امکان وجود نداشته باشد که بر روی صورت خود بمالید؟ اما فقط به این دلیل که می توانید دارچین را بر روی بلغور جو دوسر یا در آب لیمو ترش خود بپاشید، به این معنی نیست که پوست شما را از بین نخواهد برد.

در این نوشتار در مورد  ۶ ماسک طبیعی که نباید استفاده کنید بحث شده است.

در واقع، بسیاری از مردم روش های سختی از قبیل درمان های طبیعی خانگی برای از بین بردن آکنه، روشن شدن لکه های تیره و کاهش چربی آموخته اند، که می تواند پوست آنها را بدتر کند.

به همین دلیل ما از تجربیات دکتر مونا گوهارا، یک متخصص پوست در دانبری و یک عضو هیئت علمی بالینی در بیمارستان یال نیوهیون، برای کمک به آنچه که شما واقعا می توانید بر روی پوست خودتان اعمال کنید، استفاده کرده ایم.

به یاد داشته باشید: اگر شما در معرض مشکلات پوستی مداوم، مانند آکنه، یا خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن قرار دارید، بهترین راه این است که توسط یک متخصص پوست ویزیت شوید چرا که او می تواند مشکل اساسی شما را شناسایی نموده و به شما در ارائه بهترین راه حل های ممکن کمک کند. نیازی به درمان های عجیب خانگی برای چهره شما وجود ندارد. ۶ ماده طبیعی که نباید هرگز بر روی صورت خود قرار دهید:

ماسک صورت آب لیمو

ممکن است شنیده باشید که می توانید آب لیمو را به طور مستقیم روی پوست خود به عنوان یک تونر، درمان آکنه یا به عنوان یک روشن کننده برای پاک کردن لکه های تیره استفاده کنید.

مطالب مرتبط
چگونه عینک آفتابی پلاریزه ( قطبی) اصل و تقلبی را می توان تشخیص داد؟

دکتر گوهارا می گوید: “این ماده برای استفاده خوب نیست! لیمو اسیدی است و می تواند pH پوست شما را تغییر دهد، سد پوستی شما را از بین ببرد و به راحتی در آن ایجاد التهاب، تحریک و حتی زخم نماید”.

آب لیمو همچنین می تواند پوست شما را نسبت به اشعه UV حساس تر کند، به این معنی که آفتاب سوختگی را سریعتر می کند. دکتر گوهارا حتی توصیه نمی کند که آب لیمو را قبل از قرار دادن بر روی صورتتان با آب رقیق کنید. آبلیمو را در سالاد خود نگهدارید. آب لیمو یکی از ۶ ماسک طبیعی که نباید استفاده کنید.

ماسک صورت سس مایونز

تا بحال شنیده اید که سس مایونز، یک مرطوب کننده عالی برای پوست خشک و ملایم است؟  و آن را بعنوان یک مرطوب کننده بر روی صورت خود می مالید؟

دکتر گوهرا می گوید که مالیدن مایونز به پوست شما مضر نیست، ولی می تواند منافذ آرا مسدود کند و این آن چیزی نیست که شما در پی انجام آن هستید. اگر شما در معرض آکنه هستید، ترکیبی از روغن و تخم مرغ در ترکیب محبوب مفیدتر است.

ماسک صورت الکل

اگر تمایل دارید پوست روغنی یا ترکیبی داشته باشید، ممکن است فکر کنید که الکل می تواند در نرم و صاف کردن خش های پوستی به شما کمک کند.

 دکتر گوهارا می گوید: “الکل می تواند چربی های ضروری پوست، پروتئین ها و چربی هایی که بعنوان سد دفاعی ضروری هستند، از بین ببرد و پوست را ضعیف و یا مستعد التهاب سازد.”  الکل یکی از ۶ ماسک طبیعی که نباید استفاده کنید.

ماسک صورت جوش شیرین

شما ممکن است شنیده باشید که می توانید از جوش شیرین (اغلب در ترکیب با عسل) به عنوان یک روش مبارزه ای با آکنه ها یا از آن به عنوان یک اسکراب استفاده کنید.

مطالب مرتبط
چگونه از کفش چرم نگهداری کنیم؟

دکتر گوهارا پیشنهاد می کند از این درمان خانگی صرف نظر نمایید از آنجا که پودر جوش شیرین (که قلیایی است) pH پوست را تغییر می دهد و می تواند لایه شاخی بالای آن را تخریب نماید، که می تواند باکتری ها و دیگر کثیفی ها را جذب کند. پوست قرمز، برافروخته و حتی می سوزد. جوش شیرین یکی از ۶ ماسک طبیعی که نباید استفاده کنید.

ماسک صورت تخم مرغ خام

بعضی از مردم می گویند که یک ماسک سفیده تخم مرغ می تواند منافذ بزرگ را تنگ نماید. دکتر گوهارا هشدار می دهد که تخم مرغ های خام حاوی باکتری های سالمونلا هستند که می توانند باعث مسمومیت غذایی شوند. در واقع، FDA می گوید تقریبا ۸۰،۰۰۰ مورد بیماری های غذایی در هر سال مربوط به تخم های آلوده به سالمونلا می باشد.

تخم مرغ خام را از چهره خود پاک کنید تا از ورود ناگهانی آن به خودتان جلوگیری نمایید. لازم به توضیح است که ماسک های حاوی عصاره تخم مرغ (خصوصا در ماسک های مشهور جهان) خطرناک نیستند.

ماسک صورت دارچین

هنگامی که پیشنهادی مبنی بر استفاده از ماسک های پوستی حاوی دارچین و عسل شد، بسیاری از مصرف کنندگان از تحریک و سوزش ایجاد شده اظهار شکایت کردند.

دکتر گوهارا می گوید این ادویه را در تخم مرغ خود استفاده کنید نه بر روی صورتتان. او می گوید: مانند آب لیمو و جوش شیرین، دارچین هم می تواند PH پوست را تغییر دهد، که منجر به متلاشی شدن سد پوستی گردیده و باعث تبخیر آب و تحریک آن می شود. دارچین نیز یکی از ۶ ماسک طبیعی که نباید استفاده کنید.

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.