۷ اشتباه فاحش روابط اجتماعی برای نفرت انگیز شدن

0

۷ اشتباه فاحش روابط اجتماعی برای نفرت انگیز شدن

در این نوشتار که توسط کارشناسان روانشناسی وبسایت وردنگار گردآوری شده است در مورد ۷ اشتباه فاحش در روابط اجتماعی که باعث نفرت انگیز شدن شما می شود، بحث شده است:

 

۱-خیلی زیبا و بی نقص عمل می کنید

این فکر منطقی است که اگر بهتر و زیباتر عمل کنید، شما به نظر بهتر و باشکوهتر جلوه می کنید و مردم شما را بیشتر دوست خواهند داشت. اما علم، خلاف این را پیشنهاد کرده است.

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۰، محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن و Desert Research Institute  ،دانشجویان ، بازی کامپیوتری را با چهار بازیکن دیگر که در واقع توسط محققان تحت نظر بودند، انجام دادند.

در اینجا چگونگی انجام این تحقیق در مقاله ی harvard business review توسط نویسندگان تخقیق شرح داده می شود:

هر شرکت کننده ای وارد یک گروه پنج نفره شد؛ در حالیکه هیچ کدام همدیگر را نمی دیدند؛ به هرکدام از آنها هدیه ای داده شد که می توانستند هر وقت نوبتشان باشد آن را نگه دارند یا عوض کنند. مشوق هایی برای اینکه آنچه فرد نگه می داشت، وجود داشت.

شرکت کنندگان می گفتند که در پایان مرحله به صورت شانسی اسامی شان برداشته می شد و آن عده کمی که شانس انتخاب داشتند می توانستند داشته هایشان را با یک وعده غذایی در فضای باز عوض کنند.

شرکت کنندگان تقلبی باید بسیاری از موارد را رها کرده و چند ضامن داشته باشند که رفتاری نسبتا نوع دوستانه با آنها بود‌.

نایج نشان داد بسیاری از شرکت کنندگان نمی خواستند با هم گروهی های فداکارشان هم تیمی باشند. در همین رابطه برخی می گفتند که هم تیمی فداکار به آنها حس شک برانگیزی القاء می کند، زیرا بقیه فکر می کنند که ما انگیزه های درونی یا پنهانی داریم.

 

۲- فروتنی می کنید

در تلاش برای تحت تأثیر قرار دادن دوستان و کارفرمایان احتمالی، بعضی افراد حالت انتقاد به خود را نوعی شجاعت تلقی می کنند. بر اساس یک مطالعه اخیر از دانشکده بازرگانی هاروارد، این رفتار، علیرغم آنچه که “فروتنی کردن” شناخته می شود، می تواند خاموش کننده شما باشد.

در این مطالعه، از دانشجویان خواسته شد تا در مورد مصاحبه شغلی خود و در مورد بزرگترین ضعف خود پاسخ دهند. نتایج نشان داد که بیش از سه چهارم شرکت کنندگان، معمولا در مورد کمال گرا بودن یا بیش از حد کار کردن صحبت می کنند.

با این حال، دستیارهای این تحقیق مستقل می گویند احتمال بیشتری وجود داشت که شرکت کنندگانی که صادق تر هستند را استخدام نمایند و دریافتند که آنها را به طور قابل توجهی بیشتر دوست می دارند.

این دانشجویان مواردی مثل ” همیشه به بهترین شکل روی فرم نیستم ” و ” من گاهی اوقات به موقعیت های پیش رو بیش از حد واکنش نشان می دهم” عنوان می کردنند.

یکی دیگر از جایگزین ها در وضعیت مصاحبه شغلی این است که در مورد ضعف هایی صحبت کنید که مستقیما با موقعیت ارتباط ندارند. برای مثال، ترس از سخنرانی عمومی اگر شما درخواست موقعیت های نوشتاری دارید.

 

مطالب مرتبط
عکس هایی از مدل های جدید سبزه برای نوروز96

۳-بیش از حد عصبانیت خود را نشان می دهید

هرگز اجازه ندهید دیگران عرق شما را ببینند یا استشمام کنند. تحقیقات نشان می دهد که بوی عرق عصبانیت شما ممکن است ناخودآگاه روی قضاوت افراد درباره شخصیت شما تأثیر بگذارد.

در سال ۲۰۱۳، محققان مرکز مونل شیمی درمانی، شرکت کنندگانی داشتند که فیلم های زنان را در شرایط روزمره تماشا می کردند، مانند کار در دفتر و مراقبت از یک کودک. در حالیکه فیلم ها را تماشا می کردند، آنها عرق ریختن آنها را در سه حالت می دیدند:

عرق فرد هنگام ورزش، عرق تولید شده در یک وضعیت استرس زا و عرق تولید شده در شرایط استرس زا که با اسپری های ضد تعریق پوشانده می شد.

سپس از شرکت کنندگان خواسته شد تا زنان را به میزان قابل اعتماد بودن، اعتماد به نفس و صداقت آنها ارزیابی کنند.

نتایج نشان می داد که شرکت کنندگان زنانی را که در همه عرصه ها تحت تأثیر استرس قرار گرفته و عرق می کردند را دوست ندارند. حتی زمانیکه آنها بوی عرق ناشی از تنش را با اسپری های ضد تعریق ها پوشانده بودند، به زنان بیشتر اعتماد می کردند.

 

loading...

۴- نمی خندید

هنگامی که شما در یک رابطه اجتماعی هستید و افراد جدید بسیاری را ملاقات می کنید، به سختی می توانید لبخند را روی صورت خود نگه دارید. به هر حال سعی خود را بکنید.

در یک مطالعه دانشگاه وایومینگ، بر روی نزدیک به ۱۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد، عکس هایی از یک زن را در یکی از چهار حالت مشاهده کردند: لبخند زدن در حالت بدنی باز، لبخند زدن در موقعیت بسته بدنی، نخندیدن در موقعیت باز بدن و یا نخندیدن در موقعیت بسته بدنی. نتایج نشان داد که زن در عکس، بیشتر زمانی که لبخند می زد، صرف نظر از موقعیت بدنی او، بیشتر دوست داشتنی بود.

اخیرا محققان دانشگاه استنفورد و دانشگاه دوئسبرگ-اسن بر این باورند که دانش آموزانی که با یکدیگر به صورت یکپارچه ارتباط برقرار می کنند، زمانی که نماد لبخند بزرگتر نشان می دهند، احساسات مثبت بیشتری در مورد تعامل دارند.

نکته: مطالعه دیگری نشان داد که وقتی اولین بار با کسی ملاقات می کنید، لبخند بزنید تا مطمئن شوید که بعدا شما را به یاد می آورد.

 

مطالب مرتبط
نکاتی که راجع به نیاز و میل جنسی مردان باید بدانیم

همچنین بخوانید:

احساسات چگونه بر سلامت شما تأثیر می گذارند؟

 

۵-مثل شخصی که دوستش ندارید رفتار می کنید

روانشناسان مدت زمان طولانی است که پدیده ای به نام “تقابل دوست داشتن” را شناخته اند:

هنگامی که ما فکر می کنیم که کسی ما را دوست دارد، ما نیز متقابلا آنها را دوست داریم.

به عنوان مثال، در مطالعه ای که سال ۱۹۵۹ در رابطه با روابط انسانی منتشر شد، شرکت کنندگان اظهار کردند که برخی از اعضای گروه احتمالا آنها را دوست دارند. (این اعضای گروه به صورت تصادفی توسط آزمایشگر انتخاب شده بودند). پس از بحث، شرکت کنندگان نشان دادند افرادی که به آنها علاقه مند بودند، بهترین کسانی بودند که ظاهرا آنها را دوست داشتند.

به تازگی، محققان دانشگاه واترلو و دانشگاه مانیتوبا دریافتند که وقتی ما انتظار داریم مردم ما را بپذیرند، ما به سمت آنها متمایل تر می شویم، در نتیجه شانس اینکه واقعا ما را دوست بدارند، افزایش می یابد. بنابراین حتی اگر از چگونگی احساس فردی که با شما تعامل می کند مطمئن نیستید، مثل کسی که آنها را دوست دارد رفتار کنید، آنها در نهایت شما را دوست خواهند داشت.

 

۶-  یک نام سخت برای تلفظ دارید

درست است، این واقعا عادلانه نیست.

اما واقعیت علمی که وجود دارد اینست که در یک مطالعه سال ۲۰۱۲، انجام شده توسط محققان دانشگاه ملبورن، دانشگاه لووان و دانشگاه نیویورک، نشان داد که افراد با نام های خانوادگی پیچیده تر بیشتر به صورت منفی قضاوت می شوند.

در آزمایشی که در این مطالعه انجام شده است، شرکت کنندگان در مقطع کارشناسی یک مقاله خنده دار روزنامه در مورد مردی که در حال برگزاری انتخابات شورای محلی است را می خواندند. قهرمان داستان تعدادی از شرکت کنندگان یک مرد با نام خانوادگی نسبتا آسان به تلفظ (Lazaridis یا Paradowska) و  قهرمان داستان دیگر شرکت کنندگان نیز یک مرد با تلفظ دشوارتر به نام (Vougiouklakis و Leszczynska) بود.

نتایج نشان داد شرکت کنندگان، مرد با نام ساده تر را کسب موقعیت دولتی از مرد با نام دشوارتر، مناسب تر می دانستند.

 

مطالب مرتبط
چرا افراد موفق شادتر هستند؟ بررسی دلایل از نظر برایان تریسی

 ۷- از اشخاص مختلف نام می برید

این می تواند وسوسه انگیز باشد که از نام یک نویسنده مشهور برای تحت تأثیر قرار دادن هم صحبت خود استفاده کنید. اما این تاکتیک می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

این نتیجه پژوهش محققان دانشگاه زوریخ است. در سال ۲۰۰۹، آنها مقاله ای را منتشر کردند که نشان می داد نام بردن از اسامی اشخاص می تواند باعث کم اهمیت و بدون صلاحیت جلوه دادن افراد گردد.

 

همچنین بخوانید:

۶ کار غلط در روابط اجتماعی که باعث نفرت مردم از شما می شود

 

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.