۸ قسمت از بدن که هرگز نباید به آنها دست بزنید

۸ قسمت از بدن که هرگز نباید به آنها دست بزنید

دست های خود را دور از صورت  نگه دارید

دست های ما با میکروب هایی آغشته هستند که در قسمت های حساس بدن گسترش یافته اند، و در بعضی موارد حتی می توانند میکروب های بیشتری را گرد هم آورند و آنها را به افراد دیگر منتقل کنند. این عادت ها می تواند به سلامت شما و سلامتی اطرافیان شما آسیب برساند.

بر طبق گفته متیو لی، میکروب شناس، ” دست های شما حاوی روغن هایی است که می تواند در منافذ پوستی شما به دام بیافتد و آکنه شما را بدتر کند. میکروب ها روی انگشت های دست شما نیز می توانند این اثر را تشدید کنند. بنابراین برای کمک به حفظ چهره خود، صورت خود را بشویید و بدان دست نزنید.

 

دست های خود را دور از چشم ها نگه دارید

چشم های شما بسیار حساس هستند: نه تنها ممکن است با دست زدن به آنها میکروب ها را وارد آنها شوند، بلکه خطر وارد شدن تصادفی میکرو ذرات خاک، که می تواند موجب تحریک و حتی خراش دادن قرنیه تان شود، نیز وجود دارد.

اگر لازم است که چشم خودتان را لمس کنید، قبل از انجام این کار دست هایتان را کاملا بشویید. از مالش چشم هایتان پرهیز کنید، زیرا در طول زمان می تواند چروک ها و حلقه های تیره رنگی زیر آنها ایجاد کند. اگر چشم های شما دچار خارش شده اند، سعی کنید از قطره های مرطوب کننده برای کمک به پاکسازی چشم یا از درمان های خانگی برای برطرف سازی خشکی قرنیه، استفاده کنید.

 

دست های خود را دور از گوش ها نگه دارید

لایه بیرونی گوش ما ظریف و بسیار مستعد آسیب است. به گفته دکتر لی، “شما نباید انگشت کوچک خود را وارد گوش کنید. پوستی که در امتداد کانال گوش قرار گرفته، بسیار نازک است. لی توصیه می کند، به جای تلاش برای خود درمانی، توسط یک متخصص گوش و حلق و بینی برای ارزیابی هر گونه مسئله ای ویزیت شوید. این نشانه های پنهان از دست دادن شنوایی است که شما ممکن است آنها را نادیده بگیرید.”

 

مطالب مرتبط
درمان سطح پائین پروژسترون با روش های طبیعی

دست های خود را دور از بینی نگه دارید

داخل بینی شما حاوی باکتری های سالمی است. با وارد کردن انگشت ها به درون آن، شما باکتری های مختلفی را وارد آن می کنید که احتمالا ناخواسته هستند و می توانند باعث عفونت شوند. علاوه بر این، دست های شما بعد از این کار حامل باکتری های بینی می شود و آنها را پخش می کنند، که این حالت به ویژه در فصول سرد سال و وجود آنفولانزا دردسرساز می شود. بنابراین مراقب علائم هشدار دهنده بیمار شدن خود باشید.

 

loading...

دست های خود را دور از دهان نگه دارید

به طور متوسط ​​دهان افراد  میزبان حدود ۳۴ تا ۷۲ گونه مختلف باکتری می باشد. اکثر آنها بی خطر هستند.

برخی حتی برای سلامتی دهان نیز مفید هستند اما با وارد کردن میکروب های اضافی از دست  ها (و دستگیره های دستشویی، شیر آب، نرده پلکان و دکمه های مایکروویو که در طول راه به آن دست زده اید) توازن این باکتری های مفید را برهم می زنید و مستعد بروز بیماری می شوید

اگر بیمارید، ممکن است به انتقال این میکروب ها از دهان خود به افراد دیگری که با شما در تماس هستند، کمک کنید. دست های خود را دور از دهان نگه دارید تا احتمال بروز این خطرات را به حداقل برسانید.

 

دست های خود را دور از باسن نگه دارید

تنها مزیت تشویق کردن افراد به شستن دست بعد از استفاده از دستشویی، ترس نیست: تماس با منطقه مقعد یک راه عالی برای گسترش میکروب ها، به ویژه با خطر ابتلا به باکتری ای کلای E.coli است.

 

دست های خود را دور از ناف نگه دارید

آیا می دانید سوراخ ناف کثیف ترین ناحیه از بدن شماست؟ دکتر ریچاردسون می گوید: سوراخ ناف دارای جمعیت بالایی از باکتری ها است. که به طور عمده غیر قابل دسترس هستند، این نقطه از بدن حتی پس از دوش گرفتن باز هم کثیف می ماند.

شکل ناف براحتی می تواند باعث جمع شدن کثیفی و ایجاد بوی قوی در آن شود. دکتر ریچاردسون لمس ناف با انگشت های کثیف را هشدار می دهد، چرا که این عمل می تواند به عفونت های جدی منجر شود.

 

مطالب مرتبط
فیبروز و کیست ساده در پستان + تشخیص و درمان

دست های خود را دور از ناخن ها نگه دارید

هم زیر ناخن های دست و هم ناخن های پا مقادیر باورنکردنی از باکتری ها زندگی می کنند. حتی شستن دست ها به طور کامل این میکروب ها را نابود نخواهد کرد، به همین دلیل پزشکان و پرستاران دستکش می پوشند.

افرادی که سهوا، این عمل را انجام می دهند، ندانسته باکتری های زیادی را روی دست های خود پخش می کنند که می تواند به سطوح دیگر منتقل شوند.

 

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

نظرات بسته شده است.