با Black Salve یک درمان جایگزین مورد استفاده برای درمان سرطان آشنا شوید

Black Salve یک درمان جایگزین

0

آنچه شما باید در مورد Black Salve یک درمان جایگزین مورد استفاده برای درمان سرطان بدانید

ممکن است که شما نام Black Salve را که در سال های اخیر مدام از رسانه ها پخش می شود ، همراه با داستان های ترسناک و حتی عکس های تهوع آور شنیده باشید. اما جست و جوی سریع این اصطلاح در گوگل ، بسیاری از بررسی های به عمل آمده در مورد درمان معجزه آسای سرطان را  به شما نشان خواهد داد. Salve Salou محصولی است که از گیاه سانگونیارا کاندیدا به دست می آید. سانگونیارا کاندیدا گل  یک گیاه چند ساله بومی است که در قسمت شمال شرقی آمریکا کشت می شود. این واژه به عنوان “ریشه خون”، “رنگ هندی” و “ریشه قرمز” نیز شناخته می شود.

مواد تشکیل دهنده این گیاه جادویی

مواد تشکیل دهنده این گیاه متفاوت است اما معمولا کلرید روی (عامل مخربی که سبب خوردگی فلزات می شود) و همچنین سنگینورین (عصاره سمی گیاه) در این گیاه موجود می باشد.

ریشه خون توسط سرخپوستان آمریکایی مورد استفاده قرار می گرفت. سرخ پوستان مایع قرمز گیاه را تخلیه می کردند و از آن استفاده می نمودند. آنها این مایع قرمز رنگ را به یک ماده ربی تبدیل کرده و آن را برای درمان زخم های آلوده خود به کار می گرفتند. اروپایی های اولیه ساکن آمریکا نیز از ریشه خون برای درمان انواع بیماری های پوستی مانند زگیل و خال سیاه استفاده می نمودند.

کاربرد گیاه ریشه خون

ریشه خون محرک قوی است، به این معنی که ماده ای سوزاننده و مخرب است. کلرید روی و سانگونیارا موجود در این گباه سوزاننده هستند، اما دلالان فروشنده ی این ماده ادعا می کنند که وقتی که آن به پوست آسیب دیده مالیده شود پوست سالم جدا می شود و آسیب نمی بیند لکن هیچ شواهدی برای حمایت از این امر وجود ندارد

مطالب مرتبط
زبان شکاف دار یا ترک های زبانی چیست؟

در عوض، شواهدی وجود دارد که  نشان می دهد تمام بافت هایی که در تماس با این مواد بوده اند آسیب دیده و این ماده، سبب التهاب عمیقی بر روی پوست شده است که از جمله ی آن ها می توان به بروز لکه های خشک و تیره یا وجود پوست مرده اشاره نمود.

این امر می تواند به طور منطقی با نتیجه ای که از بافت سوزی بر اثر استفاده از یک ماده ی سوزاننده قوی مانند اسید هیدروکلریک انتظار می رود قابل مقایسه باشد.

قدمت استفاده از این ماده در جوامع کنونی

قدمت استفاده از این ماده در جوامع کنونی به دهه ۱۹۳۰ باز می گردد، زمانی که محقق فورد ماس از داروی تهیه شده از ریشه ی خون با غلظت پایین برای تثبیت تومورها استفاده نمود تا بتواند آن را در زیر یک میکروسکوپ مشاهده کند.

این استفاده تاریخی سبب شد تا  black salve برای درمان بیماری های بدخیم پوستی استفاده شود، هر چند که ماس هرگز استفاده از آن را به این صورت توصیه نکرد.

اکنون سوالی که پیش می آید این است که چه ادعاهایی در مورد مزایای black salve عنوان شده است؟

در ۱۹۳۰  هری هاکسلی، یک متخصص سرطان اعلام کرد که salve برای درمان انواع سرطان های داخلی و خارجی موثر است و آن را در درمانگاه خود واقع در یکی از ایالات آمریکا به فروش   رساند.

اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تا پایان سال های دهه ۱۹۵۰ به علت عدم وجود شواهد مستدل و نگرانی های علمی مقامات پزشکی فروش این ماده را ممنوع اعلام کرد.

loading...

یکی از مارک های black salve  به نام Cansema در اینترنت تحت عنوان یک محصول معجزه آسا با تاریخی معجزه آسا که قدمت آن به اواخر قرن نوزدهم باز می گردد به فروش می رسد.

مطالب مرتبط
علت صدای مفاصل چیست و چگونه آن را درمان کنیم؟

در تبلیغات این ماده چنین آمده است:

تنها ماده ی سرکوبگر و فوق العاده ای که مزایای فراوانی برای درمان سرطان داشته و به دلیل حرص و طمع مقامات برای کسب پول بیشتر از دسترس عموم پنهان نگاه داشته شده است.

بسیاری از نفراتی که از نتایج Cansema راضی بوده اند نیز تنها در اینترنت  یافت می شوند. در استرالیا، black salve برای درمان کارسینوم سلول های پستان (BCC)، کارسینوم سلول های بنیادی (SCC) و ملانوم عرضه می شود. وب سایت های متعددی به حمایت از استفاده از این دارو برای درمان بیماری های مختلف پرداخته اند و تاکید دارند که این ماده برای سلول های عادی مضر نیست.

سوالی که پیش می آید این است که آیا شواهدی وجود دارد که  نشان د هد black salve  سرطان را درمان می کند؟

black salve تحت نام های مختلف از جمله کانسما (آزمایشگاه های آلفا امگا)، پودر سیاه (فرمول های اصلی دکتر کریستوفر) و Herb Veil 8 (  ایالات آلتر) به فروش می رسد. لکن هیچ کدام از تولیدکنندگان اطلاعات دقیقی را در مورد مواد موجود در دارو منتشر ننموده اند.

با این حال، شواهد آزمایشگاهی که اخیرا منتشر شده اثرات ضد سرطانی و درمانی این دارو را نشان داده اند. این شواهد مبتنی بر مطالعاتی است که بر روی سلول های خارجی  بدن انجام شده اند.

این محققان اثرات مفید این داروها را به همراه اثر تخریبی انتخابی سلول های بدخیم کشف نمودند، اما غلظت های تست شده بسیار پایین تر از محصولات salve موجود بودند. غلظت بیشتر منجر به تخریب بافت طبیعی و همچنین سلول های سرطانی می شود.

در بررسی اخیر، هیچ مطالعه ای در رابطه با درمان های فعلی انجام نشده، بنابراین ایمنی و اثربخشی این داروها هنوز مشخص نیست.

سوال بعدی مطرح شده این است که آیا black salve خطرناک است؟

اثرات نامطلوب black salve شامل آسیب مستقیم به پوست و همچنین پیشرفت آن در سراسر پوست است که سبب گردیده افراد از استفاده از آن اجتناب کنند. در یک بررسی اخیر، ۹ مورد سرطان پوست اثبات شده و بافت برداری شده با black salve درمان و سپس نتایج به دست آمده ثبت شد.همه این موارد پیامدهای بالینی خطرناک، از جمله درد شدید یا ناراحتی را گزارش دادند و در هفت مورد نیز پیامدهای ناخوشایند ظاهری گزارش شد.

مطالب مرتبط
روش های جراحی چاقی از مزایا تا معایب

در شش مورد از این موارد، سرطان بدتر شد. در دو مورد دیگر، گزارشی به دست نیامد که نشان دهد سرطان بدتر شده است. در یک مورد همکارانم گزارش دادند که سرطان به بیماری متاستاتیک منجر گردیده که ، به معنی گسترش سرطان به گره های لنفاوی و سایر اندام ها پس از هفت سال درمان بیماری با استفاده از black salve بود.

پیش بینی ها نشان می داد که بیماران دارای ملانوم اولیه پس از اتمام درمان با black salve باید تا ۲۰ سال زنده می ماندند لکن بیمار در مدت کوتاهی پس از انتشار بیماری در گذشت.

در سال ۲۰۱۲، اداره داروهای استرالیا فروش black salve  را در استرالیا   به علت فقدان شواهد کافی برای استفاده از آن ممنوع کرد. اما این دارو  همچنان برای خرید از طریق اینترنت و خارج از کشور در دسترس است.

در مطالعات آزمایشگاهی آینده و آزمایشات بالینی ممکن است نقش مفید این محصولات در درمان سرطان کشف شود. اما در حال حاضر استفاده از black salve به لحاظ پزشکی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.