نحوه مصرف کرم بپانتن پلاس (Bepanthen plus cream )

کرم بپانتن پلاس

0

کرم بپانتن پلاس  ازدو ماده فعال، دکسپانتنول و کلرهگزیدین تشکیل شده است. این کرم متعلق به داروهای مورد استفاده در درمان بثورات و زخم های پوست است. دکسپانتنول پوست را بازسازی می کند در حالی که کلرهگزیدین باکتری را از زخم برداشته و به این طریق از عفونت جلوگیری می کند. به علت این اثرات، از این کرم برای درمان انواع زخم های سطحی استفاده می شود: برش، خراشیدگی، سوختگی، زخم جراحی و دیگر موارد.

هنگام استفاده، دکسپانتنول به سرعت به اسید پانتوتنیک در پوست تبدیل می شود. اسید پانتوتنیک در واقع یک ویتامین است که کمک می کند بافت آسیب دیده از زخم شما را بهبود بخشد، بنابراین بهبود زخم بهبود می یابد. این دارو نباید برای زخم های بزرگ (عمیق) باز شود. همچنین علاوه بر جلوگیری از عفونت و بهبودی پوست، این پماد نیز درد را کاهش می دهد.

احتیاط

در بیماران آلرژیک به دکسپانتنول یا کلرهگزیدین از مصرف این دارو اجتناب شود.

این کرم برای استفاده در چشم و گوش در نظر گرفته نشده است. توصیه می شود.  استفاده از آن تنها زمانی توصیه میشود که خطر عفونت و الودگی زخم وجود دارد.  اگر خطر ابتلا به عفونت وجود نداشته باشد، باید از سایر محصولات استفاده کنید.

استفاده از بپانتن پلاس (Bepanthen Plus ) در دوران بارداری و تغذیه با شیر مادر

این دارو می تواند در دوران بارداری مورد استفاده قرار گیرد و تا کنون هیچ اطلاعاتی در مورد اثرات مضر آن در دوران بارداری وجود ندارد. با این حال، قبل از شروع استفاده از کرم بپانتن به هنگام بارداری، با پزشک خود مشورت کنید. این دارو نباید برای مدت زمان طولانی یا در مناطق بزرگ پوست، مخصوصا در دوران بارداری و شیردهی استفاده شود.

نحوه استفاده از کرم بپانتن

این دارو باید به صورت یک لایه نازک به طور مستقیم بر روی زخم استفاده شود. ابتدا باید زخم را تمیز کرد و سپس می توانید کرم بپانتن را مصرف نمایید. پس از اعمال، باید زخم را با یک باند یا بانداژ پوشش دهید. باید چند بار در روز استفاده شود.

مطالب مرتبط
4 خاصیت آب نارگیل برای کاهش وزن

استفاده از داروهای دیگر (تداخلات دارویی)

هنگامی که این کرم را استفاده می کنید، نباید از مواد دیگر برای درمان زخم استفاده کنید، مگر اینکه پزشک شما آن را توصیه نماید. پس از استفاده از کرمف زخم را با صابون شستشو ندهید، زیرا کلرهگزیدین ممکن است توسط صابون غیرفعال شود.

اثرات جانبی

کرم بپانتن پلاس ممکن است عوارض جانبی زیر را ایجاد کند:

  • بثورات پوستی
  • خارش پوست
  • اگزما
  • درماتیت آلرژیک (التهاب پوست)
  • تلگراف
  • تحریک پوست
  • تورم پوست و غیره.

اگر در معرض عوارض جانبی هستید، به پزشک خود اطلاع دهید.

اطلاعات در این وبسایت فقط برای مقاصد آموزشی ارائه میشوند و برای مشاوره، تشخیص و درمان پزشکی در نظر گرفته نشده است. اگر در مورد سلامتی خود نگرانی یا سوالی دارید، لازم است با پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مشورت نمایید.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.