چگونه بیماری ادیسون را با داروهای گیاهی درمان کنیم؟

0

بیماری ادیسون : درمان های خانگی برای بیماری ادیسون شامل استفاده کردن از زنجبیل، شیرین بیان، گیاه عشقه، چای سبز، زردچوبه، گل گاو زبان، قارچ ری شی، گیاه گون، اکینسیا (نوعی گل ارغوانی رنگ) می باشند. به علاوه تغییر شیوه زندگی و رفتارهایی چون تایچی، مدیتیشن و یوگا نیز موثر خواهد بود.

بیماری ادیسون یک مشکل هورمونی کم یاب است که غده ادرنال قادر به تولید هورمون های ادرنال ضروری مثل کورتیزول و الدوسترون نمی باشد. شرایط ضد سیستم ایمنی بدن است که کمبود ادرنال مزمن، هیپوکورتیزولیسم یا هیپوادرنالیسم نامیده می شود. داروهای موثر علاوه بر مکمل ها برای بالا بردن میزان کورتیزول و ادرنالین وجود دارند که موجب می شود این بیماری قابل تحمل تر باشد.

خوشبختانه درمان های طبیعی و گیاهی نیز وجود دارند که می توانید در خانه انجام دهید، اگر از این بیماری رنج می برید. اما نباید این بیماری را سبک و ساده گرفت و مشاوره با یک پزشک پیش از شروع درمان گیاهی و طبیعی پیشنهاد شده است. در زیر بعضی از این درمان های خانگی آورده شده است که بسیاری از افراد که از این بیماری رنج می برند به آن روی آورده اند.

درمان های خانگی برای بیماری ادیسون

بهترین روش های درمانی برای این بیماری عبارتند از:

زنجبیلزنجبیل یک گیاه مفید برای درمان این بیماری است. این گیاه مشکلات و ناراحتی های روده ایی که اغلب با این بیماری همراه است را آرام می کند. حرکات روده را تحریک کرده وحالت تهوع را متوقف می کند. زنجبیل را میتوان هم به صورت چای زنجبیل وهم مخلوط در غذا مصرف کرد.

تایچی، مدیتیشن، یوگا: همان طور که ذکر شد تغییر شیوه زندگی می تواند شما را در برابر مشکلات این بیماری مسلح کند اگر چه بعضی از انواع طب پزشکی هنوز به صحت طب سوزنی، یوگا، مدیتیشن، تایچی به عنوان شیوه ای درمانی، اعتراض داشته و مخالف هستند. بیماری ادیسون به تولید هورمون ارتباط دارد و مطالعات علمی ارتباط بین این مهارت ها، سلامت ذهنی بهتر، مقاومت و ثبات داخلی بدن که شامل تنظیم هورمون ها است را نشان می دهد. بعضی از علایم این بیماری می تواند بوسیله مهارت هایی چون یوگا و مدیتیشن ارام یا کم شود.

مطالب مرتبط
چه بخوریم تا لاغر شویم؟ دکتر رضا غیاثوند؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی

عشقه (جنسینگ) و گل گاوزبان: این دو عنصر گیاهی در چندین مطالعه متناوب برای درمان بیماری ادیسون پیشنهاد شده است. زیرا آنها به حمایت کردن سیستم ایمنی کمک می کند و از حمله های ضد سیستم ایمنی در قشر رویی غده ادرنال جلو گیری می کند. این حمله ها سبب ایجاد این بیماری می شود.

چای سبز: این نوع مفید از چای، برای بسیاری از درمان های گیاهی استفاده شده است. اما این گیاه به خاطر تنظیم هورمون های بدن و نگه داشتن عملکرد سوخت و ساز بدن شناخته شده است. به علاوه چای سبز سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد و از حمله های ضد سیستم ایمنی جلو گیری می کند.

رژیم مناسب و ورزش: یک رژیم متعادل و داشن برنامه ورزشی روزانه سیستم دفاعی بدن را در برابر بیماری های ضد سیستم ایمنی تقویت می کند و همچنین می تواند هورمون های بدن را در تعادل نگه دارد. رژیم مناسب و ورزش همیشه به عنوان یک مکمل برای هر دو درمان سنتی و پزشکی استفاده شده است.

زرچوبه و قارچ ری شی: در معالجه ی بیماری ادیسون این دو گیاه شناخته شده اند زیرا به بالا بردن قدرت سیستم ایمنی کمک کرده و تولید هورمون را افزایش می دهد، هورمون هایی که به علت ضعیف شدن قشر رویی غده ادر نال کاهش پیدا کرده و منجر به ایجاد بیماری ادیسون می شود.

گون (استراگالوس)، اکینسیا: این دو مکمل گیاهی می تواند به منظور کمک به بدن در برابر آثار بیماری ادیسون مصرف شود. یک ترکیب مفید برای تقویت سیستم ایمنی و بالا بردن میزان هورمون. این مکمل ها می تواند به کامل کردن روش های درمانی ذکر شده برای بیماری ادیسون کمک کند.

هشدار:همانطور که در بالا ذکر شد درمان مشخص برای بیماری ادیسون وجود ندارد. پس خیلی مهم است که رسیدگی های پزشکی را جویا شده و پیگیری کنید. درمان های روزانه را ادامه دهید.

مطالب مرتبط
آرتروز دست و راه های کاهش علائم آن

تحقیقات مداوم برای راه حل دایمی انجام شده ولی تاکنون ناموفق بوده  است. اگر فردی دچار بحران ادیسونی شود بدن او از فشار خون بشدت پایین رنج می برد و ممکن است شخص به کما برود. به همین دلیل درمان این بیماری نایاب باید جدی گرفته شود و درمان های طبیعی و گیاهی باید تنها به عنوان یک مکمل یا مورد تکمیلی در نظر گرفته شود. سالم باشید!

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.