راهکارهای تحریک جنسی زن و برقراری رابطه جنسی لذت بخش

تحریک جنسی زن

0

زن ها موجودات پیچیده ای هستند و و تحریک جنسی زن واکنش او، سخت تر از آن است که بتوان توضیح داد. شرایط زیادی در تاثیر گذاری بر تمایل یک زن برای انجام رابطه جنسی و تحریک جنسی زن نقش دارند که می توانند شامل عوامل جسمی، ذهنی و درونی باشند و لذا دشوار است که دقیقا بتوان دلیل قطعی برای نبودن شهوت جنسی در زنان را ذکر کرد چون عوامل متعددی در این موضوع موثر هستند.

گذشته از اینکه آیا دلیل آن مشکلات مربوط به تحریک نشدن زن قبل از دخول آلت مرد در داخل آلت او، آمیزش دردناک، بیماری هایی مثل مرض قند یا تیروئید یا ناتوانی زن در رسیدن به انزال یا اوج لذت جنسی باشند، مهم این است که مشکلی را که باعث جلوگیری از تحریک جنسی زن می شود حل کنیم.

راهکار های تحریک جنسی زن

حفظ و مراقبت از یک زندگی جنسی سالم و کامل می تواند در کم و زیاد شدن مدت عمر یک زن اثر بگذارد. از یک روز تا روز دیگر، تمایل یک زن به برقراری رابطه جنسی می تواند بوسیله عوامل متعددی تحت تاثیر قرار گیرد مثل کار کردن بیش از حد، اضطراب، خستگی، ناراضی بودن از وضعیت جسمی، درد شدید بدنی، تغییرات هورمونی، نگرانی و افسردگی. وقتی زن ها نداشتن اشتیاق جنسی بین خود و شریک جنسی شان را مشاهده کنند، زمان آن است که روش هایی را کشف نمایند که زندگی جنسی آنها احیا و زنده شود و به آنها کمک کند که از یک زندگی جنسی لذت بخش که شایسته آن هستند، بهره مند گردند.

چگونه میل جنسی را در زنان تحریک کنیم

مراحل متعددی وجود دارند که یک زن میتواند انجام دهد تا میل جنسی اش تحریک شود که در زیر به آنها اشاره می شود:

مطالب مرتبط
14 نشانه که خبر از آسیب جدی رابطه زناشویی را می دهد

یک آزمایش جسمی کامل بدهید:

این موضوع باید در صدر فهرست کارهایی باشد که یک زن انجام میدهد تا بداند که چرا میل جنسی اش کاهش یافته است. این مشکل میتواند بدلیل بیماری جسمی یا روحی باشد که قابل درمان است و تا وقتی یک زن از نظر جسمی و روحی معاینه نشود، نمیتواند بفهمد مشکلش چیست.

استفاده از تجویز دارویی را بررسی کنید:

داروهای تجویزشده یا داروهای موجود در داروخانه ها میتوانند بر میل جنسی اثر بگذارند ولی اگر یک زن از داروهای متعدد استفاده کند، خطر اثرات جانبی جنسی در اوافزایش می یابند. داروهای ضدافسردگی و هورمونی مثل لوپرون و زولادکس ممکن است میل جنسی را کاهش دهند. اگر یک زن چنین داروهایی مصرف می کند، باید با پزشک خود راجع به احتمال تغییر دارو یا مقدار مصرف آن مشورت نماید.

سیگارکشیدن را متوقف کنید:

ثابت شده که استعمال سیگار می تواند باعث ناتوانی در راست شدن آلت جنسی مردان شده و در زنان نیز تاثیر منفی در انجام درست رابطه جنسی را بدنبال دارد.

از مکمل های افزایش میل جنسی اجتناب کنید:

آخرین موردی که یک زن باید رعایت کند، خودداری از استفاده از هرگونه مکمل برای افزایش میل یا شهوت جنسی و تحریک جنسی زن است. ثابت نشده که هیچ یک ازاین مکمل ها که در فروشگاه های مواد غذایی بفروش می رسند،  سالم و ایمن هستند. همچنین این احتمال وجود دارد که این مکمل ها با دیگر داروهای تجویز شده تداخل نمایند و برای سلامتی زیان آور باشد.

از یک چرب کننده برای رفع خشکی آلت تناسلی استفاده کنید:

اگر مشکل شما مربوط به خشکی آلت تناسلی است، داروهای موجود در داروخانه ها مثل ژل کی-وای یا واجیسیل و یا لوبریکانت مفید و بدون اثرات جانبی هستند. همچنین با یک پزشک متخصص زنان برای روش چرب شدن یا لیز شدن مجدد آلت تناسلی مشورت کنید.

مطالب مرتبط
ارتباط یائسگی و کم کاری تیروئید

درمان با تستوسترون ( هورمون نرینگی که از بیضه مرد گرفته می شود) را پس از یائسگی بررسی نمایید:

تستوسترون فقط برای مردان نیست. تخمدان ها و بعضی غده ها در زن ها مقدار کمی از این هورمون را ترشح می کنند که نقش مهمی را در تمایلات جنسی زنانه ایفا می نمایند. تستوسترون درمانی برای هر زنی مناسب نیست و تمام زنان باید بطور دقیق و کامل در این مورد با پزشک خود مشورت کنند تا بدانند که آیا این روش می تواند گزینه ای برای درمان کاهش میل جنسی آنها باشد یا خیر.

ورزش های لگنی انجام دهید:

ورزش های لگنی مثل گکل باید به طور روزانه توسط همه زنها انجام شوند تا رابطه جنسی را برای آنها لذت بخش تر نمایند. انجام مداوم بستن و باز کردن قسمت پایین بدن که بر روی زمین قرار گرفته، دارای منافع زیادی برای عضلات لگن و باسن و آلت تناسلی زن هستند و باعث بهبود سلامت و تحریک جنسی زن بشرح زیر می شوند:

  • تحریک جنسی زن را افزایش می دهد
  • توانایی یک زن را برای رسیدن به اوج لذت جنسی وتحریک جنسی زن  بیشتر می کند
  • گردش خون را در آلت جنسی زن بهتر می نماید
  • مقدار چرب و لیز بودن آلت تناسلی زن را زیاد می کند

اگر مشکل شما به دلیل مسائل روانی است، از کارشناسان مربوطه کمک بگیرید:

افراد و زوج هایی که با یک درمانگر جنسی مشورت می کنند، در واقع کمک بزرگی به زن هایی می نمایند که مشکلات جنسی شان بدلیل مسائل روانی است. بهترین کار یافتن درمانگری است که تخصص وی دررابطه با مشکلات جنسی باشد و بتواند بهترین مشورت ها و توصیه ها را به زنی داشته باشد که دچار این مشکل است.
هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد

مطالب مرتبط
7 درمان طبیعی و گیاهی خانگی برای بزرگی خوش خیم پروستات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.