تکنیک های موثر در تحریک زایمان و داشتن زایمان آسان تر

تحریک زایمان و داشتن زایمان آسان تر

تحریک زایمان – بعضی از زنان باردار برای اینکه زایمان آسان تر و راحت تری داشته باشند، کارهایی انجام می دهند که انقباضات رحمشان بیشتر شده و سریع تر زایمان کنند. در این مقاله از وردنگار می خواهیم به برررسی این تکنیک های رایج بپردازیم.

 

تکنیک های موثر در تحریک زایمان

راه های طبیعی بسیاری وجود دارد که مردم در سراسر دنیا از آنها برای تحریک زایمان استفاده می کنند. برخی از این روش ها عبارت اند از:

روغن کرچک: برخی از زنان معتقدند نوشیدن روغن کرچک باعث القا انقباضات رحمی می شود. با این وجود روغن کرچک یک ملین طبیعی می باشد و ممکن است باعث ناراحتی معده یا اسهال در طول دوران بارداری شود.

ورزش: برخی از زنان به منظور تحریک زایمان پیاده روی می کنند یا تمرینات ورزشی انجام می دهند. با این وجود هیچ شواهد علمی وجود ندارد که از موثر بودن این کار خبر دهد.

گیاهان دارویی: گروهی از مردم بر این باورند که گیاهان دارویی مانند توت مار، برگ چای تمشک و روغن گل رز مغربی می تواند در تحریک زایمان موثر واقع شوند. با این وجود، همیشه قبل از استفاده این دسته از گیاهان با پزشک خود مشورت کنید زیرا این گیاهان می توانند عوارض جانبی رو کودک داشته باشند. از این عوارض می توان به تپش قلب نوزاد اشاره کرد.

آناناس: عده ای می گویند که آنزیم برومیلین موجود در آناناس می تواند باعث نرمی بیشتر دهانه رحم شده و با این عملکرد زایمان را تحریک کند. با وجود این باور، هیچ مشاهده علمی نیست که بتواند کارآیی این آنزیم را تایید کند.

مقاربت جنسی: مردم همچنین می گویند که نزدیکی جنسی می تواند با افزایش انقباضات، زایمان را تحریک کند؛ در صورتی که هیچ مطالعه علمی ای ثابت کننده این فرضیه نیست. پزشکان به احتمال زیاد به زنان بارداری که دارای جفت سر راهی، حالتی که در آن جفت به دهانه رحم نزدیک می باشد یا آن را می پوشاند، می باشند اجازه انجام رابطه جنسی را نمی دهند.

مطالب مرتبط
چالش ۳۰ روز غذای سالم: آلبالو ترش برای تسکین درد

غذاهای تند: بسیاری از مردم با خوردن غذا های تند سعی در تحریک انقباضات رحم دارند. احتمال اینکه این نوع غذاها باعث تحریک زایمان شوند کم است؛ با این حال غذای تند می تواند با ایحاد ناراحتی معده، انقباضات رحم را افزایش دهد.

بیشتر این کار های انجام شده در ارتباط با تحریک زایمان بی فایده بوده و یا دارای اثرات جانبی می باشند. در نتیجه بیشتر پزشکان انجام این کارها را توصیه نمی کنند.

چه هنگام به پزشک مراجعه کنیم؟

لازم است قبل انجام هر کدام از روش های ذکر شده در بالا با پزشک متخصص مشاوره کنید. اگر پزشک تشخیص دهد که زایمان باید انجام شود فوراً دستور به بستری شدن فرد باردار داده و با تجویز داروهای محرک باعث افزایش تعداد انقباضات رحمی و در نتیجه تحریک زایمان می شود.

این داروها می توانند شامل پیتوسین باشند. پیتوسین نسخه صنعتی هورمون اکسی توسین می باشد. با این وجود پزشکان تا از نظر پزشکی زایمان را ضروری ندانند از این روش ها استفاده نمی کنند.

نظرات بسته شده است.