شیر سوسک سوپر غذای بعدی و نجات دهنده نسل بشریت

0

شیر سوسک سوپر غذای بعدی و نجات دهنده نسل بشریت

سوسک : در سال ۲۰۱۶، یک تیم بین المللی متشکل از دانشمندان یک کریستال پروتئینی را که در مجرای هاضمه سوسک حمام وجود دارد کشف نمودند.

این ماده پروتئینی، چهار برابر مغذی تر از شیر است و محققان تصور می کنند که این ماده می تواند کلیدی برای تغذیه جمعیت رو به رشد ما در آینده باشد.

گرچه اکثر سوسک ها شیر تولید نمی کنند اما، Diploptera punctate که همان سوسک حمام است، شیری را ” که حاوی کریستال های پروتئینی می باشد برای تغذیه نوزادان خود تولید می نماید.”

این که تصور کنیم یک حشره شیر تولید می کند بسیار جذاب است، اما محققان مجذوب این واقعیت شده اند که تنها یک عدد از این کریستال های پروتئینی حاوی بیش از سه برابر مقدار انرژی موجود در شیر بوفالو می باشد و علاوه بر این، حاوی مقدار بسیار بیشتری کالری نسبت به شیر گاو خواهد بود.

واضح است که دوشیدن یک سوسک گزینه مطلوبی برای به دست آوردن شیر این حشره نیست، بنابراین تیم بین المللی دانشمندان به رهبری محققان موسسه سلول های بنیادی یک موسسه پزشکی واقع در هند تصمیم گرفتند که به دنبال ژن مسئول تولید این کریستال پروتئینی باشند تا ببینند که آیا می توانند چنین کریستالی را در آزمایشگاه تولید نمایند یا خیر.

وجود کریستال های پروتئینی در سوسک حمام

سانچاری بانرجی، یکی از این محققان، در مصاحبه ای با Timesگفت: کریستال ها مثل یک غذای کامل هستند. آن ها دارای پروتئین، چربی و قند می باشند. اگر شما به توالی این پروتئین ها نگاه کنید، خواهید دید که آن ها تمام اسیدهای آمینه ضروری را در خود جای داده اند. وی در ادامه افزود، شیر یک منبع غذایی کامل است و چنین کریستال پروتئینی از بسیاری از شیرهای موجود مغذی تر می باشد.

مطالب مرتبط
10 خودروی مفهومی که به واقعیت پیوستند!

بنابراین هر چه میزان حل شدن این پروتئین در شیر بیشتر باشد، شیر به دست آمده مغذی تر و کامل تر خواهد بود.

سابرمانیان که هدایت این پروژه را بر عهده داشت بیان داشت که ” این کریستال یک غذای کامل است. اگر به غذاهایی با کالری بالا نیاز داشته باشید، بی شک هیچ چیز نمی تواند جای شیر حاوی این کریستال پروتئینی را بگیرد.”

استفاده در رژیم غذایی

البته باید توجه داشته باشیم که این منبع پروتئینی غنی قطعا برای کسانی که سعی دارند تا وزن خود را کاهش دهند مناسب نخواهد بود و احتمالا حتی برای اکثر رژیم های غربی نیز استفاده از آن ضروری نیست چرا که ما روزانه غذاهای پر کالری بسیاری می خوریم و کالری زیادی را به دست خواهیم آورد.

اما برای کسانی که در تلاش هستند تا کالری بیشتری به دست آورند و یا برای مناطق محروم، استفاده از چنین شیری می تواند راهی سریع و آسان برای دریافت کالری و مواد مغذی باشد.

سابرمانیان گفت:

“این کریستال ها بسیار پایدار هستند. و می توانند یک مکمل پروتئینی فوق العاده غنی باشند.”

در حال حاضر محققان امیدوارند بتوانند این کریستال ها را به صورت آزمایشگاهی در مقیاس انبوه تولید نمایند که قطعا بسیار بهتر از دوشیدن آن از سوسک های حمام خواهد بود.

با این مکمل سوسکی، قطعا دیگر هیچ ورزشکاری به مکمل دیگری نیاز پیدا نخواهد کرد. علاوه بر این، این مکمل های سوسکی، مشکل سو تغذیه موجود در جهان را نیز برطرف خواهند نمود و دیگر هیچکس از سو تقضیه جان نخواهد باخت.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.