طاسی مردانه «آلوپسی آندروژنیک» و بررسی روش های درمان قطعی آن

طاسی

0

آیا تاکنون درباره «آلوپسی آندروژنیک» یا تاسی شنیده اید؟ به آن طاسی مردانه نیز گفته می شود. این شرایط پوست سر بیشتر در مردان رایج است تا زنان. در این حالت مو با الگویی مشخص می ریزد و ریزش مو از بالای سر شروع می گردد. کافئین به نظر درمان خوبی برای این نوع از طاسی است.

بهترین کار این است برای درمان ریزش مو این است که آزمایش خون بدهید تا ببینید که چه ویتامینی در بدنتان کم است و چه شرایط خاص پزشکی دارید که ممکن است بطور مستقیم یا غیر مستقیم باعث ریزش موی شما شوند.

سپس به بررسی سبک زندگی خود بپردازید تا متوجه شوید که آیا دچار نگرانی و اضطراب هستید یا خواب کافی دارید یا خیر.

درمان خانگی توصیه شده دیگر برای درمان طاسی

چندین روش توصیه شده دیگر برای درمان ریزش مو در ریزش مو وجود دارد. بیشتر این ها مدرکی برای اثبات نداشته و آزمایش و تحقیقاتی بر روی آن ها صورت نگرفته است.

 کافئین

  • کافئین از ریزش مو جلوگیری کرده و به رشد مجدد مو کمک می کند.
  • از ماسک قهوه استفاده کنید.
  • با قهوه موی خود را بشوئید.
  • با روغن قهوه موضع را ماساژ دهید.

تحقیقات نشان می دهد که کافئین می تواند رشد مو را سرعت بخشیده و از آلوپسی یا تاسی مردانه جلوگیری کند. کافئین این کار را با جلوگیری از سرکوب ریشه مو با هورمون تستوسترون انجام می دهد. قهوه به فولیکول های مو رفته و عملکرد خون رسانی را نیز به علاوه موارد دیگر تقویت می کند.

loading...

هر فردی از داشتن سری پر مو لذت می برد. جای تعجب نیست که بازار غرق در انواع روغن ها و شامپوها با فرمول های مختلف برای رشد سریع و دوست داشتنی مو شده باشد. آخرین دستاوردی که می تواند نتیجه مطلوب بدهد شامپوهای دارای کافئین هستند. در حالی که تحقیقات کمی درباره تاثیرات کافئین بر مو وجود دارد، در برخی از تحقیقات محقق مدعی است این نوع محرک، محرک رشد مو نیز می باشد. خصوصاً در مردها؛ این مورد میتواند خبر خوبی برای عاشقان قهوه باشد. تحقیقات نشان می دهند که کافئین می تواند به تقویت مو کمک کند. بر اساس یک تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۴، کافئین به ساقه های مو کمک می کند که سریع تر رشد کنند و همچنین تاثیرات خشک شدن هورمون نرینگی را بر روی پوست سر کاهش می دهد.

مطالب مرتبط
ماهی قرمز هفت سین و انتقال سل پوستی به انسان

منابع خوبی از کافئین همچنین در چای سبز و چای سیاه وجود دارند. چای خاکستری نیز می تواند بطور ویژه برای رشد مو مفید باشد زیرا مرکز دارویی دانشگاه مریلند اعلام کرده که سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد و همچنین می تواند مقدار رشد مو را نیز زیاد نماید.

یک پژوهش اعلام کرد که یک ترکیب در چای سبز که اپیگالو کاتچین نام دارد، به رشد کیسه های مو کمک می کند و باعث تحریک برآمدگی سلول های پوستی می شود تا بتوانند باعث رشد سریع تر مو گردند.

چای سبز دارای خاصیت آنتی اکسیدانی موسوم به پولی فنول است که می تواند موجب تقویت مو شود زیرا از سلول ها در برابر صدمه ترکیب با اکسیژن و شکستگی مو جلوگیری می کند. خاصیت آنتی اکسیدانی همچنین باعث کند شدن روند پیری می شود که دلیل مهمی برای این موضوع است که چرا ریزش مو در بسیاری از مردم شروع می شود.

همچنین چای سبز دارای خاصیت آنتی اکسیدانی پانتنول است که اغلب در شامپوها و حالت دهنده های مو استفاده می شود و به رشد بیشتر موها کمک می کند.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از رایج ترین ترکیبات در فرمول های درمانی آیورودا خصوصاً برای ریزش مو است. استفاده منظم روغن نارگیل موها را در زمان درگیری با ریزش مو و طاسی، دوست داشتنی و سالم نگه می دارد. این روغن از آسیب احتمالی مو در هنگام شانه کردن نیز جلوگیری می کند.

روش استفاده: روغن نارگیل خالص و طبیعی تهیه کرده و بر روی سرتان بمالید. بگذارید یک شب بر روی سر بماند. صبح بعد با آب سرد بشوئید.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.