ماجراهای جالب زنانی که موفق به فرار از زندان شده‌اند (قسمت دوم)

0

ماجراهای جالب زنانی که موفق به فرار از زندان شده‌اند (قسمت دوم)

در قسمت اول به ۵ ماجرای جالب از زنانی که موفق به فرار از زندان شده‌اند پرداخته شد. در قسمت دوم به ۵ ماجرای دیگر می‌پردازیم. با ما در وردنگار همراه باشید.

۵- سامانتا لوپز

سامانتا لوپز به جرم مشارکت در سرقت مسلحانه از بانکی در ایالت جورجیا به ۵۰ سال زندان محکوم شده بود. وی در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان فدرال دوبلین در کالیفرنیا بود که عاشق مردی به نام رونالد مکیناش می شود. مکینتاش که قبلاً خلبان هلی کوپتر نظامی بود به دلیل کلاهبرداری مالی در زندان به سر می برد و یک سال دیگر دوران محکومیت او به پایان می رسید. این دو هنگام کار در دفتر تجاری زندان با هم آشنا شدند. در اسل ۱۹۸۶، مکینتاش در طی انتقال به یک زندان دیگر در کالیفرنیا موفق به فرار از زندان شد. وی هشت روز بعد با یک هلی کوپتر دزدیده شده به زندان بازگشت و سامانتا را نیز با خود برد.

آن ها ۱۰ روز پس از فرار و در حالی که مشعول خرید حلقه ازدواج بودند دستگیر شدند. در واقع مکینتاش در حال نوشتن یک چک از یکی از حساب های بانکی اش بود که پلیس آن را تحت کنترل داشت. این دو بعد از دستگیری و در دادگاه توسط کشیش سابق زندان به عقد هم درآمدند. سپس هر دوی آن ها به خاطر جرم هایی که مربوط به فرارشان می شد محکوم شدند. مکینتاش به دلیل سرقت هوایی و کمک به فرار لوپز گناهکار شناخته شده و به ۲۵ سال زندان محکوم گردید. سامانتا نیز به جرم فرار از زندان محکوم شده و  ۵ سال دیگر به دوره محکومیت قبلی او اضافه شد.

۴- سوزان لفور

ماری والش یک مادر خوشبخت بود که هر روز سه فرزندش را برای بازی فوتبال بیرون می برد. وی با مدیر یک مرکز بازیافت زباله ازدواج کرده و در یک خانه ۸۰۰٫۰۰۰ دلاری زندگی کرده و سوار بر یک خودرو گران قیمت هیچ کمبودی احساس نمی کرد. اما او ان کسی که وانمود می کرد نبود. به همین دلیل یک روز مارشال های ایالتی به در خانه او مراجعه کرده و از ماری پرسیدند که آیا او همان سوزان لفور نیست که در سال ۱۹۷۶ از زندان میشیگان فرار کرده است. او به جرم خرید و فروش مواد مخدر به ۱۰ تا ۲۰ سال زندان محکوم شده و تنها پس از گذراندن یکسال از دوران محکومیت خود موفق به فرار از زندان شده بود.

مطالب مرتبط
معرفی سریال های برتر جهان از نگاه مجله تایم (قسمت اول)

وی با بالا رفتن از یک یک سیم خاردار بلند توانسته بود خود را به خیابان مجاور محوطه زندان برساند، جایی که پدربزرگش با ماشین منتظر وی بود. چند هفته بعد وی خود را به کالیفرنیا رسانده و زندگی جدیدی را با نامی تازه آغاز کرد تا اینکه پس از ۳۲ سال دستگیر شد. او تایید که که همان سوزان لفور است و بدین ترتیب وی باید دوران باقیمانده زندان خود را به اضافه ۵ سال دیگر به خاطر فرار از زندان بگذارند. وی ماجرای خود را با رسانه ها در میان گذاشته و اعلام کرد که تنها به صورت تفریحی مواد مخدر مصرف می کرده و برخلاف ادعای مقامات پلیس دخالتی در خرید و فروش مواد مخدر نداشته است. وکیلش او را متقاعد ساخته بود که به جرم خود اعتراف کند زیرا وی بر این باور بود به دلیل این که این اولین بار اوست که مرتکب جرم می شود، قاضی در حکم او سختگیری نخواهد کرد.

اما در مقابل وی خود را با یک دوره محکومیت بلند مدت مواجه دید. وکیل جدید لفور از قاضی خواست حکم اولیه را لغو کند زیرا لفور در طول دوران فرار خود از زندان شهروند قانون مداری بوده است. قاضی نیز حکم آزادی مشروط دو ساله او را به جرم فرار از زندان صادر کرد اما لغو حکم قبلی را به دادگاه تجدیدنظر در میشیگان واگذار نمود. اعضای هیئت منصفه در کمال ناباوری به اکثریت آرا رأی به آزادی وی دادند زیرا به گفته ی آن ها هدف از زندانی کردن او تبعیت از قانون بوده که وی در طول دوران دوری از زندان کاملاًآن را رعایت کرده است و دیگر دلیلی ندارد به زندان بازگردانده شود.

loading...

۳- سارا جو پندر

در سال ۲۰۰۰، سارا جو پندر در یک کنسرت موسیقی با با یک قاچاقچی مواد مخدر به نام ریچارد هال آشنا شد. این دو خیلی زود وارد رابطه شده و در خانه ای در ایندیاناپولیس همراه با دو نفر دیگر زندگی خود را آغاز کردند. یک روز صبح پندر با خود یک تفنگ ۱۲ میلیمتری از فروشگاه محلی والمارت به خانه آورد که هال در هنگام غروب با استفاده از آن دو هم اتاقی خود به نام های اندرو کاتالدی و تریسیا نوردمن را به قتل رساند. هنگامی که هال قتل ها را مرتکب شد پندر در خانه حضور نداشت و وقتی که به خانه بازگشت با جنازه خونین دو هم خانه ایش مواجه شد. وی سپس به هال کمک کرد که با پیچیدن جنازه ها در پتو آن ها را در وانت هال انداخته و آن ها را در یک سطل زباله بیندازند.

مطالب مرتبط
دهقان فداکار،دهقان قلبها دارفانی را وداع گفت

پندر هیچگاه این قتل های را به مقامات پلیس محلی گزارش نداده و روز بعد نیز مانند این که هیچ اتفاقی نیفتاده به سر کار خود بازگشت. وی ادعا کرد از ترس این که سومین قربانی هال باشد موضوع را گزارش نداده است. هال چند روز بعد از ماجرا در ارتباط با این قتل ها دستگیر شد و روز بعد از آن نیز نوبت دستگیری پندر فرا رسید. بک سال پس از دستگیری این دو، بررسی شواهد و مدارک نشان می داد که پندر نقش اصلی را در این قتل ها داشته است زیرا او به نحوی هال را برای کشتن همخانه ای هایشان ترغیب کرده بود.

دادستان پرونده او را «نمونه زنانه چارلز مانسون» نامید و بدین ترتیب پندر به ۱۱۰ سال زندان محکوم گردید. در سال ۲۰۰۸ پندر موفق شد به کمک یکی از افسران زندان به نام اسکات اسپیتلر و یکی از هم بندی های سابقش به نام جیمی لانگ از زندان فرار کند. اسپیلتر ادعا می کرد که پندر او را به زور وادار کرده که پندر را با خودرو ون زندان به بیرون منتقل کند و به جایی ببرد که لانگ منتظر او بوده است. این دو همراه چند روز پس از فرار دستگیر شدند و مدت کوتاهی بعد نیز پندر که با نام جدیدی در شیکاگو زندگی می کرد به زندان بازگردانده شد. او اکنون نیز در زندان به سر می برد.

۲- لیمریک گول

داستان شگفت انگیز فرار از زندان لیمریک گول در سال ۱۸۳۰ بسیار خیره کننده است زیرا در این اتفاق نه تنها ۹ زن زندانی موفق به فرار از زندان شدند بلکه یکی از آن ها نوزدادی نیز همراه خود داشت. این ۹ زن از یک زندان در ایرلند و تنها ساعاتی قبل از آن که به زندانی دیگر منتقل شوند توانستند از زندان بگریزند. چند روز قبل از فرار، یک نفر در درون زندان یک سوهان، مقداری اسید نیتریک و یک میله آهنی کوتاه برای آن ها تهیه کرده بود که فرارشان را تسهیل می کرد. همچنین دو مرد بیرون از زندان با قرار دادن نردبان هایی که توسط تعمیرکاران در زندان مورد استفاده قرار می گرفت خیلی سریع توانستند از روی دیوار زندان گذشته و خود را به منطقه نگهداری از این زنان برسانند.

مطالب مرتبط
15 واقعیت ساده، عجیب و واقعی که با خواندن آن شگفت زده می شوید

آن ها قرار بود قفل سلول ها را بشکنند که کار بسیاری پرسروصدایی بود. این دو مرد تا تاریکی شب صبر کردند که تمامی نگهبانان دور هم جمع شده و به رقص و پایکوبی همیشگی خود بپردازند و زندانیان نیز معمولاً در آن ساعت به خوشگذرانی و سروصدا می پرداختند. در طی این سروصداها، دو مرد مورد نظر موفق به شکستن قفل ها شده و فرار آغاز شد. به همین ترتیب تک تک این زنان از روی سه دیوار متوالی زندان گذشتند و پس از رسیده به پشت دیوار سوم برای همیشه ناپدید شدند.

۱- آساتا شکور

یکی از مشهورترین موارد فرار از زندان توسط یک زن مورد آساتا شکور بود که به نام جوآن شسیمارد نیز شناخته می شد. او یک فعال آفریقایی آمریکایی و عضو ارتش موسوم به ارتش آزادی سیاهان و عمه توپاک شکور، خواننده مشهور موسیقی هیپ هاپ بود. او چهار سال پیش از دستگیری در یک تیراندازی که به مرگ یک افسر پلیس و یکی از اعضای گروه خودی منجر شده بود حضور داشت. بدین ترتیب شکور به جرم قتل و هفت مورد اتهام دیگر به حبس ابد محکوم گردید. اعضای ارتش آزادی سیاهان بلافاصله پس از محکومیت او، برنامه ریزی ها برای فرار او را آغاز کردند. بدین ترتیب آنها دو نفر از افسران زندان که ون های زندان را کنترل می کردند به گروگان گرفته و از یکی از این ون ها برای فراری دادن شکور استفاده کردند.

بعد از این که به اندازه کافی از زندان دور شدند خودرو خود را تغییر داده و شکور را به یک مکان امن منتقل کردند. بعد از فرار از زندان، شکور به کوبا فرار کرد و در آن جا به وی پناهندگی سیاسی اعطا گردید. اف بی آی وی را در زمره تروریست های داخلی دسته بندی کرده و برای هر گونه کمک به دستگیری وی ۱ میلیون دلار جایزه تعیین کرد. در سال ۲۰۱۳، اف بی آی اسم وی را به فهرست خطرناک ترین تروریست ها اضافه کرد که باعث شد وی به اولین زنی تبدیل شود که در این فهرست قرار می گیرد. اکنون او نزدیک به ۷۰ سال سن دارد و هنوز هم در کوبا مخفی شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.