۶ راهکاری که به شما کمک می‌کند تا به موفقیت شغلی برسید

موفقیت شغلی

0

موفقیت شغلی – یک شغل بسیار خوب با درآمدی که بتواند تمام نیاز ها و آرزو های ما را برآورده کند، رویای هر کسی است. با این وجود بسیاری از ما هنگامی که بحث موفقیت شغلی به میان می‌آید می بینیم هیچ کدام از شغلی که داریم رضایتمند نیستیم و درآمدی که از آن بدست می‌آوریم برای رسیدن به اهدافمان کافی نیست.

خبر خوب این است که داشتن یک شغل خوب و موفق چیزی است که بطور عمده به ما بستگی دارد و این ما هستیم که آن را می‌توانیم کنترل کنیم.

شما می‌توانید با دنبال کردن مراحلی که در این مقاله آمده است از یک موفقیت شغلی خوب لذت ببرید.

موفقیت شغلی با این راهکارهای ساده

۱- با دقت شغل خود را انتخاب کنید

اولین و مهمترین قدم در داشتن یک موفقیت شغلی این است شغل خود را با دقت انتخاب کنید.

انتخاب شغلی که بتواند برای شما موفقیت را به ارمغان بیاورد تماماً به این موضوع بستگی دارد که برداشت شما از موفقیت چیست.

آیا شما خواهان شغلی هستید که به شما اجازه سفر می دهد یا شغلی ثابت با رویکردی آرام و خوشایند؟ شغلی را می‌خواهید که درآمد زایی بالایی دارد یا پول آنچنان برای شما اهمیت ندارد؟

پس از اینکه تمامی این اولویت بندی ها را در ذهن خود انجام دادید می‌توانید شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

البته فراموش نکنید که مهمتر از همه، این نکته است که شغلی را انتخاب کنید که از انجام آن لذت می برید.

نه تنها داشتن شغلی که از آن لذت می‌برید، زندگی را برای شما راحت تر و لذت بخش تر می‌کند، بلکه اینگونه می توانید راحت تر به موفقیت برسید؛ زیرا مردم همواره تمایل دارند تا کاری که به علاقه مند هستند را بهتر انجام دهند.

مطالب مرتبط
آزمایش اجباری سلامت روان برای کودکان در مدارس خارج از کشور

۲- مسئولیت هر کاری که انجام می‌دهید را بر عهده بگیرید

اگر می‌خواهید در حرفه خود موفق شوید باید در قبال هر کاری که می‌کنید مسئولیت پذیر باشید.

پیروزی های خود را جشن بگیرید، آنها را بررسی کنید و یاد بگیرید که چگونه می‌توانید آنها را تکرار کنید و آینده خود را با آنها بسازید.

شما باید مسئولیت شکست های خود را نیز بپذیرید. با پذیرش مسئولیت شکست های خود و یاد گیری از این شکست ها شما می‌توانید در آینده شاهد پیروزی های بیشتری باشید.

در اکثر مواقع، شکست می‌تواند معلمی بهتر و اثر گذار تر از موفقیت باشد. تمامی افراد موفق اگر شکست را قبول نمی کردند، مسئولیت نمی‌پذیرفتند و از شکست هایشان درس نمی‌گرفتند؛ امروزه جز افراد موفق به حساب نمی آمدند.

۳- در جا نزنید

در جا زدن یا احساس اینکه از انجام کاری هیچ پیشرفتی حاصل نمی‌شود تماماً در ذهن شما است و برداشتی است که خود فرد انجام می‌دهد.

در هر مرحله ای از زندگی شغلی خود که هستید باید بدانید که همواره می‌توانید عامل ایجاد تغییرات باشید. در بیشتر موارد، تغییرات می‌تواند سخت یا ترسناک باشد اما این به این معنی نیست که این تغییرات نمی‌توانند سودآور باشند.

در تمامی مراحل زندگی شما باید به دنبال بهتر شدن و یادگیری نکات جدید باشید. هیچگاه از کار کردن در راستای بهبود خود و حرفه خود دست برندارید و هیچگاه به خود نگویید که در حال در جا زدن هستید.

۴- رویکرد مثبت داشته باشید

اگر رویکرد شما به مسائل مثبت باشد، نتایج مثبتی را هم بدست خواهید آورد. منفی گرایی یکی از دشمنان بزرگ موفقیت است. منفی نگری می‌تواند چالش های روزمره و قابل انجام را دشوار و ناممکن سازد. در عوض با خوشبینی و مثبت اندیشی می‌توان هر چالشی را به سرانجام رساند.

مطالب مرتبط
اگر شغل تان را دوست ندارید این عکس ها را ببینید

سعی کنید تا افکار و رویکرد های منفی ای که درباره حرفه خود دارید را با افکار مثبت و نگاهی خوشبینانه جایگزین کنید. به بیانی دیگر، همواره سعی کنید به جنبه های مثبت و روشن بنگرید و رویکردی مثبت داشته باشته تا آینده شغلی موفق و روشن داشته باشید.

۵- برای خود هدف گذاری کنید

یکی از مفید ترین کارهایی که می‌توانید در زندگی شغلی خود انجام دهید این است که برای خود هدف تعیین کنید. اهدافی که به خوبی بررسی شده باشند می‌توانند به مانند یک نقشه برای یافتن موفقیت عمل کنند. این اهداف در مسیر رسیدن به جایی که در حرفه خود می‌خواهید باشید به شما کمک می‌کنند و نمی‌گذارند که از مسیرتان منحرف شوید.

مهمترین نکته ای که در هدفگذاری باید رعایت شود این است که هدف باید قابل دسترس و مفید باشد. هدفی قابل دسترس و مفید است که شما را به چالش بکشد، انجام آن غیرممکن نباشد و به بهتر شدن شما و شغل شما کمک کند.

اگر شما بتوانید اهداف کوتاه مدت و بلند مدت ،که شرایط بالا را داشته باشند، برای خود تعیین کنید؛ مطمئن باشید که به هدف نهایی خواهید رسید.

۶- از بازخورد ها درس بگیرید

هضم بازخوردی که مثبت نباشد در اکثر مواقع کار دشواری است؛ با این حال گوش دادن به نظرات دیگران یکی از سریع ترین راه هایی است که می‌تواند به بهتر شدن ما و شغلمان کمک کند. مهم نیست در کجای زندگی حرفه ای خود باشید؛ همواره افرادی پیدا می‌شوند که دیدگاه منحصر به فردی دارند و یا در ارتباط با کاری که انجام می‌دهید اطلاعات بیشتری دارند. گوش دادن به نظرات آنها، سنجش سخنان آنها و بکار گیری آنها می‌تواند باعث بهتر شدن وضعیت شغلی شما شود.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.