نکات مهمی که قبل از انجام میکروبلیدینگ باید بدانید

میکروبلیدینگ

0

آیا می دانید میکروبلیدینگ چیست؟ برای ترسیم تاتو و نقش روی پوست استفاده می‌گردد. میکروبلیدینگ یک نوع تاتو کردن است اما با آن تفاوت‌های زیادی دارد. در این روش بر خلاف تاتو که رنگدانه و جوهر با دستگاه به زیر پوست منتقل می‌گردد، به روش دستی و با یک وسیله غیر الکتریکی این کار انجام می‌شود. خطوط ایجاد شده برای ابرو، به شکلی نامنظم و ریز و درشت است که همین مسئله سبب می‌شود، ابرو نمایی طبیعی‌تر و زیباتر به خود بگیرد.

در این روش امکان ایجاد طرح‌های مو مانند ظریفی هم وجود دارد که حالت ابرو را طبیعی‌تر جلوه می‌دهد و همچنین به این دلیل که رنگدانه در سطح کم‌عمق زیر پوست قرار می‌گیرد، به راحتی می‌توان آن را پاک کرد و مدل آن را تغییر داد. اما خوب ماندگاری این روش نیز به همین دلیل کمتر است و بیشتر افرادی که تمایل به ایجاد تنوع در مدل ابرویشان دارند، آن را مورد توجه و استقبال قرار داده‌اند.

این روش چقدر دوام دارد

بسته به پوست شما و مراقبتی که از آن می‌کنید، رنگدانه‌ها بعد از ۱۸ الی ۲۴ ماه شروع به محو شدن و کمرنگ شدن می‌کنند. این کار برای افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است دردناک باشد به همین دلیل برخی از متخصصین پوست از بی حسی برای انجام این کار استفاده می‌کنند.

چگونه روی پوست اجرا می شود

رنگدانه‌ها با ابزار خاصی که دارای یک ردیف از چند سوزن است، داخل پوست قرار می‌گیرند. متخصصی که شما برای این کار انتخاب کردید، سوزن و نوع آن را با توجه به نوع پوست شما انتخاب خواهد کرد. رنگدانه‌ها درست در زیر اپیدرم و قسمت کم عمق درم قرار می‌گیرند و سایه‌هایی طبیعی ایجاد می‌کنند. از آنجایی که این رنگدانه‌ها درست در جهت رویش طبیعی موهای ابرو اعمال می‌شوند، نتیجه نهایی بسیار طبیعی خواهد بود. انجام میکروبلیدینگ برای ابروها حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

مطالب مرتبط
آبله مرغان در كودكان

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروبلیدینگ یک روش انجام آرایش دائمی بوده و زیر مجموعه تاتو به حساب می آید که جدیدتر بوده و نیمه دائم به حساب می آید. زیرا در این روش جوهر به غشا میانی پوست رفته و به همین دلیل نیمه دائمی محسوب می شود. لازم به ذکر است که انجام این روش نیاز به مجوز داشته و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد.

loading...

میکروپیگمنتیشن نیز مانند میکرو بلیدینگ روشی نیمه دائم در تاتو کردن محسوب می شود، با این تفاوت که در میکروپیگمنتیشن از یک قلم و دستگاه دیجیتالی استفاده شده و رنگ دانه ها به لایه های عمیق تری از پوست به نام لایه درمال نفوذ می کنند که این روش ماندگارتر از روش های میکروبلیدینگ و روش امبرویدری ابروهاست. میکروپیگمنتیشن هر ۲ تا ۵ سال باید تمدید شده و ازآن جایی که در انجام آن از قلم دیجیتالی استفاده شده، زمان درمان و بهبودی کامل پوست پس از انجام این پروسه طولانی تر از روش میکروبلیدینگ می باشد بوده و تا یک هفته پس از انجام آن باید از پوست نگه داری شود. این پروسه ۲ ساعت طول کشیده و هزینه بیشتری هم دارد.

محدودیت های میکروبلیدینگ

 1. عدم استفاده از هرگونه نیروی الکتریکی، اتومیشن و صرفا فشار فیزیکی دست برای پاره کردن پوست به جهت قرار دادن رنگ در پوست.
 2. کمترین ماندگاری رنگ
 3. خونریزی بیشتر
 4. یادگیری دشوار جهت حصول نتایج طبیعی و ماندگار
 5. هاشور های ترسیم شده صرف نظر از روش کار، از موهای طبیعی ضخیم تر به نظر می رسند.
 6. به دلیل کشیده شدن تیغ بلیدینگ روی پوست همراه با فشار فیزیکی دست بافت دچار تخریب می گردد.
 7. با توجه به فشار دست و نیروی فیزیکی وارد شده به پوست کاربر دچار درد از ناحیه مچ شده و به همین دلیل فشار دست در ابتدا و انتها یکسان و یکنواخت نمی باشد.
 8. امکان ترسیم خطوط خارج از حد مطلوب بدلیل مکانیکی بودن و صرفا فشار دست و متعاقبا عدم کنترل دست حین کشیدن قلم های میکروبلیدینگ.
مطالب مرتبط
چالش ۳۰ روز غذای سالم: آلبالو ترش برای تسکین درد

رعایت نکاتی که قبل از انجام میکروبلیدینگ ضروریست

 • در روزی که قرار است میکروبلیدینگ برای شما انجام شود از نوشیدن قهوه، الکل و نوشیدنی‌های انرژی زا خودداری کنید.
 • آسپیرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن را ۲۴ ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ مصرف نکنید.
 • امگا ۳ (روغن ماهی) را ۱ هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ مصرف نکنید.
 • از ۳ روز قبل از درمان، زیر نور شدید آفتاب قرار نگیرید.
 • ۲ الی ۳ روز قبل از انجام میکروبلیدینگ از انجام وکس صورت خودداری کنید.
 • از دو هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ نباید لایه برداری شیمیایی پوست و یا لیزر موهای زائد داشته باشید.
 • قبل از انجام میکروبلیدینگ حتما دوش بگیرید و تمیز باشید، زیرا ممکن است چند روز اجازه حمام رفتن نداشته باشید.

بعد از میکروبلیدینگ به چه مواردی توجه داشته باشیم

 • سعی کنید بعد از میکروبلیدینگ، فعالیت‌هایی که موجب افزایش تعریق می‌شوند انجام ندهید. ورزش‌هایی مانند شنا، سونا گرم، جکوزی را انجام ندهید.
 • هر نوع لیزر و یا لایه برداری شیمیایی و استفاده از هر نوع کرم های حاوی رتین A یا اسید گلیکول بر روی صورت یا گردن.
 • به مدت هفت روز غذاهای تند میل نکنید.
 • به مدت ده روز از خوابیدن بر روی صورت خود خودداری کنید.
 • به مدت ده روز از هیچگونه محصول آرایشی بهداشتی، شوینده صورت و کرم در محل میکروبلیدینگ استفاده ننمایید.
 • ابرو میکروبلید شده را هرگز نخارانید و پوست خشک شده آن را نکنید و اجازه دهید به مرور زمان از بین بروند.

گرداوری: وردنگار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.