۲۰ موجود افسانه ایی عجیب اما واقعی

20 موجود افسانه ایی

0

۲۰ موجود افسانه ایی عجیب اما واقعی

 

۲۰-Hobbits

 جالب است بدانید که  وجود این  موجودات  از رمان های تالکین  هم فراتر رفته و در واقعیت  وجود داشته اند.

در سال ۲۰۰۳ در جزیره اندونزی بقایایی کشف شد که نشان داد این موجودات قدی به اندازه ۳ فوت  و جمجمه ای بزرگ تر از نصف جمجمه انسان داشته اند.

 

۱۹-Moby Dick

با اینکه تصور می شود  رمان  Herman Melville خیالی و ساخته ذهن او است اما مشخص شد این داستان، بر اساس واقعیت از روی یک نهنگ سفید غول پیکر  نوشته شده که به ملوانان ساحل شیلی حمله کرده است.

این موجود دریایی بزرگ و غول پیکر در قرن ۱۹ به کشتی ها حمله می کرده و فاجعه به بار می آورده است. آگاه باشید که این حیوانات دوست انسان ها نیستند.

 

۱۸-Elves

اگر تصور می کنید که این موجودات فقط در افسانه ها و داستان ها وجود دارند باید بگوییم که سخت در اشتباه اید. مردم ایسلند بیشتر اوقات خود به این موجودات فکر می کنند.

 حتی برای پیدا کردن یکی از آن ها ساعت ها در جنگل به جست وجو می پردازند. با اینکه شواهد زیادی مبنی بر دیدن این موجودات گزارش نشده اما مردم ایسلند قسم می خورند که سرزمین شان پر از این موجودات افسانه ایی می باشد.

 

۱۷-Fairies

آیا فکر می کنید که فرشته های کوچک وجود ندارند؟ شاید گفتن این مسئله که  سالانه هزاران نشانه مبنی بر مشاهده این موجودات وجود دارد باعث شگفت زده شدن شما شود.

بر خلاف تصور ما این موجودات به جای چهره زیبا ودل نشین، صورتی ترسناک دارند. این موجودات سبب آسیب باغ ها شده و از انسان ها سوء استفاده می کنند.

 

۱۶-Narwhols

تصور مردم این است که این موجودات تنها در داستان هایی مثل موبی دیک وجود داشتنه اند.

اما این حیوانات در اعماق آب های گرینلند، روسیه و کانادا زندگی می کنند و گاهی به آنها تک شاخ آبی هم گفته می شود.

 

۱۵-Amazonian women

ممکن است تصور کنید که وجود این زنهای قدرتمند و جنگجو تنها یک افسانه است، اما باید بدانید که آنها کاملا واقعی و حقیقی هستند؛ درست مانند وایکینگ ها که در شمال زندگی می کنند.

این زنان شجاع در جنگ ها علاوه بر خود از شهرشان نیز دفاع می کرده اند. حفاری باستان شناسان نشان می دهد که برخی از این زنان به همراه سلاح و اسب های خود دفن شده اند.

 

مطالب مرتبط
سنگین‌ وزن‌ ترین نوزاد جهان

۱۴-Dire wolf

اگر شما هم یکی از طرفداران سریال پر مخاطب بازی تاج و تخت هستید پس با این گرگ های افسانه ایی که در شمال زندگی و شکار می کنند آشنا هستید.

وجود این گرگ ها در جنوب مانند افسانه می ماند و باید بگویم که آنها از سگ های امروزی بزرگ تر و وحشی تر بوده اند.

آنها در زمان قدیم در کنار حیواناتی مثل ببر دندان شمشیری و شیر های آمریکایی به نبرد می پرداخته اند.

 

۱۳-Chupcabra

این موجودات از همزیستی سگ و نوعی دیگر از سگ سانان به وجود آمده است. در مکزیک این حیوانات به سلاخ حیوانات دیگر مثل بزها معروف هستند.

این موجودات به دلیل داشتن دندان های ضعیف مجبورند که خون طعمه های خود را بمکند.

شاید این حیوانات خوشایند به نظر نرسند ولی وجودشان حقیقت دارد.

 

۱۲-Loch ness monster

این موجود عجیب و غریب مدت ها ذهن مردم را به خود مشغول کرده بود. اولین عکس های گرفته شده از این موجود در سال ۱۹۳۰ وجود آن ها را اثبات می کند.

این موجودات ناشناخته به انسان ها حمله کرده و برای ما نوعی تهدید به حساب می آیند.

 

۱۱-Big foot

حتی اگر شما در جایی زندگی می کنید که به اینترنت و تلویزیون دسترسی ندارید باز هم با این حیوان غول پیکر آشنایی دارید. عکس هایی وجود داشته که نشان می دهند حیوانی قوی هیکل مانند گوریل درجنگل در حال راه رفتن است. رد پاهای بزرگی که در جنگل پیدا شده اند وجود آنها را اثبات می کنند.

با اینکه حیوانات غول پیکر و وحشی بخشی از قصه ها و افسانه های مردم آمریکا می باشند اما بعضی از آنها معتقدند که شخص موجود در عکس آقایی است که لباس خرس پوشیده و در جنگل راه می رود.

 

۱۰-Dragons

معمولا وقتی به موجودی  که از دهانش آتش خارج می شود فکر می کنید قطعا به یاد این هیولای بزرگ و ترسناک می افتید. اژدها از اجداد کومودو به حساب می آیند.

مگالانیا(megalania) موجودی است که ۵۰۰۰۰ سال قبل در استرالیا زندگی می کرده  و به خاطر سایز و اندازه بزرگ اش بسیار معروف بوده است. حتی بعضی از افراد ادعا کرده اند که در سال های گذشته این خزنده های منقرض شده را دیده اند.

 

مطالب مرتبط
متن ها و شعرهای بسیار زیبا برای تبریک روز زن و روز مادر

۹-Mermaids

بعضی از دختر بچه های کوچک پری های دریایی را تصور می کنند که در دریا زندگی کرده و موهای خود را با یک چنگال شانه می کنند؛ موجودیت این پری های دریایی از تصورات کودکان فراتر رفته و وجود حقیقی دارند.

صد ها هزار سال پیش در یونان باستان پری های دریایی ملوانان را با زیبایی و قدرت اغوا کننده خود تسخیر می کرده اند. این موجودات چنان قدرتمند هستند که می توانند سبب غرق شدن قایق های موجود در دریا شوند.

 

۸-Imoogi

در داستان های قدیمی کره، بچه اژدها هایی وجود دارند که به پیتون های بزرگ تبدیل شده و در غارها و صخره های تاریک و مخوف زندگی می کنند. این موجودات حقیقتا وجود دارند.

این پیتون ها بال های بزرگ نداشته و نمی توانند در آسمان ها پرواز کنند. یکی از این حیوانات که تیتانوبا(Titanoba) نام دارد قدی به بلندی ۱۴ متر و وزن ۱تن دارند.

اوه…با این تفاسیر این حیوانات در چشم به هم زدنی انسان ها را یک لقمه چپ می کنند.

 

۷-Berserkers

این شخصیت ها امروزه در بازی های رایانه ای بسیار مشهور هستند.درگذشته نیز این موجودات به شمشیرزنی معروف بوده اند. در بسیاری از اشعار ایسلندی شمشیربازی این جنگجویان تحسین شده است.

حقه  شمشیر زنان این بوده که قبل از شروع جنگ دارویی نیروزا می نوشیده اند تا بتوانند روح دشمنان خود را تسخیر کرده و در جنگ پیروز شوند. نمونه ایی از این مبارزان شجاع وایکینگ ها می باشند.

 

۶-Yowie

این موجود افسانه ایی شبیه یک غول برفی یا همان آدم برفی است که یک شکلات هم به این شکل وجود دارد. در استرالیا صد ها گزارش مبنی بر مشاهده این موجود افسانه ایی داده شده است.

وجود این موجود افسانه ایی مثل دیگر موجودات اثبات شده است. مردم در گزارش های داده شده نظرات مختلفی راجع به ظاهر این موجود داده اند بعضی از آن ها معتقدند این غول های برفی قدی بلند دارند در حالی که بعضی دیگر نظرشان مخالف این افراد است و اعلام کرده اند این غول ها قدی به اندازه هابیت ها دارند.

 

مطالب مرتبط
نوزادان مرده و قسمت هایی از بدن آن ها به آثار هنری تبدیل شده اند 16+

۵-The Kraken

بیشترین اطلاعات داده شده راجع به این موجودات توسط دزدان دریایی کارائیب و تیتان داده شده است، اما در واقع حقیقتی پشت این موجودات وجود دارد.

طبق اطلاعات داده شده این موجودات شبیه یک ماهی مرکب هستند که طولی معادل ۱۶ فوت دارند. به نظر می رسد که افسانه این اژدها زمانی آغاز شد که گروهی از ملوانان توسط یک موجود دریایی غول پیکر گرفتار شدند.

 

۴-Leprechaun

این موجودات ریز مثل غول چراغ جادو می باشند، هرکس که آن هارا به دام بی اندازد به گنجی نهفته دست پیدا می کنند.

شواهدی وجود دارد که موجودیت این جانوران را اثبات می کند. مردمی که در گذشته زندگی می کرده اند معتقد بودند که می توانند با یک حقه این جانوران را اسیر کنند.

 

۳-Unicorns

احتمالا این موجودات را در بسیاری از فیلم ها و کارتون های مخصوص کودکان دیده اید. این تک شاخ های معروف که در سیبری زندگی می کرده اند.

بیش از ۳۰۰۰۰۰ سال پیش ناپدید شده و از بین رفته اند. احتمالا موجودیت این تک شاخ ها از همان سرزمین سیبری شروع شده است (البته این تک شاخ ها نمی توانستند پرواز کنند).

 

۲-Yeti

مردم به این موجودات بزرگ، غول برفی می گویند. تصور بر این است که این موجودات ابتدا در کوه های هیمالیا و رشته کوه های نپال دیده شده اند. امروزه این موجودات در غرب بیشتر از نپال و تبت دیده می شوند.

گزارشات زیادی در کشور های روسیه، اسپانیا واسترالیا مبنی بر اثبات وجود این موجودات داده شده است.

 

۱-Pixies

این موجودات شباهت زیادی به فرشته ها دارند اما این پری ها مثل فرشته ها ذاتی خوب ومهربان ندارند بلکه بسیار بدذات هستند.

به اعتقاد مردم محلی، این موجودات کارهایی شیطانی مثل کشتن سگ ها و یا جادو کردن مردم انجام می دهند. اندازه این پری ها از فرشته ها بزرگ تر بوده و در دشت های انگلیس زندگی و پرواز می کنند و سبب نگرانی مردم می شوند.

 

اختصاصی وردنگار: کپی با ذکر منبع مجاز است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.