۶ غذایی که میل جنسی را کاهش می دهد

0

۶ غذایی که میل جنسی را کاهش می دهد

در این مقاله که توسط کارشناسان سلامت وبسایت وردنگار تهیه شده است، شما با غذاهایی که میل حنسی را کاهش مدهند آشنا می شوید.

اگر یک بررسی اجمالی در اینترنت انجام دهید مقاله هایی را پیدا می کنید که غذاهای کاهنده دهنده میل جنسی را معرفی کرده اند.

برخلاف  اینکه بعضی غذاها مقوی بوده و می توانند قوای جنسی شما را تقویت کنند نمی توان به طور دقیق مواد غذایی کاهنده میل جنسی را معرفی و بررسی کرد.

 

بر اساس گفته دکتر و مدیر عامل کلینیک PUR کلرمونت فلوریدا، آقای جامین براهت، خودتان با یک بررسی کوتاه در اینترنت می توانید لیست بلند بالایی از غذاهایی که میزان هورمون تستسترون را کاهش می دهند پیدا کنید.

 

اما مراقب باشید: این تحقیقات پایه و اساس علمی دقیق و درستی ندارند. اودر ادامه اضافه می کند که هر مطلبی راجع به این موضوع پیدا می کنید باور نکنید و بهتر است در خوردن غذاهای خود اعتدال داشته باشید و قبل از میل کردن هر چیزی راجع به آن تحقیق کنید تا مطمئن شوید به سلامت جنسی شما خللی ایجاد نمی کند.

 

همچنین اطلاعات بیشتر را در مقالات زیر می توانید پیدا کنید:

نکاتی که راجع به نیاز و میل جنسی مردان باید بدانیم

 

۱- غذاهای حاوی سویا

نگران نباشید لازم نیست به طور کامل خوردن غذا و پیش غذاهای سویا دار مثل را قطع کنید. مطالعات ابتدایی نشان می دهد که خوردن سویا میزان تستسترون و تعداد اسپرم را کاهش می دهد اما در مطالعات عمیق و گسترده تر رابطه ایی بین سویا و میل جنسی یافت نشده است.

۲- غذاهای حاوی چربی اشباع شده

دکتر  جامین براهت توصیه می کند اگر شما به غذاهای سرخ کرده علاقه دارید باید بدانید که این نوع غذاها چربی اشباع شده بالایی دارند. این چربی ها در عروق شما رسوب کرده و سبب کند شدن جریان خون می شود و به دنبال آن وزنتان افزایش پیدا می کند. این اتفاق بر روی نعوظ شما تأثیر منفی گذاشته و میل جنسی تان را کاهش می دهد.

۳- روغن گیاهی

طبق گفته و اظهارات پزشکان کلینیک کلمبوس اُهایو برخی از روغن های گیاهی چربی غیر اشباع بالایی دارند که بر روی کاهش تستسترون اثر می گذارد. تستسترون هورمونی است که در میزان میل جنسی مردان و زنان نقش اساسی ایفا می کند. بنابراین اگر نگران مشکل جنسی خود هستید از روغن زیتون خالص در غذاهای خود استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط
8 ترکیب غذایی که به شما در کاهش وزن کمک می کند

۴- نمک

طبق اطلاعات منتشر شده از کلینیک کِلوِلند اُهایو یکی از دلایل کاهش میل جنسی می تواند مصرف بیش از اندازه نمک باشد. مصرف غذاهای شور و پرنمک باعث بیماری فشار خون در افراد می شود. همانطور که قبلا ذکر شد فشار خون میل جنسی را کاهش می دهد.

 

۵-الکل

یکی دیگر از عواملی که میل جنسی را کاهش می دهد الکل است. بنا به گفته های دکتر  جامین براهت نوشیدن الکل های سنگین و قوی میزان تستسترون را کاهش و استروژن را افزایش می دهد.

در کل الکل می تواند میل جنسی شما را کاهش دهد. ممکن است شما حس کنید با خوردن الکل اعتماد به نفستان افزایش پیدا کرده اما برعکس الکل باعث پریشانی و ناآرامی شما می شود.

 

۶-قند

طبق گفته دکتر جامین براهت، قند و شکر بر روی توانایی و قدرت جنسی تأثیر منفی می گذارد و زمان رابطه جنسی را کاهش می دهد. قند برای متابولیسم سوخت و سازی در بدن به انسولین نیاز دارد. انسولین نیز سطح تستسترون را کاهش می دهد. مواد خوراکی مثل ماکارانی که غنی از کربوهیدرات می باشد در بدن به قند تبدیل شده و این میزان قند باعث می شود پانکراس میزان بیشتری هورمون انسولین ترشح کند.

اگر برای وعده شام خود ماکارانی داشتید حتما به همراه آن سالاد میل کنید و در انتها توصیه می کنیم راه های کاهش قند خون را بیاموزید.

 

اختصاصی سایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.