۶ فیلم ترسناک در مورد آخرالزمان

0

۶ فیلم ترسناک در مورد آخرالزمان

من افسانه هستم I Am Legend  ۲۰۰۷

چگونه جهان به پایان می رسد:

دانشمندان ژنتیک، ویروس سرخک را برای درمان سرطان طراحی کرده اند. در عوض، آنها گونه ای ایجاد می کنند که می تواند تقریبا کل جمعیت جهان را بکشد و بسیاری از انسان های باقی مانده را به جهش های خاموشی به نام “Night seekers” دچار می کند. اسمیت تقریبا به تنهایی در شهر ویران شده نیویورک، قرنطینه می شود.

نکته فیلم: ما باید در استفاده درمان های تجربی بسیار محتاط باشیم زیرا طبیعت غیر قابل پیش بینی است.

روز بعد از فردا The Day After Tomorrow 2004

چگونه جهان به پایان می رسد:

گرمایش جهانی، حوادث غیر قابل پیش بینی آب و هوا و نادیده گرفتن آگاهانه سیاستمداران.

نکته فیلم: تغییر آب و هوا واقعی است، مردم! بله، جیک گیلنهال و امی رزوم توانستند همه چیز را مدیریت کنند، در حالی که در وسط یک توفان یخی، غول پیکر نیویورک گیر افتاده بودند. اما داستان عشق آنها با داستان های جهانی و واقع گرایانه از مردمی که پیش بینی های دانشمندان آب و هوا در مورد آینده سیاره زمین نمی شنوند، همراه شده بود.

جنگ دنیاها War of the Worlds 2005

چگونه جهان به پایان می رسد:

ماشین های نظامی سه گانه غول پیکر که اغلب اوقات زیر سطح زمین ذخیره می شدند، از زیرزمین خارج می شوند. بیگانگان وارد زمین می شوند و با پرتوهای لیزری به مردم شلیک می کنند.

نکته فیلم: خانواده همه چیز است. ری (تام کروز) خیلی مورد علاقه بچه هایش (داکوتا فانینگ و جاستین چتویین) نیست، اما آنها باید با هم بجنگند تا زنده بمانند. همچنین جنگ باعث ترس می شود – و ترس هم ایجاد کننده هرج و مرج است.

سیاره میمونها Planet of the Apes 1968

چگونه جهان به پایان می رسد:

شاید بهترین بخش در مورد اصل فیلم سیاره میمون ها- که توسط Rod Serling، ساخته شد – پیچ و تاب نهایی آن باشد. برای تمام فیلم، همه ما می دانیم که فضانوردان انسان بر روی یک سیاره بیگانه عجیب و غریب که توسط میمون ها حکمرانی می شود، فرود می آیند. این صحنه نهایی نیست، تا زمانی که تیلور (چارلتون هیستون) ویرانه های مجسمه آزادی را کشف می کند و نشان می دهد که تمام مدت این سیاره زمین بوده و بشریت خود را در جنگ هسته ای نابود کرده است.

مطالب مرتبط
معرفی 10 سریال ترسناک برتر تاریخ (قسمت اول)

نکته فیلم: آنچه که به نظر دور از ذهن می رسد، آینده بیرونیست که در واقع می تواند برای انسان ها درست باشد. ما می توانیم تمدن مان را از بین ببریم – و همه چیز را به دست میمون ها بدهیم – اگر نتوانیم در کنار هم باشیم.

جوان ها Young Ones 2014

چگونه جهان به پایان می رسد:

مقصر این خشکسالی جوامع غربی هستند. آب و غذا برای همه کم است، اما چند نفر خوش شانس هستند، “مردان آب”. مردم از زمین های کشاورزی فرار کردند، اما ارنست هولم (نقش اصلی میکائیل شانون)، خانواده خود را (از جمله دخترش با بازی الی فانینگ)، در مزرعه نگه می دارد.

نکته فیلم: بهترین فرصت برای فروش زمین قبل از خشکسالی بود. زیرا کسانی که آب را کنترل می کنند همگی قدرتمند هستند؛ کمبود آب بدن شما را از بین می برد؛ و به نظر می رسد مردان معقول هم زمانی که از خود و خانواده هایشان دفاع می کنند می توانند به شدت خشن شوند.

ز مثل زکریا  Z For Zachariah 

چگونه جهان به پایان می رسد:

جنگ هسته ای. کسانی که بر اثر انفجار کشته نشدند با پرتوهای رادیواکتیو جان داده اند. تنها باقی مانده آنها (مارگوت رابی) بود که بر روی مزرعه ای در یک دره که توسط تپه ها، الگوهای آب و هوا و آبهای زیرزمینی محافظت می شده، کار می کرد.

نکته فیلم: مارگوت رابی به خوبی کار می کند تا وقتی که دانشمندی بنام لومیس می آید و همه چیز خوب است تا زمانیکه کالیب (کریس پاین) در رقابت برای رسیدن به آخرین زن باقی مانده بصورت احمقانه ای بهم حسادت می کنند.

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.