۷ گام برای تکامل خود

0

در این دنیای شلوغ، بسیاری از افراد غمگین بوده یا نیاز به تکامل را در خود احساس می‌کنند. آنها فکر می‌کنند چون پول کافی ندارند یا روابطشان آنگونه که می‌خواهند نیست، در نتیجه کامل نیستند. حقیقت این است که تکامل همیشه از طریق چیزهای مادی حاصل نمی‌شود. تکامل یک امر ذهنی است و شادی جایی یافت می‌شود که شما بتوانید تکامل پیدا کرده و آن را بازتاب دهید.

۷ گام برای تکامل یافتن و شادتر شدن وجود دارد:

خود را با امور مثبت احاطه کنید

بخش زیادی از شادی شما تحت تاثیر محیط اطرافتان است. اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که زمان زیادی را با افرادی که تاثیر منفی بر خلق و نگرش شما دارند؛ می‌گذرانید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که از این روابط بیرون آمده و با افرادی که شما را شاد کرده و به سمت امور مثبت سوق می‌دهند، مرتبط شوید.

موفقیت را تجسم کنید

اهدافی در زندگی فردی یا تخصصی برای خود تعیین کنید، ممکن است بخواهید وزنتان را کم کنید، ادامه تحصیل دهید، یا آب بیشتری بنوشید. هر چیزی که می‌خواهید به دست آورید اگر به صورت اهداف ملموس تعیین شود، در کسب آن موفق‌تر خواهید بود.

بعد از تنظیم این اهداف برنامه‌ای برای رسیدن به آنها به صورت گام به گام تنظیم کنید و زمانی را برای تجسم موفقیت در هر مرحله اختصاص دهید. تجسم اهداف آنها را واقعی‌تر و ملموس‌تر می‌کند.

موفقیت‌های خود را جشن بگیرید

وقتی موفقیت کسب کرده و به اهداف خود رسیدید؛ مهم است که این پیروزی‌ها را جشن گرفته و به خودتان پاداش دهید. می‌توانید با دوستان برای شام بیرون بروید، چیزی که دوست دارید را بخرید یا یک روز را برای شاد کردن خودتان اختصاص دهید.

مسولیت‌پذیر باشید

اغلب اینکه دیگران را مسئول شادی خود بدانید راحت است. حقیقت این است که فقط خود شما به طور کامل مسئول شادی و تکامل خود هستید. به جای سرزنش افراد یا چیزهای دیگر به دلیل فقدان شادی خود، مساله را در دست گرفته و راهی را بیابید که علی رغم تهدیدهای دیگران یا مشکلاتی که پیش می‌آید به تکامل برسید. مسئول بودن در قبال سرنوشت خود چالش‌برانگیز است اما شدیدا پاداش‌دهنده است.

مطالب مرتبط
اعمال مخصوص شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان

به دیگران کمک کنید

مهم‌ترین مسیر تکامل این است که آنچه را دارید با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر از منابع خود برای سود رساندن به دیگران استفاده کنید نه تنها به آنها کمک می‌کنید بلکه خود را نیز شادتر می‌کنید.

از خودتان مراقبت کنید

گرچه کمک به دیگران مهم است، بسیار ضروری است که نیازهای فردی خود را نیز مدنظر قرار دهید. اگر نیاز بود استراحت کنید، سبک زندگی سالم و فعالی داشته باشید. اگر مراقب خود باشید بیشتر می‌توانید دیگران را تحت تاثیر قرار داده و شاد باشید.

چیزهای خوب را پیدا کنید

اگر چیزهای کوچکی در زندگی مایه آرامش شما هستند باید به دنبال آنها رفته و بدستشان آورید. به دنبال افراد و چیزهایی باشید که آرامش و شادی را برایتان به ارمغان می‌آورند.

تمرکز بر امور مثبت به شما کمک نخواهد کرد احساس تکامل بیشتری داشته باشید، اما به شما اجازه می‌دهد بخش‌هایی از زندگیتان را که قابل تغییر هستند، شناسایی کنید.

تکامل در یک روز اتفاق نمی‌افتد، زمان و تلاش آگاهنه لازم دارد. اما اگر این راهکارها را دنبال کرده و برای تغییر زندگی روزانه خود اقدام کنید در زندگی خود کامل‌تر خواهید شد.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.