فواید آب تمشک چیست؟ + ارزش غذایی آب تمشک

0

نوشیدن آب ترش و خوشمزه تمشک، مواد مغذی مورد نیاز را به بدن شما می رساند و از مزایای سلامتی این نوشیدنی بهره مند خواهید شد.

آب تمشک چیست؟

این نوشیدنی، از گرفتن آب تمشک تازه به دست می آید و با توجه به ماهیت ترش این میوه، آن را غالبا با یخ و شیرین کننده های دیگر مخلوط می کنند تا طعم بهتری بگیرد. با این حال، می توانید با له کردن این میوه و عبور دادنش از یک صافی، آب میوه را تهیه کنید.

آب تمشک به علت عطر و طعم متفاوتش، یک نوشیدنی مناسب برای فصل تابستان است و چون مواد مغذی بالایی دارد، سلامت عمومی شما را افزایش می دهد.

ارزش غذایی

به لحاظ تغذیه ای، آب تمشک تقریبا تمام مواد مغذی خانواده توت ها را دارا می باشد. دارای مقادیر زیادی ویتامین C و فیبر غذایی است. علاوه بر این، دارای مقدار کمی آهن، منیزیم، اسیدهای چرب امگا ۳، پتاسیم و ویتامین B6 می باشد. یک فنجان تمشک، حدود ۱۰۰ کالری انرژی دارد.

مزایای آب تمشک

مقدار قابل توجهی آب تمشک، توانایی جلوگیری از سرطان، بهبود سلامت قلب، کاهش وزن و افزایش گردش خون را دارد.

سرطان:

یکس از مواد فعال موجود در تمشک، اسید الرژیک می باشد که قادر است سلول های سرطانی را از بین ببرد. دیگر آنتی اکسیدانهایی که در این میوه یافت می شود، میتوانند فشار اکسید کننده را که منجر به سرطان می شود را، کاهش دهند.

سلامت قلب و عروق:

مقدار قابل توجهی سیانین در آب این میوه وجود دارد که از طریق بهبود قدرت شریانی و رگهای خونی، مانع از یروز بیماری های قلبی-عروقی می شود.

سیستم ایمنی:

ویتامین C موجود در این میوه، سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند و در برابر هرگونه عفونت یا پاتوژن، مفاومت می کند.علاوه بر این، بعلت وجود آنتی اکسیدان، التهابات مزمن را کم کرده و سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.

مطالب مرتبط
هیپومنیزیمی چیست؟ بررسی علل و علائم

گردش خون:

پتاسیم موجود در میوه تمشک، به کاهش فشار خون کمک می کند و سایر مواد فعال در خون را به کار می اندازد که این امر به معنی انتقال بهتر مواد مغذی و اکسیژن به بدن .و کاهش فشار خون است.

حساسیت:

آب این میوه می تواند روی سیستم ایمنی بدن ، آزاد سازی سیتوکین ها و سایر مولکول های التهابی تاثیر بگذارد.

هضم:

زمانی که انواع توت ها را مخلوط می کنید، باعث می شود تمام فیبر های غذایی خود را حفظ کند که می تواند حرکات پرستالیک را بهبود بخشد و سلامت دستگاه گوارش شما را افزایش دهد.

کاهش وزن:

این میوه دارای فیبر زیاد و کالری کمی است و اضافه کردن این میوه به رژیم غذایی، باعث کاهش وزن شما می شود و از احساس خستگی و پرخوری شما جلوگیری می کند.

اثرات جانبی آب تمشک

تنها عارضه ی جانبی ناشی از نوشیدن آب این میوه، در صورت اینکه فرد به آن حساسیت داشته باشد یا خوب نشستن میوه، خطر ابتلا به باکتری ها و سایر مواد شیمیایی ناخواسته ای است که در میوه وجود دارد. مصرف بیش از حد باعث ناراحتی معده و اسهال می شود بنابراین، این نوشیدنی را با احتیاط مصرف کنید.

اختصاصی سایت وردنگارهر گونه کپی برداری با ذکر نام منبع و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.