آشنایی با مورینگا و بارداری

مورینگا یک غذای مفید برای دوران زایمان است. دوران زایمان به سه مرحله اصلی اشاره می کند: 1. دوره قبل از بارداری 2. بارداری 3. پس از زایمان برگ های مورینگا مشخصات منحصر به فرد و تغذیه ای زیادی دارند که در هر مرحله از بارداری به زنان کمک می کنند!

آشنایی با مورینگا و بارداری

مورینگا از درختان بومی در هند رشد می کنند، گاهی اوقات این درختان به عنوان درخت خرما یا درخت معجزه گر شناخته می شوند. این برگ ها جدیدا به طور گسترده ای در سراسر جهان به جای مکمل غذایی استفاده می شوند، اما از هزاران سال قبل در هند استفاده می شد. علاوه بر این، همه ی مزایای مورینگا در پزشکی آیورودای بسیار زیاد هستند. مزایای این برگ ها ناشی از خواص ضد التهابی، توانایی مبارزه با سرطان، مزایای قلبی عروقی، اثرات ضد باکتریایی، دارای مقدار زیادی از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها هستند.

جالب است که، برگ های این گیاه مزایای منحصر به فردی به مادرانی که تازه صاحب فرزند شده اند و خانم های باردار ارائه می دهد! مصرف آن برای مادران خارج از منطقه ی آمریکای شمالی یک عمل طبیعی برای تقویت خودشان است. این امر به دلیل خواص تغذیه ای عمیق موجود در مورینگا و توانایی بسیار خوب غذایی آن برای ارائه منافع بهداشتی فراوانی است که به طور خاص نیاز مادران تازه / خانم های باردار را تامین می کند.

مورینگا و سلامت دوران زایمان

مورینگا یک غذای مفید برای دوران زایمان است. دوران زایمان به سه مرحله اصلی اشاره می کند:

۱.     دوره قبل از بارداری

۲.     بارداری

۳.     پس از زایمان

برگ های مورینگا مشخصات منحصر به فرد و تغذیه ای زیادی دارند که در هر مرحله از بارداری به زنان کمک می کنند!

دوره قبل از بارداری

برگ های مورینگا می توانند به سلامت باروری کمک کنند. این برگ مانند آنهایی نیست که یک ماشین ابرقدرت جادویی را به وجود آورند که هر کس بتواند با ماشین یک بچه ، ایجاد کند! با این حال، هنگامی که علاوه بر شیوه یک زندگی سالم، به طور منظم برگ های مورینگا را مصرف کنید می توانید سلامت کلی بدن، از جمله سلامت سیستم تولید مثل را بهبود بخشید. به طور طبیعی، این به بارداری هم کمک خواهد کرد.

بارداری

برگ های این گیاه به دلیل داشتن مواد مغذی غنی از غذا های عالی برای زنان باردار مفید هستند. زنان باردار می توانند تنها با مصرف برگ های مورینگا از نیازهای روزانه آهن و کلسیم خود برآیند. علاوه بر این، برگ های مورینگا شامل روی، ویتامین A، پتاسیم، کلسیم و حتی پروتئین هستند! همه این ویتامین ها و مواد معدنی برای بارداری یا قبل از بارداری مهم هستند. این برگ سبز در واقع حاوی سه برابر ویتامین A موجود در هویج، بیش از ۷ برابر مقدار ویتامین C موجود در پرتقال، دو برابر پتاسیم موجود در موز و ۴ برابر کلسیم شیر گاو است.

پس از زایمان

مورینگا ثابت کرده است که به تولید شیر مادر کمک می کند. با توجه به مقدار زیاد ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن و همچنین قابلیت زیستی مورینگا، در فیلیپین زنان باردار و مادران جدید تشویق به مصرف برگ های تازه مورینگا می شوند. دستور پخت یک سوپ سنتی برای زنان باردار که حاوی برگ های مورینگا است ساخته شده است. در بعضی مناطق فیلیپین زنان پس از زایمان این سوپ را تغذیه می کنند.

 

تولید شیر مادر

آشکار شده است که برگ های مورینگا به طور چشمگیری می توانند تولید شیر مادر را بهتر کنند. کارشناسان بر این باورند که برگ های مورینگا یا پودر خالص برگ مورینگا نه تنها برای زنان باردار بسیار مفید هستند، بلکه برای زنانی که شیر ده هستند هم مفید است. در واقع برگ های مورینگا می توانند تولید شیر مادر را تحریک کنند و آن را افزایش دهند. در یک مطالعه دیده  شده است، زنانی که به طور مرتب برگ های خالص مورینگا را مصرف می کنند نه تنها به بچه خودشان شیر می دهند بلکه برای بچه هایی که مادرشان مورینگا را مصرف نکرده اند هم شیر می دهند.

اسطوره های پیرامون مورینگا و حاملگی

برخی از پست وبلاگ ها می گویند مورینگا می تواند سمی و حتی برای زنان باردار خطرناک هم باشد.این درست نیست. هیچ مطالعه، تحقیق و یا شواهدی وجود ندارد که ثابت کند برگ های طبیعی مورینگا برای زنان بارداری که در تمام مواد غذایی آن را مصرف می کنند خطرناک است. برگ های مورینگا برای همه، به ویژه زنان باردار، بی خطر هستند. برگ های مورینگا سمی نیستند. اما مصرف پوست و ریشه های درخت آن برای انسان توصیه نمی شود. این قسمت از درختان مورینگا بسیار قوی تر از برگ های آن هستند. اکثریت مکمل ها فقط برگ ها را شامل می شود، اما نباید بدون آنکه قبل از خرید تحقیقات مکمل خود را کامل کنید خریدتان را انجام دهید. یک مکمل مورینگای معتبر از یک شرکت که دارای تحصیلات عالی و تجربه در رابطه با مورینگا است را انتخاب کنید. این مشکلات ممکن است بوجود آیند اگر شرکت، یک منبع امن و تمیز فوق العاده را نداشته باشد، اما این اتفاق می تواند برای هر محصول غذایی دیگری نیز رخ دهد.

یکی دیگر از چیزهایی که باید به یاد داشته باشید که نکته ای برای همه غذاها است، این است که مصرف بیش از اندازه خوب نیست. یک آزمایش نشان داد که فرد باید به طور منظم به میزان ۳۰۰۰ میلی گرم یا بیشتر برای هر کیلوگرم وزن بدن مصرف کند تا برگ های مورینگا اثرات سمی در بدن داشته باشند. این مقدار بطور قابل توجهی بیشتر از هر کسی است که هرگز مصرف نمی کند. این برای کسی که به طور مداوم مورینگا را مصرف می کند بسیار اهمیت دارد! این کاملا غیرممکن است که برگ های مورینگا هر کسی را بیمار کند، اگرچه مهم است که توجه داشته باشید که مانند هر مکمل یا غذا فوق العاده دیگر، قبل از مصرف منظم، باید تحقیق و بررسی انجام شود. به عنوان آموزش، در اطراف غذاهای بهداشتی خاصی که بیشتر در دسترس هستند، محبوبیت کافی وجود دارد. این امر منجر به اشباع در بازار می شود، به این معنی که بسیاری از شرکت ها به سرعت به صندوق پول نقد می روند برای ارائه مواد غذایی تغذیه ای که بدون انجام تحقیق و آزمایش است و به طور کلی به دقت تلاش می کنند. مصرف کنندگان پس از مصرف بیش از حد محصول ، شاید حتی خطیر یا آلوده شوند. همین امر در مورد شرکت هایی که به دنبال فروش محصولات فوق العاده با قیمت ارزان هستند، صدق کند. به عنوان یک مصرف کننده، مهم این است که به یاد داشته باشید ؛ “شما برای آنچه که دریافت می کنید پول پرداخت میکنید”تحقیقات خود را قبل از خرید و استفاده از مکمل یا فوق العاده ها انجام دهید باید بدون توجه به شرایط این کار ها را انجام دهید، به ویژه هنگامی که این مکمل ها برای شما نیز جزیی به شمار می روند! علاوه بر این، ما همیشه مصرف کنندگان را آموزش می دهیم تا یک متخصص مراقبت های بهداشتی هر مکمل جدید را تأیید کند، حتی اگر آن محصول به نظر بی خطر باشد. هرگز صدمه نمی بیند اگر نظر دوم را بدست آورید!

مکمل مطلوب دوران زایمان

برای به دست آوردن تمام مزایای فوق العاده مورینگا پیشنهادی داریم. یک مکمل ارگانیک و دارای حق بیمه ای که برگ های مورینگا را در بیشترین وضعیت زیست پذیری تازه ای که ممکن است حفظ کند را انتخاب کنید. این به بدن شما اجازه می دهد تا ویتامین ها و مواد معدنی را جذب و استفاده کند. اطمینان حاصل کنید که مکمل شما حاوی هیچ گیرنده یا پرکننده ای نیست! این می تواند جذب را مهار کند.

اولین عنصر A به Z مادران، که بسیار مرغوب است برگ های مورینگا هستند ، اما مصرف آن را متوقف نکنید! A به Z مادران ما حاوی ۲۳ میوه ارگانیک، سبزیجات و غذاهای فوق العاده ی۳ P هستندکه برای شما در نظر گرفته شده است؛قبل بارداری، در زمان بارداری و بعد از زایمان. امیدوارم اکنون شما از مزایای مورینگا برای سلامتی بچه مطلع شده باشید، علاوه بر این بدن شما نیاز به انواع مختلف ویتامین ها و مواد معدنی از منابع مختلف دارد. نگران نباشید، ما مجموعه ای متنوع از همه ی غذاهای فوق العاده ارگانیک را در هر خدمتی از مولتی ویتامین های دوره ی زایمان پر کرده ایم.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است

مطالب مرتبط
ایمپلنت دندان و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید

نظرات بسته شده است.