درمان افسردگی نوجوانان با کمک دستورالعمل های جدید

0

آکادمی اطفال آمریکایی قصد دارد برای اولین بار دستورالعمل های بروزسانی شده خود را در مورد سلامت روان نوجوانان در طی ۱۰ سال گذشته منتشر کند. آنها امیدوارند تا مسائل مربوط به سلامت روان نوجوانان را زودتر دریابند و به این ترتیب با موفقیت بیشتری بتوانند در این زمینه عمل نمایند.

طبق آمار در سال ۲۰۱۶، حدود ۳.۱ میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا بین سنین ۱۲-۱۷ سالگی در  در دوره ای از زندپی خود در معرض افسردگی عمیق قرار داشتند. این میزان برابر با بیش از ۱ نفر در هر ۸ نوجوان است. از این تعداد، حدود ۲.۲ میلیون نفر در طی این دوره دچار بیماری افسردگی شدید بودند. نگران کننده  این است که فقط بیماری حدود نیمی از نوجوانان مبتلا به افسردگی، قبل از بزرگسالی تشخیص داده می شود.

برای مقابله با این کمبود قابل توجه، آکادمی کودکان آمریکایی (AAP) به تازگی به روز رسانی دستورالعمل های پزشکی خود را در مورد افسردگی نوجوانان منتشر کرده است.

پرسنل پزشکی که در ارتباط مستقیم با بیمار هستند نظیر مانند متخصصان اطفال و ارائه دهندگان مراقبت های اولیه ، بهترین افراد برای تعیین تغییرات در سلامت روان نوجوانان هستند. اما طبق AAP، “در مراقبتهای اولیه توسط پزشکان،  ۲ نفر از هر ۳ نفر جوان مبتلا به افسردگی توسط پزشکان خود شناسایی نمی شوند و از هر گونه مراقبت در این خصوص محروم هستند.

آیا فعالیت بدنی از کودکان  در برابر افسردگی محافظت می کند؟

یک مطالعه از نروژ نشان می دهد که کودکان با فعالیت متوسط ​​تا شدید احتمال ابتلا به علائم افسردگی کمتری دارند. گروهی از کارشناسان  که شامل اعضای AAP، انجمن اطفال کانادا و انجمن روانپزشکی کانادا و ایالات متحده هستند برای ایجاد “راهنمای رفع افسردگی نوجوانان در مراقبت های اولیه پزشکی” همکاری کردند. تیم توسط آخرین یافته ها و شواهد علمی مربوطه هدایت شد.

مطالب مرتبط
8 غذایی که متخصصان قلب از آنها پرهیز می کنند!

رهنمودهای جدید در خصوص افسردگی نوجوانان

این به روز رسانی در نسخه مارس مجله پدیتریکس در دو ماه منتشر خواهد شد. قسمت اول تحت عنوان “رهنمودهای افسردگی نوجوانان در مراقبتهای اولیه”: بخش اول: آمادگی، شناسایی، ارزیابی و مدیریت اولیه “، و قسمت دوم : “درمان و مدیریت مداوم “.

این دستورالعمل، اولین به روز رسانی در طول یک دهه گذشته است و برای کمک به پزشکان طراحی شده است. در این راهنما همچنین توصیه می شود که چگونه بیمار و اعضای خانواده اش می توانند در این روند تشخیص و ارزیابی بیماری مشارکت کنند.

محقق دکتر راشل زوکربوت، عضو AAP اظهار کرد: “بسیاری از والدین به متخصص اطفال خود برای زخم زانو و گلو درد مراجعه می کنند اما چندان به دنبال کمک به مسائل عاطفی و رفتاری کودک شان نیستند. آکادمی اطفال آمریکایی از متخصصان اطفال حمایت می کند تا برای شناسایی و  درمان این نوع مسائل آماده باشند.”

دستورالعمل ها برای افراد ۱۰ تا ۲۱ ساله ارائه می شود. در حالی که این محدوده سنی فراتر از سن نوجوانی است، نویسندگان این محدوده را انتخاب کرده اند “تا شامل همه افرادی باشد که ممکن است هنوز در گروه نوجوانان در نظر گرفته شوند”. این توصیه ها همچنین به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کمک می کنند تا بین وضعیت های خفیف، متوسط ​​و شدید اختلال افسردگی عمده تفاوت ایجاد کنند.

پیشنهاد غربالگری برای افسردگی

برای اولین بار، AAP پیشنهاد غربالگری برای افسردگی در کودکان ۱۲ سال یا بالاتر را توصیه نمود. دکتر امی چونگ، مدیر موسسه می گوید: “ما دوست داریم که نوجوانان فرم ها و ابزار شناسایی و غربالگری افسردگی را به عنوان بخش معمول از چکاپ منظم وضعیت سلامتی خود پر کنند. والدین باید راحت هر گونه مشاهدات، سوالات و یا نگرانی های خود را به پزشک ارائه دهند و به پزشک کمک کنند که یک تصویر جامع از سلامت بیمار داشته باشد. “

مطالب مرتبط
موثرترین و سریع ترین روش درمان بوی بد دهان

توصیه های دیگر در دستورالعمل های جدید عبارتند از:

  • ایجاد یک تیم درمانی شامل فرد نوجوان، خانواده و متخصصان بهداشت روانی.
  • ارائه ابزار برای آموزش و شناسایی افسردگی.
  • برنامه ریزی های درمانی که زندگی خانوادگی و همچنین تعاملات مدرسه و بین همسالان را پوشش دهد.
  • ایجاد یک محیط امن، برای مثال از بین بردن سلاح گرم در خانه و ایجاد ارتباط با فرد در شرایط اورژانسی.
  • تمرکز مهم در مورد دخالت خانواده در تصمیم گیری و درمان وجود دارد، اما این دستورالعمل ها نیز توصیه می کنند که پزشک متخصص اطفال صرفا با فرد فردی را صرف کند.

همچنین دستورالعمل های به روز شده شامل مواردی است که پزشک باید هوشیارتر باشد:  مانند نوجوانانی که سابقه خانوادگی افسردگی، ناراحتی در زندگی، یا مصرف مواد در گذشته یا حال دارند. همچنین دستورالعمل هایی برای زمانی که پزشک باید با متخصص بهداشت روانی مشورت کند، تعیین شده است.

دکتر زوکربرت می گوید: “اغلب منابع  یا محیط هایی برای مشاوره بهداشت روانی در جامعه وجود دارد،” که خانواده ها و پزشکان می توانند برای دریافت بهترین مراقبت های احتمالی از آنها مشاوره دریافت کنند. هر چه ما زودتر علایم افسردگی در یک نوجوان را شناسایی کنیم، خروجی و نتایج درمانی یهتر و موثرتر خواهد بود.”

به طور کلی، امید است که این دستورالعمل ها یک راه سریع تر برای درمان بهتر نوجوانانی که نیازمند حمایت از سلامت روانی هستند، فراهم نماید.

اختصاصی وردنگار؛ هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.