نحوه مصرف بریدیون ( Bridion ) + بررسی عوارض و تداخلات دارویی

0

بریدیون (Bridion) دارویی است که حاوی ماده فعالی که سوگامادکس (sugammadex) نامیده می شود. این دارو متعلق به گروهی که داروهای آرامبخش عضلانی نامیده میشوند (داروهایی که برای آرام کردن ماهیچه ها تجویز می شوند)، که سرعت بهبود پس از جراحی را افزایش میدهند. آرامبخشهای عضلانی برای شل کردن ماهیچه ها در طول عمل جراحی استفاده می شود.

از آنجایی که این داروها تمام عضلات را آرام می کنند، میتوانند همچنین ماهیچه های موجود در مسیرهای هوایی بیمار را آرام کنندو  به همین دلیل، بیمار با کمک دستگاه در طول عمل بهتر تنفس می کند. هنگامی که جراحی تمام شد، این دارو ممکن است برای سرعت بخشیدن به روند بهبود و از بین بردن اثر آرامبخش عضلات استفاده شود. بریدیون معمولا در انتهای جراحی استفاده می شود تا اثر شل کننده های عضلانی (روکورونیم، استوورونیم) را متوقف کند و سرعت بهبود  بیمار را افزایش دهد و تنفس طبیعی (بدون ماشین) را فراهم نماید.

احتیاط

از مصرف این دارو باید در بیماران آلرژیک به ماده فعال سوگامادکس اجتناب شود. باید با احتیاط های اضافی در بیماران مبتلا به اختلالات کبدی، اختلالات کلیوی، بیماری قلبی، یا در بیماران مبتلا به تورم مورد استفاده قرار گیرد.

 

استفاده از بریدیون در دوران بارداری و تغذیه با شیر مادر

بریدیون را می توان در دوران بارداری و شیردهی استفاده کرد.

نحوه استفاده از بریدیون

دوز معمول بریدیون ۲-۴ میلی گرم در هر کیلوگرم وزن بدن است.

  • به عنوان مثال: اگر وزن بدن شما ۸۰ کیلوگرم باشد و متخصص بیهوشی شما دوز ۲ میلیگرم در کیلوگرم را تعیین می کند، سپس دوز: ۱۶۰ میلی گرم ۸۰ میلی گرم بردیون است.
  • دوز ممکن است بالاتر باشد (۴ میلیگرم در هر کیلوگرم یا ۳۲۰ میلیگرم در هکتار ۸۰ درصدی) اگر متخصص بیهوشی شما این مقدار را تعیین کند.
مطالب مرتبط
10 مزیت شگفت انگیز زایلیتول که باید بدانید

بریدیون باید فقط پس از عمل استفاده شود و باید توسط کارکنان آموزش دیده پزشکی (معمولا متخصص بیهوشی) انجام شود. این دارو فقط می تواند به صورت داخل وریدی تزریق شود.

استفاده از داروهای دیگر (تداخلات دارویی)

هیچ ارتباطی بین سایر داروها با این دارو وجود ندارد. تنها تعامل قابل توجه، تعامل با داروهای ضد بارداری خوراکی (داروهای مورد استفاده برای پیشگیری از بارداری) است. داروی بریدیون می تواند اثر ضد بارداری های خوراکی را کاهش دهد و لازم است که بیمار در طول مقاربت جنسی از یک محافظت اضافی استفاده کند.

در مورد تمام داروها و محصولات گیاهی که استفاده می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.

اثرات جانبی

قرصهای بریدیون ممکن است عوارض جانبی زیر را ایجاد کند:

  • احساس یک طعم بد در دهان
  • ضعف عضلانی
  • سرفه کردن
  • آلرژی و غیره.

اگر متوجه شدید هر یک از عوارض جانبی، با پزشک خود مشورت کنید.

اطلاعات در این وبسایت فقط برای مقاصد آموزشی ارائه میشوند و برای مشاوره، تشخیص و درمان پزشکی در نظر گرفته نشده است. اگر در مورد سلامتی خود نگرانی یا سوالی دارید، با پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.