تانترا چیست؟ هر آنچه لازم است در این مورد بدانید

تانترا

0

تانترا  – اگر چه اغلب مترادف با رابطه جنسی است، در اصل درباره نحوه ارتباط است – چه با خودتان باشد یا بین شما و شریک زندگیتان. تانترا در مورد کسب آگاهی در مورد بدن شماست و مانند یوگا، تانترا درباره آگاهی فیزیکی و معنوی است.

تانترا چیست؟

هنگامی که تانترا را یاد می گیرید و تمرین می کنید، با بدنتان بیشتر ارتباط برقرار می کنید، آنچه را که لذت می برید و نحوه لذت بردن را می فهمید. این به شما اجازه می دهد توجه بیشتری به خواسته ها و نیازهای بدن خود داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که آنها برآورده شده اند.
به علاوه، انرژی هایی که در طول جریان جنسی تانتریک در سراسر بدن شما جریان می یابد و می تواند ارگاسم شما را تشدید کند، می شناسید و اگر شریک دارید، در مورد بدن خود بیشتر می فهمید.

تانترا نه تنها بر روی رسیدن به یک وضعیت بالاتر ذهن و بدن متمرکز است بلکه می تواند در مورد ایجاد یک پیوند عمیق تر و هماهنگ با همسر شما باشد.

وقتی تانترا را تمرین می کنید، شما و شریک زندگی خود یاد می گیرید که چگونه از لحاظ فیزیکی آگاهی کسب کرده و تمرکز داشته باشید، چگونه انرژی هر یک که پس از اتمام رابطه جنسی کاهش می یابد، تغذیه کنید.

تانترا همچنین به شما اجازه می دهد تا هر جنبه ای از شخصیت های خود را کشف و گسترش دهید، بنابراین شروع به شناخت شخص دیگری از داخل و خارج خواهید کرد.

آیا علاقمند به تمرین تانترا هستید، اما نمی دانید چگونه با شریک زندگی خود به این گفتگو

بپردازید؟ صوفیه ساناندی، نویسنده و مربی توانمند سازی جنسی، راهنمایی های زیر را در وبلاگ خود ارائه می دهد:

 • سعی نکنید همه اطلاعات را در مورد شریک زندگی خود کسب کنید. در عوض، به آنها توضیح دهید که شما در مورد زندگی جنسی چه احساسی دارید و چگونه می توانید تجربه خود را افزایش دهید.
 • به آنچه آنها باید بگویندگوش دهید. شریک زندگی شما ممکن است  مشتاق رابطه احساسی و یا خشن باشد یا ممکن است جایی در وسط باشد. پاسخ آنها مهم نیست، گوش دادن و احترام به آنچه آنها می گویند مهم است.
 • اجازه بدهید یک مشاور مسیر را هدایت کند. اگر شریک شما برای تانترا مشکلی ندارد، به دنبال یک معلم باشید که بتواند هر دو را به عنوان راهنما در این تمرین راهنمایی کند.
مطالب مرتبط
آیا می توان عفونت گوش را در خانه درمان کرد؟

چگونه ذهن خود را آماده کنید

 • تانترا یک عمل روحانی است، به این معنی که ذهن شما به همان اندازه که بدن شما لازم دارد، نقش بازی می کند.
 • وقتی تانترا را تمرین می کنید، بدن، ذهن و روحتان را به هم متصل می کند. یک تفکر روشن و تمایل به خروج از منطقه راحتی برای متحد کردن آن قسمت از خود مهم است.
 • بعضی از افراد می دانند که مراقبه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تانترا می تواند به شما کمک کند که این کار به شما امکان می دهد تا به درون بروید و افکار خود را بررسی کنید.

این موارد را امتحان کنید

 • تمرکز بر تنفس: ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد تا به آرامی تنفس کنید هوا را به درون شکم و پایین برده و با آنچه که در ذهنتان اتفاق می افتد، ارتباط برقرار کنید –  انواع استرس و یا امیال  شما را کاهش می دهد.
 • کشش برای چند دقیقه: همانطور که هر عضله را می کشید، ذهن خود را از هر فکر منفی که شما را در معرض آن قرار می دهد پاک کنید. هر چه بیشتر خود را کشش دهید، سبکتر خواهید شد.
 • صرف حداقل ۳۰ دقیقه زمان برای نوشتن: از این طریق بر روی افکار خود کار کنید زیرا آن ها ممکن است رشد روحانی شما را متوقف کنند.

چگونه فضای خود را آماده کنید

تانترا یک تمرین جامع است. این مربوط به رابطه جنسی یا ارگاسم نیست – بلکه در مورد سفر به آنجا است. محیط شما تاثیر مستقیمی بر ذهنیت و توانایی شما برای تفریح ​​و لذت بردن از این سفر دارد.
این موارد را امتحان کنید

 • اطمینان حاصل کنید که فضای شما در دمای مناسب است. اگر سرد باشد، بخاری را یک ساعت قبل از تمرین خود روشن کنید تا اتاق شما گرم شود. اگر گرم باشد، تهویه را روشن کنید، اما آن را به گونه ای تنظیم کنید، که فضا خنک باشد، اما سرد نباشد.
 • فضا را با شمع و یا لامپ های رنگی تنظیم کنید.
 • فضا را با عطر مورد علاقه خود پر کنید یک شمع معطر بخرید، روغن را پخش کنید یا گلها را بشویید. بویی را انتخاب کنید که باعث داشتن احساس سکسی در شما می شود.
 • فضای خود را تسکین دهید یک پتو و چند پد بالشتک را بگذارید.
 • ایجاد یک فضای عاشقانه یا جنسی: پخش برخی از موسیقی هایی که می تواند شما را با یک شریک زندگی به خاطرات عاشقانه ببرد.
مطالب مرتبط
نکات مهمی که هر زن باید بداند: اصول برقراری رابطه جنسی خوب – بخش اول

نحوه آماده کردن فضا زمانی که شما تنها هستید

راه های بسیاری وجود دارد که شما می توانید اصول تانتری را هنگامی که تنها هستید اجرا کنید. اما به یاد داشته باشید، پایان بازی همیشه استمناء نیست – شما می توانید بر روی بازی انفرادی کار کنید.

مراقبه
مدیتیشن یک راه عالی برای از دست دادن همه چیزهایی است که شما را عقب نگه داشته است. اما به جای آنکه انرژی خود را از دست بدهید، شما را آرام نگاه می دارد. همانطور که تفکر می کنید، جریان انرژی خود را به سمت زمین بفرستید. اجازه بدهید این انرژی را در سراسر بدن شما ایجاد و گسترش دهد و به شما قدرت بدهد.

خود را ماساژ دهید

به طور کامل بدن خود را ماساژ دهید. روغن یا لوسیون مورد علاقه خود را تهیه کنید و آن را روی تمام پوست خود بمالید. همانطور که روغن و یا لوسیون خود را مالش می دهید زمان شستشو شکم، کشاله ران، ران داخلی، بازوها، گردن و قفسه سینه را ماساژ دهید.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.