تصاویر بسیار جالب از نادرترین گونه های حیوانات

0

تصاویر بسیار جالب از نادرترین گونه های حیوانات

۱- ایلی پیکا

ایلی پیکا (Ili Pika) این موجود دوست داشتنی و بسیار کمیاب به «خرگوش جادویی» نیز شهرت دارد. این عکس از ایلی پیکا اولین عکسی است که در ۲۰ سال اخیر از این حیوان گرفته شده و اولین نمونه از این جانور زیبا در کوهستان های تیان شان در کشور چین دیده شد.

 

۲- قورباغه ی پینوکیو

این قورباغه که به «قورباغه ی درختی بینی میخی» نیز شهرت دارد در هنگام احساس خطر یا برای جلب کردن جفت ماده ی خود بینی پینوکیویی خود را به سمت جلو می کشد.

 

۳- میمون بینی بریده

این پستاندار بسیار کمیاب در سال ۲۰۱۰ در بروما (Burma) ی شمالی در میانمار پیدا شد. به خاطر بینی عجیبی که دارد، این میمون معمولا در هنگام باریدن باران همیشه عطسه می کند.

 

۴- ماهی دست دار صورتی

چندین سال پیش محققان ۱۴ گونه ماهی را با باله هایی شبیه دست انسان شناسایی کردند. در حال حاضر ۹ گونه از این ماهی ها در خطر انقراض قرار دارند.

 

۵- خفاش های سفید هندوراسی

این رفقای سفید کوچولو و دوست داشتنی خفاش های سفیدی هستند که در یک خیمه ای که از برگ درخت هلیکونیا (Heliconia) ساخته شده زندگی می کنند. غذای این خفاش ها انواع میوه بوده و طول آن ها از ۵ سانتیمتر فراتر نمی رود.

 

۶-  اختاپوس دامبو یا گریمپوتیوثیس

این جانور عجیب و غریب که در اعماق دریا زندگی می کند دو باله در بافت بین پاهایش دارد که به دلیل شباهت شان با گوش های فیل های پرنده ی دامبو (انیمیشن Dumbo) به این اسم مشهور شده اند.

 

۷- سالپ

سالپ ها جانوران دریایی پوشش دار پلانکتونی هستند که از دی اکسید کربنموجود در آب تغذیه می کنند. شاید همه ی ما باید از آن ها تشکر کنیم زیرا این جانوران دریایی کوچک مقدار کربن موجود در آب دریاها و هوا را کاهش می دهند.

 

مطالب مرتبط
یک پسر 13 ساله موفق شد گنج بزرگی را کشف کند

۸- حشره ی Caedicia چشم صورتی

این ملخ سبز رنگ دارای چشم های صورتی و شبیه لوبیا در رشته کوه های مولر در یکی از جزایر اقیانوس آرام زندگی می کند.

 

۹- خرچنگ Cherax Pulcher

این خرچنگ رنگارنگ و بسیار زیبا سال گذشته در اندونزی کشف شده است.

 

۱۰- لاک پشت زال چینی با لاک نرم

این لاک پشت کوچک از گردن دراز و سوراخ بینی لوله مانند خود برای نفس کشیدن در زیر آب استفاده می کند.

 

۱۱- خفاش میوه خوار بینی لوله ای نندو

این خفاش نادر با چشمان مهربان و سوراخ های بینی شبیه لوله در سال ۲۰۰۹ در جنگل های پاپوآ گینه ی نو کشف شد. خفاش نندو به دلیل شباهت عجیبش به شخصیت «استاد جِدای» در مجموعه فیلم های جنگ ستارگان معروف شده است.

 

۱۲- دلفین رودخانه ای آمازون

دلفین های جوان رودخانه ای آمازون عموماً رنگ خاکستری روشنی دارند اما رنگ برخی از آن ها با افزایش سن به صورتی تغییر پیدا می کند. این دلفین ها دست آموز نمی شوند و تربیت آن ها بسیار مشکل است بنابراین به سختی می توان آن ها را در اسارت نگه داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.