جگوار J-Pace در سال ۲۰۲۱ با پلتفرم رنج روور

0

جگوار J-Pace در سال ۲۰۲۱ با پلتفرم رنج روور

جگوار J-Pace : درست همین هفته گذشته بود که در مورد برنامه های جگوار در خصوص تولید یک اس یو وی جدید و بزرگ تر ، شایعاتی به گوش ما رسید و هم اکنون  به لطف گزارش جدید منتشر شده توسط  Autocar جزئیات بیشتری در رابطه با برنامه های جگوار به دست ما رسیده است.

این نشریه انگلیسی ادعا می کند که جگوار J-Pace ( البته این نام هنوز تأیید نشده است) در سال ۲۰۲۱ به بازار خودرو عرضه خواهد شد و در برابر پورشه کاین قرار خواهد گرفت.

این اس یو وی قرار است با الهام از  مدل موفق F-Pace، که موفق ترین مدل این برند در تمام دهه ها بوده ساخته شود و در واقع کمپانی جگوار در نظر دارد گل سرسبد خود یعنی این SUV پرچم دار را برای جذب مشتریان ثروتمند، به ویژه در کشور پهناور چین تولید نماید.

این خودرو مبتنی بر پلتفرم Land Rover Range Rover خواهد بود و  لذا قطعا بدنه ای تمام آلومینیومی را دریافت خواهد کرد.

با این حال، ابعاد کلی ماشین متفاوت  است و این خودرو، کشیده تر و اندکی گسترده تر بوده و دارای فضای بیشتری در داخل کابین می باشد.

همچنین نقطه ثقل خودرو نیز به زمین نزدیکتر است که رانندگی با آن را به خصوص در جاده ها ساده تر می سازد.

مشخصات فنی و موتور جگوار J-Pace

مدل J-Pace تمام آپشن های مخصوص به پیشرانه خودرویRange Rover، از جمله یک پیشرانه پلاگین هیبرید را دریافت خواهد نمود.

علاوه بر این، این خودرو اولین خودرویی است که با استفاده از یک زبان طراحی جدید، که توسط مدیر طراحی جگوار، ایان کالوم طراحی شده، تولید خواهد شد.

“در حال حاضر تمام گزینه ها در حال بررسی هستند تا زمانی که جگوار، از میان آن ها گزینه های مد نظر خود را انتخاب کند.”

هنوز معلوم نیست که آیا وعده های جگوار در مورد ارتقای عملکرد محقق خواهد شد یا خیر؟ قطعا کمپانی جگوار در حال ارزیابی تمهیداتی جهت ارتقا پیشرانه این خودرو است چرا که این اس یو وی قرار است به مدل پرچم دار این کمپانی تبدیل شود.

مطالب مرتبط
انتظار فروش 43 میلیون دستگاهی گلکسی اس 9

خودروساز انگلیسی همچنین در حال برنامه ریزی است تا بتواند نمای ظاهری فوق العاده جذابی را برای F-Pace که در سال آینده وارد بازار خودرو می شود طرح ریزی نماید و احتمالا همزمان با آن یک نسخه پلاگین هیبرید را نیز روانه بازار خواهد کرد.

برآوردها نشان می دهد که نسل جدید از مدل های جگوار، تا سال ۲۰۲۲ به فروش بیش از ۷۰۰ هزار دستگاه منتج خواهند شد که رقم قابل توجهی می باشد.

در حال حاضر کمپانی جگوار حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار خودرو در سال به فروش می رساند، در حالی که Land Rover دارای بیش از ۶۰۰ هزار تحویل سالانه است.

تصاویر زیبایی از جگوار F-Pace

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.