۴ نوع روغن جایگزین روغن کنجد

0

مزایای بهداشتی روغن کنجد، شامل توانایی آن در بهبود سلامت مو و پوست، کمک به رشد استخوان، کاهش فشار خون، حفظ سلامت قلب، کنترل اضطراب و افسردگی، حفاظت از سلامت نوزادان، درمان مشکلات دندانی، جلوگیری از سرطان، بهبود روند گوارش و التهاب کمتر است.

اگر به دنبال جایگزین برای روغن کنجد، هستید، موارد زیر را می توانید مورد بررسی قرار دهید:

* روغن بادام زمینی

* دانه کنجد

* روغن زیتون

* روغن بادام زمینی معمولی

روغن کنجد، به دو صورت بو داده و بو نداده در بازار موجود است و روغن هایی که ذکر شد، میتوانند جایگزین روغن کنجد بو نداده شوند زیرا بسیار سبک هستند.

روغن بادام زمینی

روغن بسیار سبکی است که در غذاهای نواحی آسیایی بسیار محبوب است. عطر و طعم این روغن یکی از بهترین گزینه های روغن کنجد می باشد. همچنین می توانید روغن کنجد و روغن بادام زمینی را به نسبت مساوی در غذاهای خود مورد مصرف قرار دهید.

دانه های کنجد

بسته به نوع غذایی که تهیه می کنید، می توانید از دانه های کنجد در تهیه انواع سس، خورشت ها، ادویه ها، و همچنین غذاهای گوشتی و سبزیجات استفاده کنید. اما اگر بخواهید چیزی را در روغن کنجد، سرخ کنید یا بپزید، دانه های کنجد گزینه ی مناسبی نیستند.

بادام زمینی

طعم بادام زمینی همانند دانه های کنجد است و اضافه کردن مقداری از این روغن به غذا، میتواند جایگزین مناسبی برای روغن کنجد، باشد.

روغن زیتون

روغن زیتون طعم فوق العاده ای به غذاهای شما می بخشد و آن را هنوز هم به عنوان بهترین جایگزین روغن کنجد می شناسند.

چند فایده سلامتی روغن کنجد

کیفیت استخوان را بهبود می بخشد

مس، روی و کلسیم سه ماده معدنی هستند که به رشد استخوان در بدن کمک می کنند، بدین معنا که با حفظ سطح مناسب روغن کنجد در رژیم غذایی، می توانید میزان رشد استخوان را افزایش دهید. همچنین به سرعت هر گونه بهبودی یا رشد استخوان ها نیز افزایش می یابد. در بزرگسالی، روغن کنجد می تواند به شما در جلوگیری از پوکی استخوان و مشکلات استخوانی کمک کند.

مطالب مرتبط
آیا فسفات تری کلسیم برای سلامتی شما مضر است؟

کاهش التهاب

مس یک ماده ضد التهابی طبیعی است و می تواند به کاهش التهاب و ناراحتی های مختلفی نظیر نقرس و آرتریت کمک کند. این تورم مفاصل را کاهش می دهد و استخوان ها و رگ های خونی را تقویت می کند و به شما کمک می کند تا سال ها بدون هیچ گونه التهاب دردناکی، قوی و محکم بمانید.

عوارض روغن کنجد

در صورت استفاده از داروهای ضد انعقاد خون، قبل از اضافه کردن روغن کنجد به رژیم غذایی، با دکتر خود صحبت کنید. زیرا ترکیب روغن کنجد با این داروها باعث کاهش فشار خون می شود. بنابراین ترکیب آنها می تواند به طور بالقوه خطرناک باشد.

اختصاصی سایت وردنگار هر گونه کپی برداری با ذکر نام منبع و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.