نگاهی به شهر پورتو پرتغال و مکان‌های دیدنی‌اش (قسمت دوم)

0

در قسمت دوم از « نگاهی به شهر پورتو و مکان‌های دیدنی‌اش» می‌خواهیم به معرفی مکان‌های دیدنی این شهر برای گردشگری بپردازیم. این شما و این ۱۰ مکان دیدنی شهر پورتو.

مکان‌های دیدنی شهر پورتو در پرتعال

۱-  قلب پورتو: اونیدا داز آلیادوس (Avenida dos Aliados)

موقعیت این منطقه در قسمت مرکزی پورتو واقع شده است. گردشگرانی که به سبک های مختلف معماری و آثار تاریخی علاقه مندند، این منطقه را از دست ندهند. مراسم هایی که در زمینه های مختلف اعم از موسیقی، هنری و فرهنگی و… در این شهر به پا می شوند، در این قسمت شهر به چشم می خورند. تالار این شهر یکی از مناطق معروف پورتو پرتغال می باشد که موقعیت آن در بالای اونیدا داز آلیادوس دیده می شود. مجسمه معروف پدروی چهارم نیز از جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال در این شهر واقع است و برای دیدن این سمبل شجاعت، تنها کافی است تا پرتغال گردی در پورتو را به این منطقه بکشانید و از دیدن این مجسمه تاریخی و زیبا حس و حال تاریخی را به سفر خود هدیه دهید. این منطقه شاهد شادی های زیادی از مردم و بومیان این شهر در دل خود بوده است.

منطقه اداری این شهر نیز همین اونیدا داز آلیادوس نام دارد. برای ارامش گرفتن در این جاذبه گردشگری، کافه هایی جهت ارائه نوشیدنی های خاص پورتو به چشم می خورند که محل خوبی برای آرامش گرفتن از طبیعت خیابان ها و بناهای چشم گیر این شهر می باشد. حال و هوای متفاوت و خاص این شهر، از معماری های زیبای سازه ها سرچشمه می گیرد و از زیباترین جاذبه های گردشگری پورتو پرتغال است.

 ۲- منطقه ای به سبک قدیم؛ روا سانتا کاترینا (Rua Santa Catarina)

اگر طرفدار خرید کردن و پرتغال گردی می باشید، این منطقه را جزو اولویت های جاذبه های گردشگری پورتو پرتغال قرار دهید. در این منطقه خوراکی های خوشمزه و منحصر به فردی را امتحان خواهید کرد که تجربه سفری خوشمزه را کسب می کنید. در شهر پورتو پرتغال قدیمی ترین خیابان در سبک معماری و سازه، روا سانتا کاترینا نام دارد که فضایی تاریخی و دلنشینی را در این محل شاهد خواهیم بود.

بازاری زیبا و قدیمی نیز با همین نام سانتا کاترینا شهرت خاصی را به این منطقه بخشیده است. در این یازار پارادوکس معماری مدرن و قدیمی، نمای منحصر به فردی را در این محل ایجاد کرده است. سقف این بازار با قطعات سرامیک گیرایی به شکل موج های خروشان دریا ساخته شده است. ساخنار این خیابان به گونه ای است که بدون خطر برخورد با اتومیبل ها می توانید از انواع مغازه ها و اجناس زیبا لذت ببرید. از دیگر جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال می توان به کلیساهایی قدیمی و چشم گیر، رستوران و کافه هایی با سبک ها و طرح های مختلف اشاره کرد.

۳- سمبل شهر پورتو؛ برجی به نام کلریگوس (Clerigos Tower)

یکی از زیباترین و پرطرفدار ترین جاذبه های گردشگری پورتو پرتغال همین برج می باشد که قدمت این برج به ۲۵۵ سال می رسد، که از اصلی ترین سمبل های این شهر محسوب می شود و جزو میراث جهانی سازمان یونسکو به شمار می آید. افرادی که به سبک های معماری خاص و بی مانند علاقه دارند، این برج حس خوبی را به آن ها منتقل خواهد کرد. سبک ساخت این برج به سبک باروک می باشد که در اصل در دسته بناهای کلیسایی قرار دارد. ناگفته نماند که نام دیگر این برج، کشیش ها می باشد. نیکولای ناسونی نام فردی است که با ذهن خلاقش چنین اثر خیره کننده ای را در این شهر به تصویر کشیده است.

پله های این برج از جالب ترین پله ها با جوی متفاوت می باشد که دیدنش خالی از لطف نخواهد بود. نام این برج به گویش پرتغالی Torre dos Clerigos خوانده می شود. در مورد ارتفاع این برج زیبا و دیدنی نیز باید گفت که ارتفاعش به ۷۶ متر می رسد که در گذشته های به دور، لقب مرتفع ترین برج در کشور پرتغال را از آن خود کرده بود، اما امروزه برج های بلندتری در این کشور ساخته شده اند. با این حال ابهت این برج و باستانی بودنش زبان زد عام و خاص می باشد.

۴- کتابخانه افسانه ای در جهان؛ للو و ارمائو (Livraria Lello Irmao)

در ابتدا و قبل از هر گونه توصیفی در مورد این جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال باید گفت که افرادی که نیاز به استراحت روح و روان و آرامش محض دارند، این مکان را در لیست پیشنهادات خود در جایگاه نخست قرار دهند. از شرایط و قوانین وارد شدن به این کتابخانه افسانه ای، در مورد ورودی است که باید پرداخت کنید. این کتابخانه رویایی لقب سومین کتابخانه برتر جهان را از آن خود کرده است. طرح به کار رفته در نمای این بنای زیبا به سبک نئوگوتیک می باشد. موقعیت این جاذبه در نزدیکی مرکز شهر می باشد که در صورت رفتن به مرکز شهر به راحتی و بدون نیاز به وسیله نقیله می توانید از این مکان به یاد ماندنی خاطراتی خوش و ناب را در پرتغال گردی خود رقم بزنید.

سال احداث این کتابخانه به ۱۱۲ سال پیش باز می گردد که محوطه داخلی این بنا هر انسانی با هر خصوصیات روحی را به سمت خود می کشد و آرامشی تمام نشدنی را به عنوان هدیه به گردشگران هدیه می دهد. جنس مصالح به کار رفته در دیوار های این جاذبه از چوب و جنس سقف آن از شیشه هایی شفاف با رنگ های متنوع می باشد. گویا محوطه داخلی این کتابخانه کمک شایانی به طراح داستان های هری پاتر (جی کی رولینگ) در ساخت این مجموعه کرده است. در صورت خرید کتاب از این کتابخانه به عنوان یادگاری از محیطی جادویی و اسرار آمیز، ورودی که در ابتدا پرداخت کرده بودید در قیمت کتاب به شما کمک خواهد کرد.

۵ -زیبا ترین کافه در دنیا؛ کافه مجستیک (Cafe Majestic)

کشور پرتغال دارای کافه و رستوران های زیادی می باشد که بیشتر و بهترین این کافه ها را بیشتر در جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال می توان یافت. در مورد هنری بودن این کافه می توان اظهار داشت که در گذشته افراد مشهور در زمینه فرهنگ و هنر، این کافه را به عنوان محلی برای به ارامش رسیدن انتخاب می کرده اند. این مکان بیشتر از این که یک کافه و محلی برای نوشیدن انواع نوشیدنی های مخصوص پورتو پرتغال باشد، بیشتر جزو لیست جاذبه های گردشگری پر طرفدار در شهر پورتو پرتغال به حساب می آید.

با ارزش ترین کافه در بین بومیان این شهر همین کافه مذکور می باشد که شهرت خاص این کافه به دلیل طرح ونقش های به کار رفته در تزئین و مناظر و چشم انداز های بیرون و داخل آن می باشد که در هر قسمتی از کافه بنشینید به گونه ای چشم هایتان محسور زیبایی اطرافتان چه در داخل و چه از بیرون شیشه ها خواهد شد. نام دیگر این کافه، زیبای اشرافی می باشد. پرتغال گردی در کافه ای قدیمی که قدمتش به ۹۷ سال پیش باز می گردد، در کنار نوشیدنی های خوش طعم و منحصر به فردش می تواند طعم دیگری را به سفرتان در این کشور بدهد.

۶- منطقه ای قدیمی در پورتو؛ ریبیرا (Cais da Ribeira)

تفریح آبی نظیر قایق سواری در کنار معماری سبک قدیم در محله ای باستانی می تواند تجربه ای متفاوت را در بین جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال برای گردشگران رقم بزند. نام دیگر این منطقه در این شهر، روح پورتو نیز شنیده می شود. این منطقه در ایامی که مردم به پایکوبی و سرور می پردازند میزبان شادی بومیان خواهد بود. در لیست میراث جهانی در سازمان یونسکو، نام این منطقه به چشم می خورد. رودخانه دورو، این منطقه باستانی را به اسکله ای زیبا تبدیل کرده است که در بین جاذبه های گردشگری پورتو پرتغال از شهرت خاصی بر خوردار می باشد. افرادی که به معماری علاقه مندند، این منطقه به راحتی می تواند روح این افراد را از یکنواختی و خستگی در بیاورد. برای صرف ناهار و یا شام در کنار طبیعت خاص این ناحیه، می توانید از رستوران های تحت عنوان تاسکا نهایت لذت را ببرید.

۷- زیباترین ایستگاه قطار در پورتو؛ سائو بنتو (Rail Station Sao Bento)

موقعیت این ایستگاه زیبا در منطقه صومعه ای به نام سائو بنتو دی اوماریا به ثبت رسیده است، که در اصل قطب اصلی در جا به جایی بین شهر های اطراف پورتو نظیر براگا و گویمارائس به شمار می اید. گردشگرانی که این منطقه را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری خود در پرتغال گردی انتخاب می کنند، محو و شگفت زده کاشی هایی می شوند که در روی نما و دیوار های این بنا طیف گسترده ای از تصاویر مربوط به گذشته پورتو، نظیر جنگ ها و حوادث دیگر را ترسیم کرده اند. آمار تعداد این کاشی ها به ۲۰۰۰۰ عدد می رسد که زیباییشان می تواند خالق یکی از بهترین لحظات سفر به پرتغال باشد. این ایستگاه در واقع از پرقدمت ترین ایستگاه ها و البته جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود.

۸- جاذبه ای پر طرفدار در پرتغال : کلیسای جامع پورتو (Se Catedral)

با قدم گذشتن در این بنای باستانی و کهن، در واقع شما بلیط سفر به گذشته را گرفته و سوار ماشین زمان شده اید تا از انواع حوادث هایی که در این محل رخ داده مطلع شوید. این جاذبه گردشگری در واقع یکی از بهترین گویندگان تاریخ این شهر می باشد. قدمت این بنا به قرن ۱۲ باز می گردد. با گذشت زمان حوادث و افراد بسیاری دست به دست هم دادند تا این عمارت شکل اولیه خود را از دست بدهد و دچار تحول های بسیاری شود.

تزئینات نمای پنجره های این کلیسا از رزهای با شکوه، سبک نقاشی باروک و مجسمه هایی از شکل ها و اندازه های مختلف و محرابی از جنس نقره که به دلایل مسائل امنیتی و حفاظتی در دوره ای از تاریخ برای جلوگیری از تخریب آن با رنگ و طرح های مختلف پوشیده شده است، فضایی جادویی را به وجود آورده اند. ساختار ایوان های این عمارت از دیدنی ترین جاهای این کلیسا می باشد. این مسائل امنیتی و پوشش محراب در زمان ناپلئون اتفاق افتاده است. دستور احداث این بنا در گذشته توسط فردی به نام دم آفونسو هنریکس صادر شده است.

۹- بنایی خیره کننده در پورتو؛ کازا دا موزیکا (Casa Da Musica)

افرادی که عاشق مکان های لاکچری با طرح های خاص و ناب هستند این مکان را در پرتغال گردی هرگز از دست ندهند. شهرت این بنا تحت عنوان یکی از سمبل های توصیف فرهنگ و هنر شهر پورتو می باشد. فردی به نام رم کولهاس طرح زیبا و لوکس این عمارت با شکوه را در ذهن خود تصور و سپس این تصویر را برای همگان بر روی زمین خاکی شهر پورتو به واقعیت تبدیل کرد که این کازا دا موزیکا در واقع میزبان انواع کنسرت ها و فعالیت های گوناگون فرهنگی می باشد. سال طراحی این بنا به سال ۲۰۰۱ باز می گردد. در اصل در این عمارت سه تیم ارکستر پورتو و یک شرکت که در زمینه فرهنگی فعالیت می کند را خواهیم دید.

هدف از احداث این بنا به شهر پورتو باز می گردد که قصد تبدیل این شهر به مرکز فرهنگی در قاره اروپا را داشتند. این جاذبه دارای اتاق هایی می باشد که زیباییشان برای هر سنی می تواند گیرا باشد. پس از گردشگری در این مکان، برای استراحت به کافه ای که در این ساختمان احداث شده بروید و از میل کردن خوراکی و غذاهای خوشمزه و ویژه این کافه، خوشمزگی را به سفر خود هدیه کنید.

۱۰- باغی دیدنی در پورتو؛ پالا سیو دی کریستال (Palacio de cristal)

برای ورود به این جاذبه گردشگری نیاز به پرداخت هیچ گونه ورودی نیست و به راحتی همه افراد در هر سنی می توانند تجربه بودن در این مکان گردشگری را به تجارب خود در پرتغال گردی اضافه کنند. طبیعت این باغ از خیره کننده ترین طبیعت های کشور پرتغال و شهر پورتو به حساب می آید. رودخانه زیبا و آرامش بخش دورو با تلالو و بازتاب پرتو های خورشید در اطراف این باغ، چشم انداز هیپنوتیزم کننده ای را در این مکان خلق کرده است که باعث شده تا طبیعت و گل و گیاه های این باغ در میان سایر جاذبه های گردشگری پورتو مانند مرواریدی درخشان بدرخشد. عناصر سازنده زیبایی و شهرت این باغ، اردک های زیبا و طاووس های رنگارنگ و بازتاب زیبای نور خورشید در دریاچه این منطقه می باشند.

 

مطالب مرتبط
ایران تا 20 سال دیگر بیابان می شود

سخن آخر

گردش در شهر پورتو از لذت بخش ترین سفرها در زندگی هر کس می تواند باشد. برای پرتغال گردی تنها کافی است تا با طبیعت و جاذبه های گردشگری این کشور و شهر مورد نظر آشنا بود، تا طعم واقعی خوش گذرانی در سفر را چشید. در این مقاله با انواع جاذبه ها آشنا شده و دیگر می توانید با در نظر گرفتن علایق خود، مقصد مورد نظر را در این سفر یافته و آماده خلق لحظاتی به یاد ماندنی در پرتغال گردی شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.