فواید سلامتی مصرف زنجبیل چیست؟

0

زنجبیل یکی از قدیمی ترین ادویه ها در سراسر جهان است . مزایای سلامتی آن به خوبی شناخته شده است که شامل توانایی آن در تقویت سلامت استخوان، تقویت سیستم ایمنی، افزایش اشتها، جلوگیری از انواع مختلف سرطان، بهبود شرایط تنفسی، کمک به هضم، از بین بردن علائم آرتروز، کاهش گاز اضافی، افزایش فعالیت جنسی و تسکین درد ناشی از اختلالات قاعدگی، تهوع و آنفلوآنزا می باشد.

مزایای سلامتی زنجبیل

مزایای سلامتی مختلف این ریشه شگفت انگیز در زیر آمده است:

سلامت استخوان را بهبود می بخشد

زنجبیل برای تقویت سلامت استخوان و رفع درد مفاصل مفید شناخته شده است.  دو سال پیش، یک مطالعه توسط دانشگاه میامی انجام شد و چندین بیمار را در زمینه های مختلف و سنین مختلف از علائم استئوآرتریت رنج می بردند بررسی کردند.  سپس بیماران از داروهای ضد التهابی و ضد درد برای اهداف پاکسازی دور می شوند.

یک هفته بعد، آنها به دو گروه تقسیم شدند:  یکی با دارو و دیگری با مکمل های زنجبیل تحت درمان قرار گرفتند. پس از شش هفته دریافت دوزهای شدید، یک بررسی در میان دو گروه انجام شد . هر دو گروه احساس بهبودی کردند، اما در گروه مصرف کننده زنجبیل ۶۳٪ افراد کاهش قابل توجهی از درد داشتند، در حالی که تنها نیمی از گروهی که  تحت درمان دارو بودند بهبود قابل ملاحظه ای داشتند .

آخرین آزمایش این بود که بیماران به فاصله ۵۰ متر راه می رفتند که برای گروه زنجبیل بسیار ساده تر بود و آنها دو برابر بهبودی بیشتری نسبت به افرادی که دارو مصرف کرده بودند، نشان دادند.

زنجبیل دارای تعدادی ترکیبات ارگانیک منحصر به فرد است که در واقع ژن زنجبیل نامیده شده اند و این ترکیبات ضد التهابی قوی هستند که در غذا یافت می شوند . این ژن ها به طور مستقیم با بهبود التهاب زانو و درد مرتبط و نیز سرکوب ترکیبات التهابی مانند سیتوکین ها و کیموکان ها  قبل از اینکه آنها شروع به تأثیر بر بدن کنند، همراه بودند. زنجبیل نشان دهنده اثر پیشگیرانه و درمان التهاب و درد مرتبط با آن است.

مطالب مرتبط
رژیم غذایی تست | فواید + برنامه غذایی هفتگی

درمان اسهال

زنجبیل از زمان های قدیم برای درمان اسهال استفاده شده است، و اخیرا توسط محققان ثابت شده است که در واقع کمک می کند، زیرا از اسپاسم معده و گاز که به اسهال و تحریک روده کمک می کنند جلوگیری می کند . در چین، پودر آن برای هزاران سال به افرادی که اسهال داشتند، داده شده است . دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که درمان های  باستانی برای این شرایط مفید هستند.

مبارزه با نفخ معده

زنجبیل یک ماده بسیار قوی است، به این معنی که باعث حذف گاز اضافی می شود . گاز اضافی خیلی بیشتر از اینکه شما را در وضعیت ناراحت کننده قرار می دهد، می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد.  مقدار بیش از حد گاز که در بدن شما ساخته شده است می تواند بر اندام های ظریف در لگن فشار وارد کند. مصرف زنجبیل شما را به یک راه سالم و بی خطر هدایت می کند و از ایجاد دوباره گاز اضافی نیز جلوگیری می کند.

کمک به هضم

کشف شده است که زنجبیل تسهیل کننده فرایند گوارشی است . سطوح بالای قند بعد از غذا ممکن است هضم در معده را کاهش داده و میزان طبیعی تخلیه آن را کاهش دهد . زنجبیل در تنظیم میزان قند کمک می کند که هضم را بهتر کرده و معده را خنثی کند، بنابراین بدن ریتم طبیعی خود را حفظ می کند . در کنار آن، زنجبیل ترکیبات متعددی دارد که جذب مواد مغذی و مواد معدنی را از مواد غذایی که می خوریم بهبود می بخشد . به همین دلیل است که زنجبیل نیز به عنوان یک ماده اشتها آور به طور مرتب استفاده می شود. دقیقا به همین دلیل است که در کشورهای آسیایی به عنوان یک مورد اشتها آور محبوب است.

جلوگیری از سرطان

یکی از مهمترین تحولات در بحث زنجبیل و تأثیر آن بر سلامت انسان، همبستگی مثبت بین ترکیبات ارگانیک در زنجبیل و پیشگیری از سرطان بوده است. زنجبیل ، ترکیبات مشابهی که ویژگی های ضد التهابی دارند را نشان داده شده است که از فعالیت سرطان زا در روده بزرگ که می تواند منجر به سرطان کولورکتال شود جلوگیری می کند. این یکی دیگر از راه هایی است که زنجبیل سیستم گوارش را بهبود می بخشد و مصرف آن را در هر وعده غذایی مفید می داند.  با این حال، مطالعات اخیر نیز زنجبیل را به درمان آپوپتوز در سلول های سرطانی تخمدان متصل کرده است، در نتیجه باعث کاهش تومور و رشد سلول های سرطانی، بدون آسیب رساندن به سلول های سالم در اطراف آنها می شود.

مطالب مرتبط
پکیج کامل 35 رژیم غذایی کاهش وزن تهیه شده توسط کارشناسان سلامت وبسایت وردنگار

تخلیه و ضد عفونی کردن

زنجبیل در تقویت عرق مفید است.  عرق کردن نه تنها منافذ را پاک می کند و به بدن شما در از بین بردن سموم کمک می رساند و تحقیقات نیز نشان داده است که عرق شامل یک ترکیب مبارزه با میکروب، به نام دمریدین است . آن ارتباط مثبتی با کاهش عفونت های باکتریایی و ویروسی در افرادی دارد که به طور مرتب عرق می کنند، زیرا این می تواند لایه پوستی بر روی پوست ایجاد کند که یک لایه محافظ از پروتئین های ناشناخته است!

فعالیت جنسی را افزایش می دهد

رنجبیل به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است تا باعث میل و افزایش فعالیت جنسی شود. عطر زنجبیل دارای جذابیت منحصر به فرد است که به ایجاد ارتباط جنسی کمک می کند.  این گیاه همچنین باعث افزایش گردش خون می شود، از این رو خون به راحتی به داخل قسمت تناسلی بدن ، یک منطقه مهم برای عملکرد جنسی وارد می شود!

جلوگیری از گرفتگی های قاعدگی

گرفتگی ها شرایطی هستند که به نوعی در مورد خطر یا آسیب دیدن به فرد هشدار می دهند.  در این مورد، پروستاگلاندینها هورمونهایی که به عنوان پیام رسانهای شیمیایی عمل می کنند، عامل اصلی تشخیص علائم مانند گرفتگی، درد و تب هستند.  دانشمندان معتقدند که سطح بالایی از پروستاگلاندین ها موجب افزایش گرفتگی های قاعدگی می شود.  زنجبیل با کاهش سطح پروستاگلاندین ها در بدن کمک می کند.

کاهش تهوع

مطالعات به این نتیجه رسیده اند که زنجبیل در درمان تهوع ناشی از بارداری، بیماری حرکتی و شیمی درمانی کمک می کند.  جذب سریع و تنظیم سریع توابع بدن با درمان تهوع بدون عوارض جانبی داروهای مدرن همراه است.

درمان آنفولانزا

زنجبیل برای مبارزه با بیماری ها و عفونت برای همه سنین تجویز شده است . اثر تسکین دهنده آن کمک می کند تا پاسخ های اضطراب بدن را به سلول های آسیب دیده کاهش دهد.  در حالی که سلول های سفید روی دفاع از بیماری ها کار می کنند، زنجبیل از افزایش سطح پروستاگلاندین ها که موجب تب، سردرد و گرفتگی عضلات می شوند، جلوگیری می کند.

مطالب مرتبط
21 درمان خانگی آکنه + نحوه استفاده

اختصاصی وردنگار؛ هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.