معرفی برنامه های ماه رمضان ۹۷

0

سریال ها و برنامه های ماه رمضان ۹۷ ، ماه شلوغی را پیش از برگزاری رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه  برای مخاطبان تلویزیونی به ارمغان می آورد. ماه رمضان، فرصتی می شود تا روزه داران، زمان بیشتری در خانه مشغول به استراحت باشند و ساعت کاری ادارات نیز کاهش می یابد. مخصوصا که ماه رمضان امسال از اواخر اردیبهشت آغاز و تا هفته آخر خرداد ادامه می یابد و روزهای گرم و بلند بهاری، مقتضیات خاص خود را بر روزه داران تحمیل می کند.

برنامه های ماه رمضان ۹۷

یکی از برنامه های ماه رمضان ۹۷ به مانند ماه رمضان سال های پیش، برنامه‌ی ماه عسل است. ویژه برنامه ماه عسل احسان علیخانی که رمضان ۹۶ با جمع آوری میلیاردها تومان توانست صدها زندانی جرایم غیر عمد و کلاهبرداری را با کمک مردم نیکوکار ایران از ندامتگاه ها آزاد کند، امسال نیز مخاطبان رمضانی خود را با طوفانی از اتفاقات ریز و درشت آشنا می کند که بخش هایی از آن را میتوان در اینستاگرام احسان دنبال کرد. جشنواره ای از اشک ها و لبخندها که گویا در ماه عسل ۹۷، شاهد کمتر  شدن تراژدی های اشکبار سال های قبل خواهیم بود.

از دیگر برنامه های ماه رمضان ۹۷ میتوان به خنداونه رامبد جوان اشاره کرد که جزییات بیشتر این برنامه را نیز میتوان در اینستاگرام رامبد، که در فهرست ۵ صفحه پر بیننده ایرانیان در اینستاگرام به شمار میرود، دنبال کرد که گویا این دوره با بازگشت جناب خان نیز همراه شده است. مجموعه تلویزیونی سر دلبران شبکه یک هم که تبلیغات زیادی روی آن صورت گرفته است، قطعا یکی از پر مخاطب ترین سریال های ماه رمضان خواهد بود که با کارگردانی کارگردان نام آشنا تلویزیون یعنی محمد حسین لطیفی همراه شده است. به هر حال برای آشنایی با برنامه های ویژه سیمای جمهوری اسلامی در ماه رمضان ۹۷، موارد زیر را در نظر داشته باشید.

مطالب مرتبط
افتتاح سالن زیبایی شیرین مقدم در مشهد با حضور بازیگران زن سینما و تلویزیون

سایر برنامه های ماه رمضان ۹۷

۱- شبکه یک سیما:

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، مجموعه تلویزیونی «سرّ دلبران» از شبکه یک سیما پخش می‌شود. «سرّ دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و با بازی هنرمندانی چون برزو ارجمند، محمد کاسبی، فرهاد قائمیان، اسماعیل محرابی، جعفر دهقان و کامران تفتی، تولید شده است. اولین قسمت از این سریال پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ساعت ۲۲:۱۵، پخش خواهد شد.

پیش از پخش این مجموعه نیز، سخنان آیت‌الله سبحانی با موضوع درس‌هایی از یکی از سوره‌های جزو سی‌ام قرآن کریم پخش خواهد شد. همچنین هر شب پس از سریال سر دلبران جنگ شاد و مفرح «دعوت» به طور زنده و با اجرای نیما کرمی و زینب زارع و تهیه کنندگی مجتبی کشاورز از برج میلاد پخش می‌شود.

ویژه‌برنامه سحر «ماه خدا» در شبکه یک با اجرای هادی صلحجو سحر‌های ماه رمضان امسال همراه سحرخیزان است.

ویژه برنامه افطار «ماه و ماهی» نیز هر روز با اجرای امیرحسین مدرس بعد از خبر ساعت ۱۹ در شبکه یک سیما به روی آنتن می‌رود. این شبکه مراسم جزء خوانی قرآن کریم را هر روز ساعت ۴:۴۵ تا ۶ بامداد از حرم مطهر امام رضا (ع) پخش می‌کند.

۲- شبکه دو سیما

شبکه دو سیما نیز سریال «بچه مهندس» را برای ماه رمضان تدارک دیده است که هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به روی آنتن می‌رود و تکرار آن ۹ صبح، ۱۶:۱۵ و ۳۰ دقیقه بامداد خواهد بود. مراسم جزء خوانی قرآن کریم را نیز از حرم حضرت معصومه (س) ساعت ۱۱ تا ۱۲ روی آنتن می‌برد.

۳- ویژه برنامه های شبکه ۳ سیما در ماه رمضان ۹۷

پخش مجموعه تلویزیونی رهایم نکن به تهیه‌کنندگی علی پورکیانی از چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در شبکه سه سیما آغاز خواهد شد. محمد مهدی عسگرپور این مجموعه را با یک موضوع خانوادگی در ۲۸ قسمت آماده می‌کند تا شب‌های رمضان مخاطبان شبکه سه سیما را پای تلویزیون بنشاند. این مجموعه هر شب ساعت ۲۰:۴۰ پخش می‌شود.

مطالب مرتبط
درگذشت عطاءالله بهمنش گزارشگر باسابقه تلویزیون

فصل جدید برنامه تلویزیونی «ماه عسل» نیز از نخستین روز ماه مبارک رمضان روی آنتن خواهد رفت. نخستین قسمت از برنامه تلویزیونی ماه عسل پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت، پخش می‌شود. احسان علیخانی امسال نیز برنامه خود را از ساعاتی پیش از اذان مغرب آغاز خواهد کرد. این برنامه از ساعت ۱۹ پخش می‌شود. شبکه سه در ایام ماه مبارک رمضان، مراسم جزء خوانی قرآن کریم در حرم حضرت معصومه (س) را از ساعت ۱۴:۴۵ تا ۱۶ پخش می‌کند

۴- ویژه برنامه‌های شبکه ۴ سیما در ماه رمضان

«گفت و گوی تنهایی»، «معنای زندگی» و «۳۰ سریال» و «جزء خوانی قرآن کریم» از مهمترین برنامه‌های این شبکه برای ماه رمضان امسال هستند «معنای زندگی» به تهیه کنندگی محسن کرمی در ۳۰ قیمت ۵۰ دقیقه ای، هر روز ساعت ۱۹ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

«۳۰ سریال» نیز با نمایش و تحلیل ۳۰ سریال شاخص رمضانی ویژه برنامه دیگری از شبکه چهار سیماست که گروه ادب و هنر آن را برای پخش در ساعات عصرگاهی ماه رمضان تدارک دیده است. این برنامه در ۳۰ قسمت در مدت زمان ۹۰ دقیقه به تهیه کنندگی حسین مروی تولید می‌شود و در آن قرار است ۳۰ سریال شاخص رمضانی که از سال ۱۳۸۰ تاکنون پخش شده، بررسی شود. «جزء خوانی قرآن مجید» هم هر روز ساعت ۱۱ تا ۱۲ در ارتباط زنده از حرم احمدبن موسی (ع) شاه چراغ شیراز، از دیگر برنامه‌های ثابت شبکه چهار برای ماه خداست.

۵- ویژه برنامه های ماه رمضان ۹۷ شبکه پنج سیما

برنامه «جشن رمضان» امسال نیز ساعت ۲۱:۳۰، به صورت زنده از شبکه پنج سیما به خانه مخاطبان می‌رود. جشن رمضان از بوستان گفت و گو هر شب پخش خواهد شد. «انس با قرآن» عنوان برنامه معارفی شبکه پنج سیماست که هر روز ساعت ۱۳:۴۵ دقیقه پخش می‌شود. این برنامه با پخش یک جزء از قرآن کریم به صورت ترتیل با حضور قاریان بین المللی و ممتاز قرآن از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با مخاطبان همراه می‌شود.

مطالب مرتبط
با اینستاگرام استاد پرویز پرستویی

همچنین مراسم جزء خوانی قرآن کریم در مشهد اردهال از ساعت ۲:۳۰ تا ۳:۳۰ بامداد از این شبکه پخش می‌شود. ویژه برنامه افطار شبکه پنج سیما هم با عنوان شهر عزیز از سفره‌های افطار حرم رضوی با اجرای سید کاظم احمدزاده هر شب ساعتی قبل از لحظات ملکوتی افطار از شهر مشهد مقدس به طور زنده مخاطبان شبکه پنج را زائر حرم رضوی می‌کند.

۶- ویژه برنامه  های ماه رمضان ۹۷ شبکه قرآن

این شبکه در ایام رمضان در چند وعده تلاوت قرآن خواهد داشت. بعد از اذان صبح ساعت ۴:۳۰ از کاشان، ساعت ۱۰:۳۰ صبح از حرم امام رضا (ع) و ساعت ۱۶ از حرم امام خمینی (ره) جزء خوانی قرآن کریم از آنتن شبکه قرآن و معارف پخش خواهد شد. پوشش محافل قرآنی و نمایشگاه قرآن از دیگر ویژه تلاش‌های شبکه قرآن در ماه رمضان امسال خواهد بود.

۷- ویژه برنامه های ماه رمضان ۹۷ شبکه نسیم

شبکه نسیم هم امسال با برنامه خندوانه در جشن رمضان با مخاطبان همراهی می‌کند. سری جدید خندوانه با اجرای رامبد جوان و با حضور عروسک محبوب جناب خان اجرا خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.