فراخوان بزرگ کرایسلر برای مینی ون کرایسلر پاسیفیکا به دلیل نقص فنی

0

کرایسلر پاسیفیکا

شرکت خودرو سازی فیات کرایسلر، در ایالات متحده آمریکا، فراخوانی را برای بازگرداندن حدود ۱۵۴،۰۰۰ مینی ون Chrysler Pacificia  منتشر نموده تا مشکلی که  برخی وسایل نقلیه این کمپانی را گرفتار کرده رفع نماید.

سال گذشته، صاحبان خودرو شکایت خود را از طریق مقامات مسئول فدرال مطرح نمودند. با این وجود، پس از آنکه کرایسلر، وجود این مشکل را قبول نکرد، مشتریان از کارشناسان خودرو خواستند که مینی ون ها را مورد بررسی قرار دهند.

بررسی ایمنی کرایسلر پاسیفیکا

در این راستا مرکز ایمنی خودرو از اداره ایمنی ترافیک بزرگراه درخواست کرد تا یک تحقیق رسمی را در این خصوص آغاز کند و فراخوانی را تنظیم نماید. اما کرایسلر گفت که پیش از دادخواست، این مشکل را مورد بررسی قرار داده است. مسئله خفه شدن  به قسمت کنترل موتور مربوط می شد، که در موارد نادری، وضعیت را به شیوه ای نادرست ارزیابی می کرد و باعث خفه شدن موتور می شد.

خاموش شدن ناگهانی کرایسلر پاسیفیکا

جیسون لوین، مدیر اجرایی گروه در بیانیه ای به نیویورک تایمز، گفته است “ما خوشحال می شویم که کرایسلر، با انجام فراخوانی کامل، مشکل تمامی مینی ون های  Pacifica را برطرف نماید، چرا که خاموش شدن ناگهانی خودرو، وضعیت فوق العاده خطرناکی را به وجود می آورد  که زندگی رانندگان، مسافرین و دیگران را در معرض خطر قرار می دهد.

راننده هایی که با  مشکل خفه شدن مواجه می شوند، بایستی مینی ون های پاسیفیکای خود را خاموش کرده و سپس مجددا آن را روشن کنند. برخی از صاحبان این خودروها گزارش دادند که  مجبور شده اند خودروهای کوچک خود را در بزرگراه ها و در تقاطع ها متوقف نمایند.

FCA اعلام کرد که حادثه ای نیز در رابطه با این مشکل رخ داده اما هیچ آسیبی گزارش نشده است. اکثرا این مشکل در هنگام شروع حرکت یا در سرعت های پایین اتفاق افتاده اند. در این راستا قرار است که نمایندگی های کرایسلر، محفظه کنترل موتور Pacifica را برای برطرف نمودن این مشکل بالقوه اصلاح کنند. مشتریان می توانند مینی ون خود را در نمایندگی های این کمپانی بدون هیچ گونه هزینه ای تعمیر کنند. با این حال، هنوز کرایسلر مشخص نکرده است که دقیقا چه زمانی، امکان این تعمیرات برای مشتریان فراهم خواهد شد.

مطالب مرتبط
نگاه کردن بیش از ده دقیقه به چشم های یک نفر سبب تغییر احساسات او می شود

فراخوانی تنها بر روی نسخه بنزینی تاثیر می گذارد و شامل نسخه Pacific  هیبرید نمی باشد. علاوه بر این حدود ۸۰۰۰  مینی ون کرایسلر Pacificia  ۲۰۱۷ در سراسر جهان دچار این مشکل شده اند که کرایسلر باید برای انها نیز چاره ای بیندیشد.

گالری کامل تصاویر کرایسلر پاسیفیکا را در اینجا مشاهده کنید:

اختصاصی وبسایت وردنگار: هرگونه کپی تنها با ذکر لینک وردنگار مجاز می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.