۹ نمونه از عجیب ترین علامت های مادرزادی

0

۹ نمونه از عجیب ترین علامت های مادرزادی

 

۱- مرد گرگ نما

در نگاه اول، به نظر می رسد با مردی مواجه هستیم که نصف انسان و نصف گرگ است. اما اگر از نزدیک به او نگاه کنید، خواهید دید که وی تنها یک علامت مادرزادی عجیب و غریب دارد.

«ژانگ هونگمیانگ» اهل شهر چونگ کینگ که به شامپانزه شهرت دارد، با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. وی برای آن که از شر این لکه سیاه رنگ و بد ترکیب رها گردد، به پزشکان مختلفی مراجعه کرده است. این گونه اختلال ها تنها در ۳ درصد جمعیت جهان دیده می شوند و بسیار نادر هستند.

 

۲- دختری با بینی قرمز

برای «کانی لوید» ۲ ساله، هیچ چیزی جالب تر از این نبود که یک بینی قرمز شبیه به دلقک ها داشته باشد. یک تومور خوش خیم که روی بینی او رشد کرده بود، علت این مسئله به شمار می رفت. وی از سوی دیگران مورد آزار قرار می گرفت و با مشکلاتی مواجه بود. به او گفته شد که نمی تواند تحت درمان قرار بگیرد. با این حال، جراحی که روی صورت دخترک انجام گرفت، خنده را بر لبهای او برگرداند و باعث شد که وی بتواند بر مشکلاتش غلبه کند.

 

۳- پسر لاکپشتی

پسر لاک پشتی به خاطر داشتن اختلال مادرزادی لاک مانند بر بدن خودش به این نام شهرت داشت. البته یک جراح بریتانیایی موفق شد این علامت را برای همیشه بردارد. «دیدیر مونتالوو» از بیماری به نام «خال مادرزادی ملانوسیتیک» رنج می بُرد. این اختلال زائده ای عظیم را روی پشت پسرک پدید آورد.

پسر ۶ ساله کلمبیایی به خاطر مشکلی که داشت، از رفتن به مدرسه محروم شد. افراد محلی دهکده گمان می کردند که او به خاطر قرار گرفتن در معرض خورشید گرفتگی، توسط نیروهای شیطانی نفرین شده است. مادرش نیز توان مالی لازم برای جراحی وی را نداشت. با این حال، هنگامی که دکتر «نیل برسترود» ماجرای یاد شده را شنید، تصمیم گرفت با کمک تیمش پسرک را جراحی نماید. آن ها موفق شدند با پیوندهای متعدد پوست زائده را بردارند.

 

۴- پسر شاخدار

پزشکان موفق شدند اختلال مادرزادی عجیب و غریبی که روی صورت «جرج آشمان» ۵ ساله بود را درمان کنند. آن ها با استفاده از کاشت دو شاخ روی سر او این کار را انجام دادند. وی با یک لکه قرمز رنگ روی پیشانی اش به دنیا آمده بود و مادرش از این می ترسید که باید یک عمر سرکوفت را تحمل نماید. وی در ۴ سالگی تحت عمل جراحی قرار گرفت.

در این روش درمانی، پوست روی پیشانی کشیده می شد، بنابراین علامت می توانست برداشته شود و بافت جدید جایگزین گردد. پزشکان دو انبساط دهنده بافت را زیر پوست قرار دادند که البته بیشتر به شاخ های شیطان شباهت داشتند.

پس از ۴ ماه، این دو زائده برداشته شدند و لکه از بین رفت. بنابراین پوست جدید جایگزین گشت و تنها یک جای بسیار کوچک و کمرنگ روی پیشانی او باقی ماند. در طول ۴ ماه داشتن شاخ ها، جرج مدام مورد اذیت و آزار دیگران قرار می گرفت.

 

۵- گوش های عجیب

این اختلال مادرزادی نیز در نوع خود جالب است. در این جا خبری از لکه های عجیب و غریب نیست و تنها یک زبانه ۱۶ گرمی به عنوان علامت دیده می شود.

 

۶- پسری با صورت عجیب

پسرک چینی که با علامت مادرزادی عجیب روی صورتش به دنیا آمده بود، توسط یک جراحی رایگان درمان گشت. سمت راست صورت «آن کویی» با یک علامت سیاه رنگ و بزرگ پوشیده شده بود. با بزرگ شدن او، علامت هم بزرگتر می شد و روی آن نیز موهای سیاه رنگی رشد می کرد. یک جراح پلاستیک چینی قبول کرد که وی را به صورت رایگان درمان کند. به علت نادر بودن علامت، درمان در ۴ مرحله انجام گرفت.

 

۷- گاو پیشانی سفید

در سال ۲۰۱۰ میلادی، یک گاو عجیب در شهر استرلینگ آمریکا به دنیا آمد. این حیوان علامتی سفید روی پیشانی اش داشت که شبیه به صلیب به نظر می رسید. برخی ها آن را مقدس می پنداشتند.

 

۸- سگی با علامت قلب

سگی در کشور ژاپن به دنیا آمد که روی بدنش یک علامت قلب داشت.«امیکو ساکورادا» صاحب فروشگاه، اظهار داشت که تا به حال هیچ سگی با علامت قلب به دنیا نیاورده است. وی قصد نداشت که این حیوان بامزه را بفروشد. او نام سگ را «Heart-kun» گذاشت. سگ مورد بحث از نژاد چی وا وا بود و سال ۲۰۰۸ در شمال ژاپن به دنیا آمد.

 

۹- گربه ای با علامت گربه

این گربه بامزه نیز با علامتی شبیه به خودش به دنیا آمده است.

مطالب مرتبط
اسپیکر هوم پاد هر روز از محبوبیت خارج می شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.