۱۰ خودروی کلاسیک محبوب و حدکثر سرعت آنها

0

۱۰ خودروی کلاسیک محبوب و حداکثر سرعت آنها

 

خودروهای کلاسیک خودروهایی قدیمی هستند ولی تعریف دقیق این خودروها در سراسر جهان متفاوت است. باشگاه خودروهای کلاسیک آمریکا مدعی است که یک خودرو باید بین ۳۰ الی ۴۹ سال سن داشته باشد تا کلاسیک محسوب شود. در حالی که اتومبیلهای بین ۵۰ تا ۹۹ سال سن در کلاس پیش آنتیک و اتومبیلهای ۱۰۰ ساله و بالاتر در کلاس خودروهای آنتیک قرار دارند.

 

نوع دیگری از خودروهای کلاسیک، مدرن نام گذاری می شوند که معمولاً در محدوده ۱۵ تا ۲۵ سال سن قرار دارند. ولی معمولاً از نظر باشگاه اتومبیل های آنتیک آمریکا به عنوان خودروی کلاسیک پذیرفته نشده اند.

در انگلستان خودرو کلاسیک مدرن اغلب با تلقی و میل کارگزاران بیمه یا شرکت های بیمه تعریف می شود. این خودروها ممکن است بدون در نظر گرفتن سن آنها کلکسیونی در نظر گرفته شوند. ولی استفاده از آنها به اهداف تفریحی و مسافت معینی محدود میشود.

 

در اینجا ۱۰ خودروی کلاسیک محبوب و حدکثر سرعت آنها معرفی می شوند:

 

۱- استون مارتین DB5 مدل ۱۹۶۳

حداکثر سرعت : ۱۴۵ مایل بر ساعت

 

آستون مارتین DB5 1963 یکی از محبوب ترین ماشین های کلاسیک ما در تمام دوران است. سری دیوید این خودرو از لحاظ ظاهری در فیلم های جیمز باند مشهور به نام Sir David Brown شد که از سال ۱۹۴۷ تا ۱۹۷۲ سرپرست تولید خودرو بود. DB5 از یک بدنه آلومینیومی ساخته شده است.

 

موتور ۶ سیلندر با حجم ۴۰۰۰ سی سی با قدرت ۲۸۲ اسب بخار قدرت و ۲۸۸ پوند گشتاور است.

 

۲- کبرا شلبی AC مدل ۱۹۶۲

حداکثر سرعت : ۱۱۲ مایل بر ساعت

 

AC Shelby Cobra 1962 خودرویی محبوب در زمان خود و حتی امروز. شروع ساخت این خودرو فورد از موتور ۲۶۰۰ سی سی ۸ سیلندر استفاده کرد. در سال های بعد حجم موتور کبرا سلبی به ۴۳۰۰ سی سی ارتقا پیدا کرد که در زمان خود هیولایی در میان خودروهای اسپورت محسوب می شد.

 

مطالب مرتبط
اولین تصاویر نخستین شاسی بلند استون ، استون مارتین DBX منتشر شد

۳- دوج چلنجر R/T مدل ۱۹۷۰

حداکثر سرعت : ۱۳۷ مایل بر ساعت

 

محبوبیت چلنجر بر هیچکس پوشیده نیست. خودرویی عضلانی که در تمام مدل های خود محبوب بوده است. مدل ۱۹۷۰ یکی دیگر از مدل های خودروهای کلاسیک محبوب است. موتور ۷/۲ لیتری V8 این خودرو قدرت خارج العاده ای به این خودرو می دهد.

 

۴- آیودی کوآترو اسپورت مدل ۱۹۸۵

حداکثر سرعت : ۱۸۵ مایل بر ساعت

 

Audi Sport Quattro 1985 یکی از محبوب ترین ماشین های کلاسیک است. این خودرو در ابتدا برای کلاس رالی گروه B ساخته شده بود. تنها ۱۷۵ نمونه از این خودرو ساخته شد. حجم موتور آن ۲/۱ لیتری توربوشارژر با ۵ سیلندر بود که از یک انتقال دهنده دستی ۵ سرعته بهره می برد.

 

۵- لامبورگینی Countach مدل ۱۹۸۹

حداکثر سرعت : ۱۸۳ مایل بر ساعت

 

Lamborghini Countach کلاسیک، اسپورت، زیبا، پرقدرت و…

 

این خودرو در طول سال های ۱۹۷۴ تا ۱۹۹۰ ساخته شد. در دوران تولید کونتاچ، طراحی آن پیشگام در طراحی خودروهای اسپورت بود و رقیب سرسختی برای رقبای خود بود. قدرت موتور ۴۵۵ اسب بخار بود که حداکثر سرعت ۱۸۳ مایل بر ساعت را به ارمغان می آورد.

 

۶- فورد موستانگ فستبک GT مدل ۱۹۶۸

حداکثر سرعت : ۱۴۵ مایل بر ساعت

 

۱۹۶۸ Ford Mustang GT Fastback یکی از محبوب ترین اتومبیل های کلاسیک در تمام دوران است. نسخه ۱۹۶۸ Mustang GT موتور جدیدی از Ford را در آن زمان معرفی کرد. موتور Cobra Jet 6.4 لیتری V-8 دارای ۳۳۵ اسب بخار بود که یکی از سریع ترین تولیدات سدان بود که تا به حال در آن زمان ساخته شده بود. ۶۸ Fastback یکی از مشهورترین موستانگهای این دوره به شمار میرود که در فیلم Bullitt با استیو مک کوئین بازی میکند.

 

مطالب مرتبط
چرا خودروهاي کلاسيک از خودروهاي مدرن جذاب تر هستند

۷- دوج وایپر ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵

حداکثر سرعت : ۱۸۰ مایل بر ساعت

 

نسل اول دوج وایپر بین سالهای ۱۹۹۲-۱۹۹۵ تولید شد.. نوع V10 اولین نسل از این خودرو محسوب می شود. طراح مدل ۸ لیتری V10 تام گیل نام دارد. ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۶۵ پوند گشتاور سرعتی بالغ بر ۱۸۰ مایل بر ساعت را به همراه دارد. در مدت زمان ۴/۵ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد.

 

۸- شورولت کوروت STING RAY مدل ۱۹۶۳

حداکثر سرعت : ۱۶۲ مایل بر ساعت

 

کوروت همیشه محبوب و دوسداشتنی است. حالا اگر استینگری مدل ۱۹۶۳ باشد محبوبیت کوروت بیشتر به چشم می آید. خودرویی سبک تر مدل سال ۱۹۶۲ که شتاب آن را بیشتر کرده بود.

 

۳۶۰ اسب بخار قدرت با جدیدترین نوع موتور ساخته شده در آن زمان برای کوروت استینگری بود.

 

۹- فورد GT/GT40 مدل ۱۹۶۳

حداکثر سرعت : ۲۰۰ مایل بر ساعت

 

برنده چندین باره جایزه لمان. لمان مسابقات معروف اتومبیل رانی در آمریکا است. همچنان این خودرو محبوبیت سال های اوج خود را دارد. موتور ۴/۲ لیتری ۸ سیلندر سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت را به دنبال دارد.

 

۱۰- BMW M3 مدل ۱۹۸۶

حداکثر سرعت : ۱۴۶ مایل بر ساعت

 

طراحی دو نوع بی ام دبلیو M3 با موتورهای چهار سیلندر و شش سیلندر بود. در ابتدای ورود به بازار بسیار با استقبال مواجه شد چون هم در جاده هم در شهر و هم در مسابقات اتومبیل رانی از آن می توانستند استفاده کنند. در عرض ۶/۵ ثانیه سرعت آن به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد.

 

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.