آزمایش خودروهای خودران اپل در کالیفرنیا

0

آزمایش خودروهای خودران اپل در کالیفرنیا

 

شرکت  اپل برای آزمایش کردن اتومبیل های خودران در خیابان های کالیفرنیا مجوز دریافت کرده است.از مدت ها قبل معلوم بود که اپل مشغول کار به روی پروژه های مرتبط با ساخت اتومبیل است اما این شرکت هرگز جزییات چنین فعالیت هایی را تایید نکرده.

 

خبر صدور این مجوز را اداره راهنمایی و رانندگی کالیفرنیا در روز جمعه اعلام کرد. این اداره گفت که اپل اجازه دارد سه اتومبیل خودران که توسط شرکت لکسس ساخته شده را وارد خیابان ها کند.

 

اپل اظهار نظر نکرده اما سال گذشته در نامه ای به این فناوری ابراز علاقه کرده بود. این شرکت در آن زمان نوشت که “نسبت به پتانسیل سیستم های اتوماتیک در بسیاری از بخش ها از جمله حمل و نقل هیجان زده است.”

 

شایعات مختلفی در مورد بلندپروازی های اپل در صنعت اتومبیل سازی وجود داشته که شامل تلاش برای ساخت اتومبیل اپل یا تولید نرم افزارهای قابل مصرف در اتومبیل هاست. تصور می شود این پروژه که در داخل اپل به “تایتان” معروف است بیش از هزار کارمند داشته باشند هرچند ابعاد کنونی تلاش های اپل روشن نیست.

 

مشاهده اتومبیل های خودران – که عمدتا بدون نیاز به راننده کار می کنند – در جاده های اطراف منطقه معروف به “سیلیکون ولی” کالیفرنیا عادی است.

 

اپل سی امین شرکتی است که اجازه آزمایش این اتومبیل ها را می گیرد.

 

یکی از شرایط دریافت این مجوز این است که شرکت های سازنده آمارهای مربوط به عملکرد این فناوری – از جمله دفعات نیاز به دخالت انسان به هنگام خطای کامپیوتری – را به اداره راهنمایی گزارش کنند.

 

همه اتومبیل های خودران فقط با حضور یک راننده پشت فرمان اجازه دارند به خیابان بروند.

 

مطالب مرتبط
اپل و ادامه داشتن ماجرای نقض پتنت

آمارها نشان می دهد که نیاز به دخالت راننده انسانی هر هشت هزار کیلومتر یک بار اتفاق می افتد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.