اجبار اپ استور به پشتیبانی کامل از نمایشگر آیفون X

0

اجبار اپ استور به پشتیبانی کامل از نمایشگر آیفون X

آیفون X : شرکت اپل در این اواخر به برنامه نویسان اپلیکیشن اعلام کرده است که از ماه آوریل ۲۰۱۸، باید تمامی اپلیکیشن هایی که برای سیستم عامل ای او اس طراحی می کنند و قصد دارند آن را درون اپ استور قرار دهند به گونه ای باشد که از نمایشگر سوپر رتینا آیفون X پشتیبانی کنند.

یعنی اینکه برنامه نویسان اپلیکیشن های جدید باید از اینکه نرم افزارشان با لبه ی آیفون X و بریدگی بخش بالایی آن سازگار است یا خیر اطمینان لازم را پیدا کنند.

مسئله ی پشتیبانی تمامی اپلیکیشن ها از صفحه نمایش آیفون X که از ماه آوریل به طور کل حل می شود اما اپل هنوز هم برای حل مسئله ی اپلیکیشن های قبلی و فعلی در اپ استور که از صفحه نمایش آیفون X پشتیبانی نمی کنند اقدامی نکرده است و به بروز رسانی آنها نپرداخته است تا با یک آپدیت بتوانند از صفحه نمایش آیفون X پشتیبانی کنند.

استراتژی سخت گیرانه برای آیفون X

به نظر می رسد که شرکت اپل سیاست و استراتژی سخت گیرانه ای در قبال پشتیبانی اپلیکیشن ها از صفحه نمایش آیفون X دارد.

البته این استراتژی سخت گیرانه ی شرکت اپل خیلی هم عجیب نیست چون این بار اول نیست.

علاوه بر تمامی اینها شرکت اپل در ایمیلی از توسعه دهندگان اپلیکیشن های اپ استور از آنها درخواست کرده است که از قابلیت های تازه ای که سیستم عامل IOS 11 از آنها برخوردار می باشد مانند: Core ML ، SikiKit و ARKit بیشترین بهره را در طراحی و ساخت اپلیکیشن هایشان ببرند.

البته نمی توان گفت که این درخواست شرکت اپل از توسعه دهندگان اپلیکیشن اجباری را برای آنها ایجاد می کند تا حتما از قابلیت های کیت IOS 11 در طراحی و ساخت اپلیکیشن های خود استفاده کنند.

مطالب مرتبط
خطر برنامه های آلوده اندرویدی ناشی از هکرهای سایبری

اما در حال حاضر شرکت اپل به دنبال این است که از اشباع اپ استور با اپلیکیشن های غیر استاندارد جلوگیری کند و برای رسیدن به این هدفش در حال حصول اطمینان از این موضوع است که آیا توسعه دهندگان از آخرین و جدید ترین ابزارها و قابلیت های سیستم عامل IOS 11 استفاده می کنند یا خیر؟

اما جالب است با این همه سیاست و استراتژی که شرکت اپل دارد تا به هدف خود در زمینه ی پشتیبانی از اپلیکیشن های موجود در اپ استور از صفحه نمایش آیفون X برسد چرا تاکنون از توسعه دهندگان اپلیکیشن نخواسته است که اپلیکیشن های پیشین خود را بروز رسانی کنند.

منبع : ۹to5mac

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.