فرم درخواست کار نابغه ی آمریکایی قبل از تاسیس اپل به مزایده گذاشته شد

0

فرم درخواست کار نابغه ی آمریکایی قبل از تاسیس اپل به مزایده گذاشته شد

براساس گزارشات و گفته های شرکت اپل متوجه شدیم، فرم درخواست کار کارآفرین، مخترع و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه ای اپل، استیو جابز که در سن ۲۱ سالگی شرکت اپل را تاسیس کرد و اولین رایانه ی شخصی شرکت اپل را به بازار عرضه کرد، قبل از تاسیس شرکت اپل پر کرده بود به مزایده گذاشته شده است.

احتمال می دهیم که این فرم درخواست کار استیو جابز به مبلغ ۵۰ هزار دلار به فروش گذاشته شود.

استیو جابز این فرم درخواست کار را قبل از اینکه شرکت اپل را تاسیس کند در سال ۱۹۷۳ پر کرده بود و حالا قرار است این فرم که در برگیرنده ی تمامی علایق استیو جابز برای کار در صنعت تکنولوژی در دوران خودش است در یکی از مراکز مزایده در ماساچوست به فروش برسد.

البته استیو جابز قبل از اینکه شرکت اپل را راه اندازی کند دقیقا سه سال بعد از پر کردن اولین فرم درخواست کار خود یعنی در سال ۱۹۷۶ میلادی به عنوان یکی از ناشرین بازی در یک شرکت کار می کرده است.

جالب است بدانید که این فرم درخواست کار پر شده توسط استیو جابز اشکالات گرامری هم دارد.

یکی از سوالات این فرم درخواست کار در زمینه ی نوع علاقه مندی استیو جابز بوده است که او به تکنولوژی و مهندس طراح اشاره کرده است.

علاوه بر این در قسمتی از این فرم درخواست کار به داشتن دو مهارت کامپیوتر و ریاضی اشاره شده است که استیو جابز در مقابل آنها عبارت بله را نوشته است.

استیو جابز ، بنیانگذار شرکت اپل

بعضی از قسمت های این فرم درخواست کار که توسط استیو جابز بنیانگذار شرکت اپل پر شده است هم خنده دار است و هم عجیب، برای مثال در این فرم درخواست کار از استیو جابز پرسیده شده است که آیا او به وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی دارد یا خیر؟ و استیو جابز در جواب به این سوال پاسخ داده است که احتمالش است نه خیلی، و جالب تر از همه این که استیو جابز در این فرم درخواست کار، آدرس و نام دانشگاه خود را جابجا نوشته است، و عجیب تر از همه این است که نام خود را به شکل استیون جابز نوشته است.

مطالب مرتبط
هوآوی باارزش ترین برند 2018 از نگاه فوربز به عنوان برند چینی

استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل در سال ۱۹۸۰، ۱۰۰ میلیون دلار از طریق عرضه ی سهام شرکتش به بازار بورس به صورت عمومی بدست آورد و از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۱ میلادی در سمت مدیر عاملی این شرکت فعالیت می کرد و در سال ۲۰۱۱ به دلیل شدت گرفتن سرطان پانکراس خود، سمت مدیر عاملی شرکت اپل را به تیم کوک واگذار کرد و یک سال بعد به خاطر سرطانی که داشت دیده از جهان فرو بست.

در دورانی که استیو جابز سمت مدیر عاملی شرکت اپل را برعهده داشته است برخی از مهم ترین و شناخته شده ترین محصولات شرکت اپل، مانند مکینتاش، آیپاد، آیتونز و آیفون معرفی و به بازار عرضه شدند.

در حال حاضر ارزش این شرکت که محصولاتی بی نظیر را با طراحی بسیار خاص و منحصر به فرد به را کاربران خود عرضه می کند به ۸۷۵ میلیارد دلار رسیده است.

مزایده ی به فروش رساندن فرم درخواست کار استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل و مخترع آمریکایی توسط شرکتی به نام RR Auction در ماساچوست از تاریخ ۸ تا ۱۵ ماه مارس برگذار خواهد شد.

منبع : cnbc

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.