در تابستان خودروهای خودران خود را در زیر نور مستقیم آفتاب رها نکنید

0

در تابستان خودروهای خودران خود را در زیر نور مستقیم آفتاب رها نکنید

خودران : چند سالی است که اتومبیل های خود ران در حال ورود به بازارهای تمام جهان هستند و در حالی که امید می رود روزی این اتومبیل ها بتوانند جایگاه خاصی را در صنعت خودرو به خود اختصاص دهند.

بنابراین شواهد حاکی از این امر هستند که حقیقت چیز دیگری است و هنوز راه طولانی تا فراگیر شدن این خودروها وجود دارد.

سر تیتر اخبار هفته جاری را برخورد یک ماشین خودران با یک عابر پیاده در ایالات متحده تشکیل می داد که سبب آسیب های شدید به وی شد و نهایتاً به مرگ او انجامید.

اینگونه اخبار و سایر مشکلات پیش روی چنین خودروهایی، انقلاب خودروهای خودران را تاکنون به تعویق انداخته است و اما مهمترین عاملی که در این زمینه وجود دارد و شاید به ذهن کمتر کسی خطور نماید، تاثیر آب و هواست.

بله، مطلب اسرارآمیزی در آسمان وجود دارد که هرگز اجازه نمی دهد کارهای خود را به همان صورتی که پیش بینی کرده اید انجام دهید و همواره مشکلاتی را به وجود خواهد آورد که اصلا توقعش را هم ندارید.

در این راستا، دانشمندان اذعان داشته اند که  طوفان های خورشیدی، که سبب افزایش فعالیت ژئومغناطیسی و تابش جوی می شوند، می توانند ارتباط بین جی پی اس خودرو های خودران و ماهواره هدایت کننده آن ها را به طور کامل از بین ببرند.

طوفان های خورشیدی دارای رتبه بندی ۵ هستند و لذا دارای قدرت فوق العاده ای برای از بین بردن شبکه های برق و سیستم های ارتباطی می باشند.

اسکات مکینتاش، مدیر رصدخانه مرکز ملی تحقیقات جوی در بولدر، کلرادو، در این خصوص بیان داشته است که نباید بگذاریم اتومبیل های خود ران تا این حد به جی پی اس، وابسته باشند چرا که در غیر این صورت شاهد اتفاقات ناگواری خواهیم بود.

مطالب مرتبط
آزمایش خودروهای خودران اپل در کالیفرنیا

“اگر چنین مشکلاتی در اسرع وقت برطرف نشوند، حوادث نا خوشایندی پیش خواهد آمد و ما شاهد شکست عظیمی در این صنعت خواهیم بود.”

مبارزه با مشکلات خودروهای خودران

بنابراین در تلاش برای حل این مشکلات، مهندسان صنعت خودرو های خودران، در حال مبارزه با این مسئله هستند.

خودروهای خود ران جدید، از داده های سنسورها و پالس های لیزری که تحت عنوان LIDAR شناخته می شوند، بهره می برند و همچنین از نقشه های از پیش تعریف شده ای استفاده می کنند، که سبب می شود در شرایطی که آب و هوا و شرایط جوی نامساعد است، ماشین از اطلاعات ذخیره شده خود جهت حصول اطمینان از این که چه کاری باید انجام دهد و کدام مسیر مناسب است بهره جوید.

دنی شاپیرو، مدیر ارشد واحد خودرو در شرکت انویدیا، که برخی از تراشه ها و سیستم های هوش مصنوعی را برای تعدادی از این خودروهای خودران  طراحی نموده در این خصوص بیان داشته است که هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد، و خودروهای خودران مجهز به سیستم های مناسب برای مقابله با چنین مشکلاتی، تحت آزمایش های گوناگونی قرار خواهند گرفت.

اختصاصی وردنگار؛ هرگونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.