ترکیب زالزالک و ۱۰ CoQ برای بهبودی سلامت قلب

زالزالک

زالزالک و ۱۰ CoQ – بر طبق یک مقاله که در وب سایت NaturalHealth365.com منتشر شد، ترکیب زالزالک و کوآنزیم Q10 ، میتواند به سلامت قلب کمک کند.

زالزالک (Crataegus oxyacantha)، نوعی درمان گیاهی  محسوب می شود که به مدت هزاران سال به عنوان یک درمانگر برای بیماری های قلبی مورد استفاده قرار میگرفته است. امروزه تحقیقات، شواهدی علمی را  ارائه میدهند مبنی بر اینکه که زالزالک به سلامتی سیستم قلبی عروقی کمک میکند.

شواهد نشان میدهند که زالزالک به عنوان یک کاردیوتونیک عمل میکند، و آن ماده ای است که باعث افزایش ضربان عضلات قلب میشود و به قلب کمک میکند تا در شرایط پراسترس نیز به درستی کار کند.زالزالک غنی از فلاونوئیدهای فعالی مانند الیگومریک پروسیانیدین است که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی میباشد و از بافت رگ های خونی و قلب در برابر اکسیداسیون، لخته شدن، التهاب و تجمع چربی های خطرناک محافظت میکند.

همچنین مطالعات نشان داده اند که این گیاه، شدت انقباض عضله قلب را بالا میبرد و در نتیجه عمل پمپاژ قلب را تقویت میکند. در تحقیقاتی که بر روی حیوانات انجام گرفته، عصاره زالزالک میتواند تا میزان ۷۰ درصد، جریان خون کرونری را افزایش دهد.

همچنین زالزالک این توانایی را دارد تا با انتشار اکسید نیتریک ، از بیماری قلبی جلوگیری بعمل آورد.پروسیانیدین های الیگومریک گیاه، به شل شدن و گشاد شدن رگ های خونی عروق کرونر کمک میکنند، بنابراین، فشار خون کاهش یافته و انتقال اکسیژن به قلب نیز افزایش می یابد.علاوه بر این، برخی از مطالعات  نشان داده اند که زالزالک  قادر به کاهش سطح کلسترول LDL میباشد و از ضربان قلب نامنظم نیز جلوگیری میکند.گذشته از این، تحقیق نشان داد که زالزالک خطر مرگ ناگهانی مرتبط با قلب را تا ۴۱ درصد کاهش میدهد.

مطالب مرتبط
هپاتیت بی: پیشگیری و راه های انتقال

ضمنا،  کوآنزیم Q10، یک نوع آنتی اکسیدان میباشد که مواد غذایی را به انرژی تبدیل میکند. با رسیدن سن افراد به ۴۵ سالگی، بدن،کوآنزیم۱۰Q کمتری تولید میکند ،که همین امر سبب میشود تا بافت ها در سوختن، ناتوان باشند. به علت کمبود کوآنزیم۱۰ Q، قلب ضعیف و منقبض میشود و خون کمتری را پمپاژ میکند. کوآنزیم Q10 میتواند باعث افزایش سلامت شریان ها شود، همچنین با شل کردن رگ های خونی، از فشار خون بالا و بیماریهای قلبی و سکته جلوگیری میکند. همچنین از آسیب رسیدن به قلب بر اثر بازگشتن جریان خون به  بافت، پس از حمله قلبی ، کمک میکند.

تحقیقات نشان میدهند که مکمل کوآنزیم Q10 ، قادر است به طور قابل ملاحظه ای طول عمر بیماران مبتلا به نارسایی قلبی را افزایش دهد.

ترکیب زالزالک و کوآنزیم Q10 ، کارآیی یکدیگر را بالا میبرند. پیشنهاد متخصصان بهداشت و سلامت طبیعی این است که عصاره زالزالک استانداردی که پنج درصد حاوی فلاونوئید میباشد را مورد استفاده قرار دهید و بسیاری نیز  توصیه میکنند مقدار ۳۷.۵ میلی گرم در روز مناسب میباشد. در مورد کوآنزیم Q10، توصیه میشود که در سن ۴۵ سالگی به مقدار۳۰ میلی گرم در روز، استفاده شود و در سن ۶۰ سالگی، به ۶۰ میلی گرم در روز، افزایش پیدا کند.

زالزالک – راه و روشهای بیشتری برای حفاظت از سلامت قلب

سالم نگه داشتن قلب، در گرو داشتن یک رژیم غذایی سالم میباشد. استادان دانشگاه پزشکی هاروارد، پنج اصل را برای داشتن یک قلب سالم، معرفی میکنند:

  • مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ از طریق خوردن ماهی، مکمل های روغن ماهی و منابع گیاهی مانند دانه های کتان.
  • جایگزین کردن چربی های اشباع و ترانس با چربی های غیر هیدروژنه و غیر اشباع.
  • داشتن یک رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی سبزیجات، آجیل، میوه ها و دانه های کامل، و همچنین مصرف کمتر محصولات شیرین و دانه های تصفیه شده.
  • پرهیز از خوردن غذاهای فرآوری شده.
  • انتخاب غذاها، ترکیبات غذایی و روش های آماده ساختن غذا هایی که شاخص گلیسمی پایینی دارند.
  • غذاهایی که برای داشتن یک قلب سالم توصیه میشود عبارتند از: ماهی قزل آلای وحشی، زغال اخته، کلم بروکلی، لوبیا، آجیل و آب انار.
مطالب مرتبط
دلایل سوزش چشمان چیست؟

علاوه بر داشتن یک رژیم غذایی سالم،  سبک زندگی خود را نیز باید با داشتن وزن متعادل، فعالیتهای منظم جسمانی، سیگار نکشیدن و محدود کردن مصرف الکل، سالم نگه دارید که تمام این موارد میتوانند به پیشگیری از مشکلات قلبی کمک کنند.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

نظرات بسته شده است.