اهمیت بهینه سازی سایت برای موبایل در سال ۲۰۱۸

سایت بهینه سازی شده برای موبایل – آیا می توانید فرد بالغی را در محیط اطراف خود تصور کنید که موبایل ندارد؟ آیا می توانید خود را بدون موبایل تصور کنید؟ آیا به خاطر دارید که چه کاری را بدون اینترنت انجام داده اید؟ در سال ۲۰۱۸ هر وب مستر باید این واقعیت را تایید کند که بهینه سازی موبایل را به طور دقیق انجام دهد.

البته توجه به ای ن نکته الزامی است که قبل از تصمیم به این کار، اطمینان حاصل کنید که مسائل مربوط به بهینه سازی به کل پروسه  آسیب نمی رساند.

تیم Google Search Console و حسابرس WebSite به شما در شناسایی مشکلات احتمالی کمک خواهند کرد. مهم است بدانید که تمام منابع مهم شما برای Googlebot  در دسترس است.

بهینه سازی سایت و موبایل فرندلی بودن

۱- از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید.

اگر یک نسخه موبایل برای سایت خود دارید، آن را اضافه کنید و آن را در Google Search Console  تایید کنید.

۲- صفحات خود را برای کاربر پسند بودن موبایل تست کنید

 WebSite Auditor، را باز کرده و یک پروژه برای سایتتان ایجاد کنید یا پروژه موجودتان را باز کنید، به Content Analysis> Audit Page بروید، یک صفحه را که میخواهید تجزیه و تحلیل کنید، اضافه کنید و کلمات کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید. هنگامی که بررسی انجام می شود، به فاکتورهای فنی دقت کنید و به بخش کاربردی صفحه (متحرک) بروید تا ببینید آیا مشکلی وجود دارد یا خیر.

۳-انجام ممیزی متحرک عمیق

در پروژه WebSite Auditor به قسمت تنظیمات> تنظیمات Crawler بروید، مطمئن شوید که کادر دستورالعمل Follow robots.txt بررسی شده باشد از منوی کشویی چپ آن Googlebot-Mobile  را انتخاب کنید  سپس، Crawl  را به عنوان بخش عامل کاربر خاص بررسی کنید. در منوی کشویی راست، عامل دوم کاربر را در لیست انتخاب کنید:

مطالب مرتبط
هاچ بک جدید Cea Sportswagon کیا

این عامل کاربری Google است که هنگام بارگیری نسخه های موبایل صفحات استفاده می شود.  OK  را فشار دهید و روی دکمه Rebuild Project کلیک کنید. این کار ابزار ممیزی کامل وب سایت موبایل شما را انجام خواهد داد.

۴- فایل های جاوااسکریپت، سی اس اس و تصاویر خود را مسدود نکنید

اطمینان حاصل کنید که سایت موبایلی شماCSS ، جاوا اسکریپت، تصاویر، فیلم ها و … را مسدود نکند.

۵-از استفاده فلش اجتناب کنید

فلش توسط اغلب مرورگرهای موبایل (و حتی دسکتاپی) پشتیبانی نمی شود. برای اطمینان از اینکه  Google (و بازدیدکنندگان) می تواند به تمام محتوا در سایت شما دسترسی داشته باشد، بهتر است از استفاده از فلش در صفحات موبایل خود جلوگیری کنید.

در صورتی که این روش انجام می شود و دیدید که برخی از خطاها وجود دارد، سریعا این مشکلات را رفع کنید، زیرا اینها عناصر کلیدی فنی هستند که از نظر Google حائز اهمیت می باشد.

نظرات بسته شده است.