قرص ACV ( سرکه سیب ) چیست و آیا به شما در کاهش وزن کمک می کنند؟

0

قرص ACV – می دانید که سرکه سیب می تواند به شما در از دست دادن وزن کمک کند. البته این ادعا تقریبا فریبنده است – هیچ شواهد علمی واقعی وجود ندارد که ACV (سرکه سیب) دارای مزایای عمده سلامتی باشد ولی در عین حال لزوما خطرناک نیست، با این حال هر چیزی ممکن است برخی از عوارض جانبی ناخواسته را داشته باشد.

 

قرص های ACV حاوی مکمل های غذایی سرکه سیب خشک شده بودند و سوالاتی در مورد آن ها  مطرح شده است: آیا این فرم از ACV به کاهش وزن کمک می کند؟ آیا ایمن است؟ و باید این را امتحان کنم؟

در کل این قرص ها معتبر هستند، اما قبل از اینکه به مدت یک ماه از این مکمل ها مصرف کنید، در اینجا چند چیز است که باید درباره استفاده از ACV در فرم قرص برای کاهش وزن بدانید.

دقیقا قرص ACV چیست و چگونه کار می کند؟

شما می دانید که هنگام مصرف سرکه درست شده از سیب سرخ احساس سوزش اسید خالص در شما ایجاد می شود. در سمت دیگر این ایده قرص ACV است – سرکه خشک شده و به صورت قرص یا کپسول مصرف می شود. سازندگان این قرص ها ادعا می کنند، شما می توانید تمام مزایای سلامتی سرکه سیب را با مصرف قرص  ACV بدون سوزش مری دریافت کنید.

دکتر لسلی، صاحب مشاور تغذیه فعال، قبلا به بهداشت زنان گفت: از نطر تئوری این یک ایده خوب است: “از آنجا که سرکه اسیدی است، برخی از افراد نمی توانند آن را خوب تحمل کنند.” او اضافه می کند که سرکه می تواند به خصوص برای کسانی که مستعد ابتلا به بیماری های معده یا معضلات گوارشی مثل بیماری التهابی روده هستند، بسیار مضر باشد.

مطالب مرتبط
چگونه بدون رفتن به باشگاه ورزشی ، وزن خود را کاهش دهیم؟

به گفته دکتر ونسا ریستو، یک متخصص تغذیه، این اسید استیک موجود در ACV است که باعث می شود مردم تصور کنند که می تواند به کاهش وزن کمک کند. اما همه مطالعات مربوط به ACV بر روی حیوانات انجام شده است (مانند یک مطالعه موش صحرایی که ACV قند خون و میزان انسولین را پایین آورد) و یا در گروه های بسیار کوچکی از مردم (مانند یک مطالعه ژاپنی کوچک از سال ۲۰۰۹ که نتیجه های جزئی و ضعیف را به دست آورد)؛ بنابراین، تایید علمی به طور کامل در مورد هر ادعا مربوط به سلامتی وجود ندارد. خوب، قرص های ACV احتمالا در واقعیت هیچ مزیت سلامتی ندارند، اما آیا آنها امن هستند؟

از آنجا که مصرف ACV در فرم مایع به طور کلی امن در نظر گرفته می شود، افراد ممکن است فرض کنند که مصرف قرص های ACV به همان اندازه بی ضرر و راحت تر است. اما تمام (مطالعات کوچک و غیرقابل انکار) که بر روی سرکه سیب انجام شده است، فقط فرم مایع را با قرص مقایسه کرده اند. بنابراین، واقعا، هیچ کس نمی داند که آیا آنها مطمئن هستند یا نه.

علاوه بر این ریستو می گوید: مصرف هر گونه مکمل دارای یک وضعیت “محتاطانه” توسط خریدار است و قرص های ACV متفاوت نیستند.

او توضیح می دهد: “مکمل ها توسط FDA تنظیم نمی شوند، بنابراین شما هرگز نمی دانید واقعا چه چیزی را دریافت می کنید.”  آنها ممکن است بگویند در قرص ها سرکه سیب وجود دارد، اما تحقیقات نشان داده است که اغلب مکمل ها مقدار دقیق یا حتی آنچه که ادعا می کنند را ارائه نمی دهند.”
فرانسیس لگرمان، نویسنده غذا در رنگ، هشدار می دهد که او واقعا قرص های ACV را برای هر کسی توصیه نمی کند، زیرا ممکن است خطرات واقعی برای گروه های خاصی از مردم وجود داشته باشد: “افراد دیابتی باید از مصرف آنها خودداری کنند زیرا ممکن است  سطح قند خون آن ها را خیلی پایین بیاورد و زنان باردار یا شیرده – یا هر کسی تحت نظارت پزشک – باید همچنین از مصرف این قرص ها اجتناب کنند” (هرگز نمیتوانید کاملا مطمئن شوید که در این مکملها چه چیزی وجود دارد. از این رو، احتیاط کنید).

مطالب مرتبط
این موارد موجب کمبود ویتامین ب 12 می‌شوند

اگر هنوز در مورد قرص های ACV کنجکاو هستید، حداقل این را در ذهن داشته باشید:

شاید وسوسه شوید که وزن کم کردن ممکن است با مصرف چندین مکمل انجام شود اما متاسفانه به این سادگی نیست.

ریستو می گوید: “هیچ قرص جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد “در مورد عملکرد قرصهای ACV، در رابطه با انسان و فهمیدن اینکه چگونه آن ها عمل می کنند و برای کارآیی حداکثر چه کار باید کرد مطالعات بیشتری مورد نیاز است.”

فرانسیس لگرمان موافق است، مصرف قرص ACV در بهترین شرایط هدر دادن پول است. ” او می گوید: “اگر فرد سالمی هستید که می خواهد ببیند سرکه سیب به او کمک می کند یا نه پیشنهاد می کنم خودتان سرکه سیب را درست کنید. شما می توانید آن را در یک سس سالاد استفاده کنید”.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.