موستانگ ۲۰۱۸ ، اسب وحشی تازه نفس

0

موستانگ ۲۰۱۸ ، اسب وحشی تازه نفس

آن خودروی کوچک ۱۹۶۵، اکنون پرفروش‌ترین خودروی کوپه‌ی اسپرت جهان شده است. نسخه‌ی جدید این افسانه‌ی زنده، به‌تازگی با بهبود‌های ظاهری و فنی رونمایی شده است. موستانگ ۲۰۱۸، پائیز آینده عرضه خواهد شد.

 

موستانگ تغییرات را در دو بعد ظاهری و فنی مدنظر قرار داده است. دماغه پایین تر برای تندو تیز نشان دادن خودرو، قدرت بیشتر از موتورهای جدیدتر و یک گیربکس جدید ۱۰ دنده اتوماتیک از جمله این تغییرات می‌باشد. موتور V6 فعلی کنار گذاشته شده و فورد به جای آن از دو موتور ۴ سیلندر و V8 استفاده می‌نماید.

 

نسخه بروز شده و قدرتمندتر که در واقع فیس لیفت مدل ۲۰۱۵ محسوب می‌شود هم اکنون در نمایشگاه های اتومبیل در نیویورک، لس آنجلس و دیترویت در معرض بازدید عموم قرار گرفته است. نسخه کانورتیبل نیز به زودی به کوپه اضافه خواهد شد که هنوز زمان دقیق آن اعلام نگردیده است.

 

زمانی که موستانگ ۲۰۱۸ در پاییز امسال روانه بازار شود به خوبی از مدل ۲۰۱۷ قابل تشخیص است. ارتفاع کاپوت ۰٫۸ اینچ کاهش یافته و دریچه های جدید ورود هوا به آن افزوده شده است.

 

سپرهای جلو و عقب بازطراحی شده، چراغ های LED جلو تغییر شکل یافته؛ مه شکن ها نیز کوچکتر اما پرنورتر شده اند. در نمای عقب نیز طراح موستانگ، ملوین بتانکورت تغییراتی در ظاهر کلی خودرو اعمال نموده و چراغ های LED نیز دارای فرمی جدید شده اند. همچنین دو اگزوز دوبل مانند شلبی GT350 در آن به چشم می‌خورند.

 

برای مدل ۲۰۱۸ یازده رنگ در نظر گرفته شده که ۳ تای آنها جدید بوده و عبارتند از : نارنجی سیر، زرشکی و مهمتر از همه بازگشت سرمه ای خوشرنگ موستانگ با نوارهای سفید.

 

برای رینگ ها نیز ۱۲ ترکیب مختلف از ۱۸ تا ۲۰ اینچی و با رنگ های تیره، روشن و مخلوط قابل سفارش است. البته بدیهی است که ظاهر رینگ های آلیاژی اسپرت نیز تغییر پیدا کرده و اگر خواهان نصب اسپویلر باشید ۴ انتخاب در مقابل شماست.

 

مطالب مرتبط
فورد موستانگ رپتور چنین طراحی خواهد داشت

برای کسانی که خواستار قدرت و گشتاور بالاتری در موستانگ هستند، فورد پیشرانه جدید ۵ لیتری V8 را پیشنهاد میکند. این پیشرانه که بخش های فنی خود را از موتور ۵٫۲ لیتری V8 شلبی GT350 اقتباس کرده مجهز به فناوری جدید اسپری سوخت است که فورد اخیرا این فناوری را در پیشرانه F-150 مدل ۲۰۱۸ معرفی کرده بود. فناوری مذکور برای موستانک دستخوش تنظیمات مجدد شده است.

 

فورد هنوز مشخصات این پیشرانه جدید را اعلام نکرده اما گفته تا پیش از عرضه موستانگ ۲۰۱۸ آنها را منتشر خواهد نمود و ضمنا قول داده که این موتور نسبت به انواع مشابه از قدرت بالاتر و مصرف پایین تر برخوردار باشد.

 

به گفته سرمهندس فورد، کارل ویدمن، موستانگ در نسخه V8 از منیفولد اگزوز جدیدی بهره خواهد برد که در آن از سوپاپ های سفارشی استفاده شده است تا گیرایی صدای موتور به حداکثر میزان خود برسد. اگر نگاهی به موتور ۲٫۳ لیتری ۴ سیلندر بیاندازیم متوجه خواهیم شد که گشتاور و شتاب اولیه خودرو بهبود یافته است.

 

در این خصوص ویدمن می‌گوید، گیربکس ۱۰ دنده اتوماتیک بهتر از این نمیتوانست گشتاور را به چرخ های عقب منتقل کند. در حال حاضر ۴۰ درصد خریداران موستانگ موتور ۴ سیلندر و مابقی موتور ۳٫۷ لیتری V6 را انتخاب می‌کنند؛ اما برای سال ۲۰۱۸ خبری از موتور V6 نخواهد بود.

 

به علاوه با ورود گیربکس ۱۰ دنده اتوماتیک با تعویض های سریع‌تر، اکنون گیربکس ۶ دنده دستی از دو صفحه کلاچ و دو چرخ طیار بهره می‌برد که فناوری آن از GT350 به عاریت گرفته شده و در مدل ۲۰۱۸ رسما معرفی خواهد شد.

 

برای موستانگ GT تایرهای جدید میشلن قابل سفارش بوده و کمک فنرهای مگناراید که همانند مدل ۲۰۱۶ می‌باشد کماکان به عنوان یکی از آپشن های موستانگ ۲۰۱۸ عرضه می‌شود. تعلیق عقب این کوپه نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد تا محکم تر و اسپرت تر از قبل باشد.

 

مطالب مرتبط
تنها 24 ساعت روزه داری و یا رژیم غذایی سخت می تواند باعث تولید مجدد سلول های بنیادی بدن شود

آپشن های موستانگ ۲۰۱۸ به گونه ای عرضه خواهد شد که مشتریان بطور کامل بتوانند اتومبیل خود را سفارشی کنند. آنها می‌توانند برخی آپشن ها را به همراه ویژگی های اتومبیل پایه انتخاب کنند. به عنوان مثال درحالی که صندلی های خودرو از نوع پارچه ای است می‌توان دیسک های ترمز قدرتمند برمبو را سفارش داد.

 

موستانگ ۲۰۱۸ از دو صفحه نمایش ۸ اینچی لمسی بر روی کنسول جلو و نمایشگر ۱۲ اینچی در پشت فرمان بهره می‌برد. سه حالت رانندگی نرمال، اسپرت و مسابقه ای برای این خودرو در نظر گرفته شده که ویژگی و کارایی اتومبیل بسته به انتخاب هر حالت تغییر خواهد کرد. راننده می‌تواند بسته به سلیقه استایل های مختلف دورشمار و کیلومترشمار را روی نمایشگر پشت فرمان انتخاب کند.

 

دیگر ارتقاهای انجام شده در داخل عبارتند از فرمان چرمی گرمکن دار، کنسول وسط چرمی، اضافه شدن تزیینات زیبای آلومینیومی و دوخت جدید صندلی ها که حس ممتاز بودن را القا می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.