هیولای دریای خزر ، Caspian Sea Monster

0

هیولای دریای خزر ، Caspian Sea Monster

یکی از تجهیزات و وسائل نقلیه نظامی قایق های پرنده هستند. روسیه در دوران جنگ سرد اقدام به ساخت عجیب ترین قایق پرنده کرد که به صورت گسترده توسط نیروی دریایی این کشور مورد استفاده قرار گرفت.

قایق‌های پرنده یکی از تسلیحات نامتعارف شوروی در دوران جنگ سرد بود و برای نخستین بار بطور گسترده در نیروی دریایی شوروی بکار گرفته شد و یکی از اسرار مهم نظامی اتحاد شوروی به شمار می‌رفت، بطوریکه سرویس‌های اطلاعاتی ایالات متحده مدت‌ها در مورد ماهیت این ماشین‌های غول‌آسا دچار سردرگمی بودند.

قایق پرنده هیولای دریای خزر «Caspian Sea Monster» نیز در زمره همین قایق‌ها به شمار می‌آید. این قایق در سال های ۱۹۶۴ تا ۱۹۶۵ در دفتر طراحی روستیلاف الکسیف طراحی شد و از لحاظ اندازه و ظرفیت ترابری بی نظیر بود.

در نخستین تصاویر ارسال شده توسط ماهواره های جاسوسی سیا حروف KM روی بدنه این وسیله نقلیه عجیب دیده می‌شد که سیا آنرا مخفف Kaspian Monster  عنوان کرد در حالیکه مخفف عبارت korabl market بود که در زبان روسی به معنای «کشتی پرتوتایپ» یا «نمونه اولیه کشتی» است. این قایق ۹۲ متر طول داشت و طول بال‌هایش نیزبه ۳۷.۶ متر می‌رسید و حداکثر وزن آن برای برخاستن ۵۴۴ تن بود. در ادامه تصاویری از این قایق عجیب را می بینید.

منبع : فردا نیوز

مطالب مرتبط
این مرد با پوشیدن لباس مرد عنکبوتی به بیش از 10، هزار کودک کمک کرده است و توانسته آن ها را خوشحال کند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.