آموزش پیلاتس برای مبتدی ها: موضوع اصلی را کشف کن

پیلاتس

0

پیلاتس ممکن است به نظر ترسناک بیاید ولی یک روش قابل دسترس برای تقویت عضلات اصلی برای تناسب اندام، حفظ تعادل و قابلیت انعطاف بدن شما می باشد.

پیلاتس فقط برای تناسب اندام افراد حرفه ای نیست، بلکه در واقع یک روش قابل دسترسی برای تقویت عضلات اصلی بمنظور داشتن ظاهر بهتر، حفظ تعادل و قابلیت انعطاف شماست. اگر در حال بررسی رتبه پیلاتس برای افراد مبتدی هستید، در اینجا نکاتی که  قبل شروع بدنسازی باید بدانید، توضیح داده می شوند.

پیلاتس دقیقا چیست؟

پیلاتس، یک روش بدنسازی است که شامل انعطاف پذیری کم فشار،  تقویت عضلانی و ورزشهای قدرتی میباشد. پیلاتس تاکید بر تنظیم مناسب طرز ایستادن، تقویت مغز و تعادل عضلانی دارد و به اسم ایجاد کننده آن جوزف پیلاتس است که این ورزش را در دهه ۱۹۲۰ بنیانگذاری کرد.

ورزش روزانه پیلاتس، معمولا شامل نرمشهایی میشود که به تقویت مغز، استحکام بدن، کنترل عضلانی و ورزشهای قدرتی میپردازند و حاوی تمریناتی است که بر طرز ایستادن مناسب و شیوه های درست راه رفتن و قابلیت انعطاف متعادل و قدرت بدنی تاکید دارند.

آیا افراد مبتدی و تازه کار میتوانند پیلاتس را انجام دهند؟

این یک تصور غلط رایج است که پیلاتس، فقط مخصوص ورزشکاران یا رقاصهای حرفه ای میباشد. درحالیکه این افراد نیز در ابتدا خود را با این ورزش تطبیق دادند و لذا آنها تنها کسانی نیستند که میتوانند از این ورزش برای تقویت بدن خود استفاده کنند.

تصور غلط دیگر این است که پیلاتس نیازمند ابزار خاصی میباشد. شاید شما دستگاه پیلاتس را دیده باشید که بازسازی کننده نام دارد و شبیه یک تختخواب همراه با میز است ولی اجازه ندهید این دستگاه شما را بترساند.

واقعیت آنست که بسیاری از ورزشهای پیلاتس، میتوانند بر روی زمین و فقط با استفاده از یک زیرانداز انجام شوند.

مطالب مرتبط
10 شنوی قدرتی برای داشتن بدنی قوی تر و عضلانی تر

منافع پیلاتس چه هستند؟

با انجام منظم پیلاتس، شما میتوانید به منافع سلامتی متعددی دست یابید مثل:

  • بهبود تقویت مغز و استحکام آن
  • بهبود طرز ایستادن و تعادل
  • بهبود قابلیت انعطاف
  • جلوگیری و درمان درد کمر

آیا پیلاتس برای همه مناسب است؟

loading...

اگر مسن هستید و مدتهاست که ورزش نکرده اید و یا دارای مشکلات سلامتی هستید، بهتر است با پزشک خود قبل از شروع هرگونه ورزش جدید مشورت نمایید که این موضوع راجع به پیلاتس نیز صدق میکند. همچنین زنان باردار نیز باید به این توصیه عمل نمایند.

پلاتس، میتواند بگونه ای تطبیق یابد که به ارائه یک ورزش تقویتی و برنامه ایجاد کننده ثبات و استحکام منجر شود و یا به یک ورزشکار فصلی، یک برنامه کاری فعال ارائه دهد. اگر تازه این ورزش را شروع کرده اید، بهتر است در ابتدا ورزشها را به آرامی شروع کنید و بتدریج سرعت آنها را افزایش دهید.

پیلاتس، را شاید نتوان به همه افراد توصیه کرد یا ممکن است نیازمند اصلاحات و تغییراتی برای افرادی باشد که شرایط زیر را دارند:

  • فشار خون بی ثبات
  • خطر لخته شدن خون
  • پوکی استخوان شدید
  • باد فتق

چون این موضوع اساسی است که باید تناسب اندام درست را داشته باشیم تا بیشترین فایده را از این ورزش ببریم، بنابراین برای جلو گیری ازایجاد صدمات، افراد تازه کار باید این ورزش را تحت نظارت یک مربی مجرب این ورزش شروع کنند.

در یک مربی پیلاتس دنبال چه چیزهایی باشیم؟

روش اتحاد پیلاتس به ارائه خدمات مراجعه ای برای مربیان رسمی میپردازد و به آنها آموزشها و گواهینامه های این ورزش را میدهد. شما همچنین میتوانید کار را با یک مربی بدنساز محلی در منطقه خود شروع کنید و سئوالات زیر را از هر مربی پیلاتس که میخواهید، بپرسید:

مطالب مرتبط
خانمها با این راهکارها می توانند از چربی های شکم خداحافظی کنند

آیا مربی یک برنامه تمرینی جامع را اجرا میکند که شامل تربیت شاگرد است؟

آیا مربی میتواند تمریناتی را برای نیازهای خاص مثل افراد صدمه دیده و توان بخشی به آنها انجام دهد؟

چگونه پیلاتس میتواند در یک برنامه کلی تناسب اندام قرار گیرد؟

وزارت بهداشت و خدمات انسانی پیشنهاد میکند که بزرگسالان سالم از ورزشهای هوازی و تمرینات قدرتی در برنامه های تناسب اندام خود استفاده کنند و بویژه موارد زیر را در نظر بگیرند:

  • حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش هوازی معتدل یا ۷۵ دقیقه ورزش هوازی شدید در هفته
  • تمرینات ورزشی قدرتی دوبار در هفته

این ورزش میتواند یک برنامه ورزشی و قدرتی خوب باشد ولی یک ورزش هوازی نیست و شما باید آنرا با یک ورزش هوازی مثل پیاده روی سریع، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا ترکیب کنید.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.