۴ خودروی اسپورتی که با بهای حدود ۱۰ هزار پوندی قابل خریداری‌اند

0

۴ خودروی اسپورتی که با بهای حدود ۱۰ هزار پوندی قابل خریداری‌اند

وبسایت پدال : به لطف استهلاک و کاهش بهای زیادی که در آن‌طرف آب برای خودروها وجود دارد، خودروهای اسپورتی که در ادامه خواهید دید با بهایی در حدود ۱۰ هزار پوند (حدود ۴۰ میلیون تومان) قابل خریداری هستند.

۱- تویوتا GT86

اگرچه که پیشرانه‌ی ۱۹۷ اسب بخاری GT86 خیلی قدرتمند نیست اما یک خودروی اسپورت جذاب و ناب بوده و هم‌اکنون خودروهای معدودی با این قیمت یارای رقابت با تویوتا را دارند.

ما یک نسخه‌ی اتوماتیک این خودرو را با بهای ۱۱ هزار پوند یافتیم اما با اندکی افزایش بودجه می‌توانید نسخه‌ی دستی را نیز بیابید. همچنین سوبارو BRZ نیز یک آپشن بوده اما به گستردگی GT86 پیدا نشده و به نظر می‌رسد بهای آغازین آن کمی بیشتر باشد.

۲- ب‌ام‌و Z4 (E89)

در مقایسه با مدل قدیمی E85 ب‌ام‌و با E89 بیشتر به قلمروی یک کروزر وارد شد و هندلینگی نرم‌تر و سقف سخت بازشو را روی آن قرار داد. این موضوع ضرورتاً چیز بدی نیست و اگر خیلی دنبال حرکت بسیار سریع در راه‌های پرپیچ‌وخم نباشید نسل دوم Z4 را خودرویی راحتی و خوب خواهید یافت.

با بودجه‌ی حدود ۱۰ هزار پوندی شما می‌توانید مدل ۲۳i با پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری را بخرید؛ اما اگر مدل ۳۵i با پیشرانه‌ی قلدر ۳۰۶ اسبی را می‌خواهید باید در حدود ۱۵ هزار پوند هزینه کنید. مدل ۳۰i که بین دو نسخه یاد شده قرار می‌گیرد از پیشرانه ۶ سیلندر تنفس طبیعی ۲۵۸ اسبی استفاده می‌کند.

۳- آئودی TT S

خودرویی خیال‌انگیز با جذابیت بالا برای راننده می‌خواهید؟ نگاهی به نسل دوم آئودی TT S بیندازید. شما می‌توانید نسخه‌های کارکرد بالای این خودرو را با بهای زیر ۱۰ هزار دلار بیابید البته اندکی افزایش بودجه شما را به نمونه‌های سالم‌تری می‌رساند.

پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوی این خودرو قدرت ۲۶۸ اسبی دارد و باعث می‌شود تنها در حدود ۵ ثانیه خودرو از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

۴- پورشه کیمن (۹۸۷)

ماشین بازهای سراسر دنیا باید نگاهی به کیمن کارکرده داشته باشند. ارزش خودروهای ۲.۷ لیتری اولیه در حدود ۱۰ هزار پوند بوده و بسیاری از نمونه‌های این خودرو زیر ۱۲ هزار پوند قیمت دارند.

هرچند اگر ما بخواهیم خودرویی انتخاب کنیم بهای کمی بیشتر برای مدل S با پیشرانه‌ی ۳.۴ لیتری می‌پردازیم. این پیشرانه‌ی ۲۹۵ اسبی خودرو را در ۵.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند.

مهم‌تر اینکه کیمن هندلینگ خوبی داشته و شاسی پیشرانه وسطی با توازن بالا دارد.

مطالب مرتبط
رونمایی بی ام و از نسل جدید Z4

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.