تقویت میل جنسی با مکمل تریبلوس + فواید، نحوه مصرف و عوارض آن

0

مکمل تریبلوس یکی از مکمل های محبوب می باشد که از نوعی گیاه بوته ای استخراج می شود و دارای خواص شگرفی همچون افزایش قدرت بدن، تقویت میل جنسی و محرک تولید هورمون های جنسی، جوانسازی می باشد. در ادامه مطلب در مورد این مکمل بیشتر بدانید.

مصرف مکمل های بدنسازی

هر ورزشکاری برای ساختن عضلات بدن خود به طیف مختلفی از مکمل های بدنسازی نیاز دارد. بهترین مکمل های بدنسازی برای هر شخص بسته به نیازش متفاوت است، ولی اشتباهی که صورت می گیرد این است که گاهی ورزشکاران بهترین مکمل ها را با توجه به قیمت آن ها جستجو می کنند.

گاهی برای پرداخت قیمت کمتر صدمات جبران ناپذیری را برای همه عمر مجبور به تحمل می شوند و گاهی سود جویان مکمل ها یی با قیمت غیر واقعی و بالاتر ارائه می کنند.

مکمل های بدنسازی مانند هر ترکیب دیگری اگر بی رویه و نابجا مصرف شوند می توانند عوارض و اثرات مخرب زیادی بر سلامتی جسم و حتی روان ورزشکاران بگذارد.

یک ورزشکار لزوما نباید از مکمل های غذایی برای پرورش عضلات و ماهیچه های خود استفاده کند، هر چند استفاده از آنها می تواند به او کمک کند تا این کار را با سرعت خیلی بیشتری انجام دهد. ولی بطور کلی اگر مصرف کننده مشکل خاص فیزیولوژی ندارد، می تواند زیر نظر مربی و پزشک بیشتر مکمل های ورزشی را مصرف نماید.

بهتراست ورزشکاران برای مصرف مکمل های بدنسازی از مشاوره متخصصانی در زمینه تغذیه و غدد بهره برده و هر چیزی که می شنوند و می بینند را بر روی خود امتحان و مصرف نکنند. همچنین توصیه می شود از مکمل های هورمونی استفاده نشود؛ اگر هم ضرورت ورزش چنین چیزی را ایجاب می کند باید قبل از استفاه حتما مشاوره لازم صورت گیرد.

مکمل تریبولوس (Tribulus)

تریبولوس، گیاهی است که در بسیاری از مناطق گرمسیری و معتدل جهان رشد می کند و در فرهنگ های مختلف استفاده های مختلفی از این گیاه شده است.

مطالب مرتبط
آرنولد شوارتزنگر، تمرین در سن 70 سالگی و سخنرانی علیه ترامپ

یونانی ها از تریبولوس به عنوان یک داروی مدر و نیز بهبود دهنده خلق وخو استفاده می کردند و اخیراً هم ورزشکاران اروپای شرقی و نیز ورزشکاران رشته های قدرتی از مصرف آن بهره بسیار برده اند.

تریبولوس گیاهی بوته ای است که در آب و هوای گرم رشد و نمو می یابد. این گیاه محتوی استرویید ها، ساپونین ها، فلاونویید ها، آلکالویید ها، اسید های چرب غیر اشباع، ویتامین ها، تانین ها، رزین ها، نیترات پتاسیم، اسید آسپارتیک و اسید گلوتامیک می باشد

مکانیسم و مدت زمان اثر مکمل تریبلوس

تریبولوس تقریبا دیر اثرات خودش را نشان خواهد داد و معمولا بین ۶ تا ۸ هفته بعد ازقطع تریبولوس همچنان دربدن فعال می باشد. این مکمل می تواند در ورزش بدنسازی بسیار پرکاربرد باشد. اما این پروهورمون با همه داروهای بدنسازی تداخل دارد و استفاده از هر داروی بدنسازی می تواند اثرات تریبولوس را کاهش بدهد. به همین دلیل است که ورزشکارانی که از داروهای بدنسازی استفاده می کنند گزارش کرده اند که تریبولوس تاثیر آنچنانی درافزایش قدرت ندارد. حتی این را باید بدانید تریبولوس در مواقع خاصی از روز باید استفاده شود تا تاثیر خوبی درافزایش قدرت داشته باشد

تریبولوس قبل از تمرینات بدنسازی و قبل از خواب اگراستفاده شود دارای بالاترین اثرمی باشد. در بدنسازانی که در رژیم غذایی از کربوهیدرات خیلی کم و چربی پایین و پروتئین بالا استفاده می کنند کمترین کارایی را دارد. مصرف تریبولوس به  همراه شیر و یا مکمل های پروتئینی اصلا توصیه نمی شود. مصرف تریبولوس به همراه قهوه و چای باعث کم شدن اثرات تریبولوس خواهد شد. با رعایت به قوانین خاص مصرف تریبولوس می توانید از اثرات ارزشمند این مکمل جهت افزایش قدرت در بدنسازی استفاده کنید

در مطالعات انسانی تاثیر تریبولوس در افزایش توده عضلانی و قدرت عضلانی به روشنی مشخص نشده است و مصرف دوز زیاد آن می تواند منجر به عوارض جانبی در فرد شود.

مطالب مرتبط
راههای کاهش سطح کراتینین خون

مزایای استفاده از مکمل تریبلوس

 • افزایش قدرت و توان ورزشی
 • محرک قوی هورمون رشد
 • افزایش قدرت و اندازه ماهیچه ها
 • محرک هورمون جنسی و افزایش قدرت جنسی
 • افزایش ترشح تستوسترون در بدن
 • بالابردن سطح جذب آمینواسید
 • مناسب برای گیاه خواران
 • اثر بخشی فوق العاده سریع
 •  شما را جوان نگه می دارد
 •  قدرت و توان شما را فازایش می دهد
 •  رکورد وزنه های انتخابی را تغییر و افزایش می دهد.

 تریبولوس تأثیر مثبتی بر روی سیستم قلبی عروقی دارد؛ که شدت سنتز پروتئین را افزایش می دهد و ریکاوری پس از تمرین ها را سریع تر بهبود می بخشد. این محصول متناسب تمامی ورزش ها است.

تریبولوس را می توان برای افزایش میل جنسی نیز مصرف کرد

این محصول را برای گیاهخواران نیز توصیه می کنند.

تقویت میل جنسی با مصرف این مکمل

عصاره گیاه تری بلوس ترستریس یا همان خارخسک، یک گیاه شناخته شده به عنوان “ویاگرا طبیعی” به لطف محتوای بالای از ساپونین استروئیدی طبیعی محرک و بالا برنده سطح هورمون تستوسترون عصاره ای با کیفیت بالا، که تنها از میوه ها تری بلوس ترستریس بدست آمده و شامل درصد بالایی از ساپونین و محرک طبیعی و بالا برنده سطح هورمون تستوسترون می باشد.

تریبلوس ترستریس سطوح هورمون لوتینایزینگ را افزایش می دهد که منجر به افزایش سطح تستوسترون ها می شود. تستوسترون در بدن زنان و مردان عامل رشد عضلات و استخوان هاست، و همچنین عملکرد اندام های تناسلی و میل جنسی از این هورمون ها نشات می گیرد که بر روی نسبت عضلات چربی (به نفع عضلات) تاثیر می گذارد. در حالی که با افزایش سن مردان، سطح تستوسترون کاهش می یابد، به همین دلیل مصرف تریبلوس ترستریس در سن ۴۰ سالگی موجب تقویت آثار آنابولیکی در تمرینات استقامتی می شود و به حفظ توده های عضلانی، جلوگیری از چاقی، کمک به پیشگیری از پروستات و ارتقاء توانایی ها کمک می کند

مطالب مرتبط
تاريخچه هندبال:قوانین و مقررات 1

دوز مصرف مکمل تریبلوس

این مکمل غذایی حاوی عصاره گیاه تریبولوس می باشد که در هروعده غذایی ۷۵۰ میلی گرم ارزش غذایی دارد و شامل افزودنی هایی همچون سیلیکا و استریت منیزیم سبزیجات نیز می باشد.

به عنوان مکمل غذایی محصول تری بولوس را روزانه  ۱یا۲ عدد با غذا میل کنید.

عوارض جانبی تریبولوس

تریبولوس ممکن است باعث ناراحتی معده شود اما این مشکل را میتوان معمولا با مصرف این گیاه همراه با غذا کنترل کرد.ممکن است بر مقدار قند خون اثر بگذارد.تحقیقات بیان میکنند که مصرف این گیاه ممکن است سایز پروستات را افزایش دهد,بنابراین نباید توسط مردان با پروستات های بزرگ استفاده شود.همچنین نباید توسط زنان با سابقه ی سرطان های سینه یا رحم استفاده شود.

برای ارتباط با نویسنده کلیک کنید

اطلاعاتی که در مورد مکمل های غذایی و ورزشی در وب سایت وردنگار ارائه می شود، صرفا به منظور افزایش اطلاعات شما کاربران بوده و هیچ گونه توصیه ای مبنی بر مصرف این مکمل ها به شما نمی شود: هر گونه تجویز و استفاده می بایست توسط متخصصان این حوزه و با مشورت پزشک صورت گیرد.

گردآوری: وردنگار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.