بهبود عملکرد جنسی،دوران بارداری و سلامت دستگاه ادراری با تمرینات کگل

0

انجام تمرینات کگل یا Kegels می تواند قدرت عضلات لگن شما را بهبود بخشد و همچنین دیگر مزایای سلامتی را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

تمرینات کگل چیست؟

تمرینات کگل یا Kegels یک شکل از ورزش است که عضلات تحتانی لگن را با خم کردن و آزاد کردن لگن، مورد هدف قرار می دهد. هنگامی که عضلات قسمت مثانه، رحم، رکتوم و روده کوچک را تقویت می کنید، می توانید علائم بی اختیاری ادرار را کاهش دهید و کنترل عملکرد جنسی خود را چه اگر مرد باشید یا زن افزایش دهید.

این تمرین ها همچنین می توانند از بی اختیاری مدفوع و نشت تصادفی مثانه، به ویژه هنگام عطسه، سرفه یا خنده، جلوگیری کنند. اگر چه می تواند هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا نتایج قابل توجهی از این تمرین ها را ببیند، اما شناخته شده است که عملکرد خوبی داشته و شاهد رشد نتایج  خواهید بود.

چگونه می توان تمرینات کگل را انجام داد؟

تمرینات کگل یا Kegels بسیار آسان می باشند، اگر چه زمانی که شما برای اولین بار آن را انجام می هید، بسیار چالش برانگیز است.

تکرار این تمرین ها ۲-۳ بار در روز یک شروع و عادت خوب است، زیرا عضلات کاملا قوی می شوند و می توانند تمرینات را بیشتر تکرار کرده و بهتر انجام دهید.

مزایای تمرینات کگل یا Kegels

مزایای بالقوه کگل یا Kegels عبارتند از:

  • بهبود عملکرد جنسی
  • بهبودی باروری
  • سلامت بهتر دستگاه ادراری

افتادگی عضلات لگن یا پرولاپس لگن

پرولاپس لگن زمانی است که رحم، مثانه، مهبل و رکتوم دچار افتادگی می شود و فشار زیادی بر واژن وارد می کند. انجام این تمرین ها به طور مرتب می تواند به کنترل این عضلات کمک کند و این علائم را از بین ببرد.

مطالب مرتبط
کمبود ویتامین D با تجمع چربی شکم و چاقی مرتبط است

بهبود رابطه جنسی

برای زنان، این تمرین ها می توانند ارگاسم بهتری را به دنبال داشته باشد و می توانند آنها را قوی تر کنند، در حالی که در مردان، تمرینات کگل ( ( Kegel می تواند باعث انزال زودرس و اختلال نعوظ شود.

سلامت دستگاه ادراری

این تمرینات با تقویت عضلات مثانه شما ، از نشت ناخواسته و پاتوژن های احتمالی پیشگیری می کند. 

جلوگیری از هموروئید

انجام تمرینات Kegel می تواند به جلوگیری از هموروئید داخلی و تبدیل آن به هموروئید خارجی کمک کند، که باعث ناراحتی و موارد خونریزی یا درد شدید می شود.

بهبودی سریعتر پس از زایمان

پس از زایمان، مهبل (واژن) زن ممکن است کشش پیدا کرده یا شل شود، اما بازدهی تنگی واژن را می توان با انجام چند ماه تمرینات کگل منظم بدست آورد.

اثرات جانبی تمرینات کگل یا Kegels

برخی از عوارض جانبی بالقوه انجام تمرینات Kegel عبارتند از:

بدتر شدن علائم نشت ادرار در صورت انجام بیش از حد کگل یا Kegels که می تواند خطر ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری (UTI) را افزایش دهد، اگر تمرینات اشتباه انجام شده باشد.

برای مردان، خطرات مشابه هستند و افزایش بی اختیاری ادرار خطری است که در صورت زیاد انجام دادن این تمرینات می تواند گریبان گیر شما شود.

اختصاصی وردنگار؛ هرگونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است


شاید دوست داشته باشید:

۶ دلیل پنهانی برای اینکه شما نتوانید باردار شوید

هشدار دانشمندان برای کم خوابی در جوامع مدرن

چالش ۳۰ روز غذای سالم: فواید تخم مرغ برای سلامتی کبد

هر آنچه باید در مورد مزایا و عوارض سلامتی آب هویج بدانید

بیماری آرنج تنیس بازان یا تنیس البو چیست و چه علائم و علتی دارد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.