آیا سگ ها می توانند خرما بخورند؟

خرما خوردن سگ ها

0

خرما – اگر شما صاحب سگی هستید که به طور منظم خرما میخورد، ممکن است فهمیدن این موضوع که زمانی که سگ ها خرما میخورند، چه اتفاقی می­افتد، برایتان شگفت آور باشد. دادن غذای انسانی به سگ کاریست که گاهی هر انسانی انجام میدهد، اما مهم است بدانید که چه غذایی میتواند برای سگتان ایمن باشد و چه غذایی میتواند برای او سمی و یا حتی کشنده باشد.

آیا سگ ها میتوانند خرما بخورند؟

در صورتی که سگ شما خرمایی از میز شما دزدیده باشد، لازم نیست نگران عوارض جانبی جدی باشید. در واقع خرماها شامل مواد مغذی مانند ویتامین A، ویتامین B، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، روی و مس و مقادیر خوبی از فیبر و مقدار قابل توجهی از کربوهیدرات ها (قندها) هستند. خرما برای انسان بسیار مفید است و از آنجا که در آن هیچ سم یا مواد خطرناک قابل توجهی وجود ندارد، گاهی اوقات مصرف آن برای سگتان نیز اشکالی ندارد.

در حال حاضر هر رژیم سالم برای یک سگ باید تمامی نیازهای تغذیه ای او را پوشش دهد، بنابراین غذای انسانی باید همیشه به عنوان گزینه ی درمانی یا مکمل شناخته شود، نه یک جایگزین غذایی و عنصر اصلی. رعایت اعتدال در میزان هر غذای انسانی که شما به حیوانات خانگی خود میدهید، اهمیت دارد، همچنین توجه به واکنش سگ هنگامی که اولین بار است که غذایی را امتحان میکند، نیز حائز اهمیت است.

برخی عوارض جانبی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد، زیرا ممکن است حساسیت یا مصرف بیش از حد خرما را نشان دهند. اگر بیش از چند خرما، مصرف شود، سطح بالای فیبر میتواند باعث سوزش، اسهال یا ناراحتی معده شود. علاوه بر این، قند موجود در خرما، بسیار بالا است، بنابراین سگ های مبتلا به دیابت، نباید به طور آزادانه خرما، بخورند. در نهایت، هسته هایی که در خرما، یافت میشوند، لزوما سمی نیستند، اما خطر خفگی را ایجاد میکنند. اگر به سگ خود خرما میدهید، حتما قبل از این کار، هسته ی آن را جدا کنید.

مطالب مرتبط
دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که حلزون ها چیزهایی را که هرگز برایشان اتفاق نیفتاده به یاد می آورند

فواید خرما برای سگ ها

از بهترین مزایای خوردن خرما، توسط سگ ها، بهبود فرآیندهای گوارشی، بالا بردن سطح انرژی و استحکام استخوان است.

افزایش انرژی

خرما، به عنوان یک منبع خوب از کربوهیدرات های متمرکز، انرژی زیادی را به خصوص در مراحل رشد، به سگ شما میدهد.

بهبود استحکام استخوان

خرما، دارای چندین ماده معدنی مختلف از جمله آهن، روی، مس، منیزیم و کلسیم است. گرچه سگ ها باید تمام مواد معدنی مورد نیاز خود را از رژیم غذایی معمولی خود دریافت کنند، اما خوردن گاه به گاه خرما، به عنوان مکمل مواد معدنی، ضرری ندارد.

کمک به هضم

همانند انسان، فیبر میتواند به سیستم گوارش سگ ها نیز کمک کند. در صورتی که سگ شما از یبوست رنج میبرد، فیبر به حرکت مدفوع در روده ها کمک میکند و همچنین جذب مواد مغذی را بهبود میبخشد.

افزایش ایمنی

خرما، با مقادیر قابل توجهی از ویتامین C، میتواند به سگتان کمک کند تا عفونت ها و دیگر عوامل خارجی را از بین ببرد و آنها را پر انرژی، گرسنه و سالم نگه دارد.

بهبود سلامت قلب

پتاسیم یک ماده معدنی مهم برای سلامت قلب و عروق سگ است، زیرا میتواند به کنترل فشار خون کمک کند و همچنین از ضربان قلب نامنظم جلوگیری کند.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.