کشف گورستان باستانی در مصر و بقایای یک کشیش مومیایی

0

کشف گورستان باستانی در مصر و بقایای یک کشیش مومیایی

مصر باستان : به تازگی، باستان شناسان کشف نموده اند که یک گورستان باستانی باقی مانده های مومیایی شده ی یک کشیش تحوت را در خود حفظ نموده است.

اخیرا یک گورستان بزرگ در لبه بیابانی در نزدیکی شهر نیل دره مینیا در جایی نزدیک به جنوب قاهره کشف شد.

این آخرین گورستانی است که توسط وزارت آثار حفاری و باستانی مصر اعلام شده و انتظار می رود که کار حفاری حداقل پنج سال طول بکشد.

خالد العنانی، وزیر آثار باستانی مصر، در رابطه با این گورستان اذعان داشته است که:

“این تنها آغاز کشفیات جدید است. آرامگاهی واقع در این گورستان، حاوی بیش از ۱،۰۰۰ مجسمه و چهار کوزه مرمرین است که برای نگهداری ارگان های داخلی یک کشیش تحوتی، خدای قدیم ماه و حکمت که به عنوان مردی با سر یک لک لک توصیف می شد مورد استفاده قرار گرفته اند.”

کشیش مومیایی همراه با مهره های مذهبی

این کشیش مومیایی با مهره های آبی و قرمز و ورق های طلایی برنز تزئین شده است.

اعتقاد بر این است که برخی اسامی حک شده بر روی آثار مدفون شده با این کشیش به خانواده کشیش تعلق دارند.

باستان شناسان در اواخر سال گذشته کار حفاری را در تلاش برای پیدا کردن باقی مانده گورستان منطقه ۱۵ غربی مصر یا نوم دوران باستان آغاز کردند.

مصطفی وزیری، رئیس مأموریتهای باستان شناسی مصر، گفته که تاکنون هشت مقبره کشف شده است و انتظار می رود که به زودی تعداد بیشتری نیز کشف شود.

ناحیه شمالی Tuna al-Gabal، بتکده های باستانی را از دوره پسا فرعونیان و سلسله پتلومی در خود جای داده که شامل یک گورستان بزرگ برای هزاران پیکر مومیایی شده است.

وزارتخانه آثار باستانی مصر در سال گذشته اعلام کرد که یک ناحیه کوهستانی در منطقه Tuna al-Gabal کشف شده که حداقل ۱۷ مومیایی را در خود جای داده است.

مطالب مرتبط
معرفی 10 غار بی نظیر ایران

مصر امیدوار است که این یافته ها پس از بحران سیاسی انقلاب ۲۰۱۱ ، صنعت گردشگری را تحریک کند.

منبع : independent

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.