نگاهی به شهر پورتو و مکان‌های دیدنی‌اش (قسمت اول)

0

موقعیت شهر پورتو در قسمت شمال غربی کشور پرتغال قرار دارد که به اقیانوس اطلس نیز نزدیک می باشد. شهر پورتو پرتغال نیز قطب اصلی در زمینه تاریخی پرتغال می باشد و جاذبه های گردشگری پورتو پرتغال دیدنی هستند، گویندگان ماهری در بیان گذشته این شهر در تمدن و تاریخ و فرهنگ و حوادث آن می باشند. امتیازات شهر پورتو باعث شده تا نام این شهر در جایگاه دوم لیست بزرگ ترین شهرهای پرتغال از نظر وسعت قرار بگیرد. پرتغال گردی در لا به لای جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال و خوراکی های مخصوص این شهر از لذت های تکرار نشدنی در زندگی هر گردشگری می باشد.

شهر پورتو پرتغال علاوه بر زمینه تاریخی در زمینه های صنعتی و اقتصادی و تجاری هم از قطب های اصلی پرتغال محسوب می شود. اگر نگاهی به لیست مقاصد گردشگری توریست ها بیندازیم، در ابتدا نام شهر لیسبون و سپس پورتو به چشممان خواهد خورد. ناگفته نماند که نام دیگر این شهر اوپورتو نیز به ثبت رسیده است. از دیگر امتیازات این شهر این است که هر قشری از جوامع می توانند به پرتغال گردی در این شهر بپردازند. گردشگری در هزار توی آثار باستانی و آب و هوایی معتدل در پورتو حال و هوای این شهر را منحصر به فرد کرده است. در این نوشتار، که در دو قسمت ارائه می‌گردد، می‌خواهیم به معرفی جاذبه‌های گردشگری شهر پورتو پایتخت پرتغال بپردازیم. با ما در وردنگار همراه باشید.

دانستنی های لازم برای سفری بهتر در پرتغال

شهر پورتو پرتغال از جمله شهرهایی در جهان است که طیف تغییر چشم گیری در دمای هوا در طول سال ندارد و در هر زمان از سال که به این منطقه سفر کنیم یک آب و هوا را شاهد خواهیم بود. بارش باران در فصل پاییز این شهر را با چترهای رنگارنگ تزئین می کند و تم شهر را به رنگ های مختلف و دلنشینی تغییر می دهد. قدم زدن در هوایی خنک و سوز کم باران های پاییزی و در لا به لای جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال هر گردشگری را به سمت خود جلب می کند. با به پایان رسیدن فصل بارانی، پرتو های طلایی خورشید در روز تم خیابان ها و دیوار ها و بناهای این شهر را به رنگ طلایی و در شب درخشش مهتاب در اعماق تاریکی ها و سیاهی ها همراه با نسیمی خنک دنیایی متفاوت را در این شهر می آفرینند.

فصول مختلف در پورتو

اگر از آن دسته گردشگران هستید که برای گردشگری به دنبال مکانی خلوت و آرامش بخش هستید و بودجه کمی در پرتغال گردی به همراه دارید، شهر پورتو پرتغال در فصل زمستان بهترین گزینه است؛ چرا که به دلیل بارانی بودن هوا و سردتر بودن نسبت به فصول دیگر این شهر میزبان تعداد کمی از گردشگران می باشد و هتل های با کیفیتی متناسب با بودجه شما در تمام سطح شهر یافت می شوند. ولی اگر برعکس؛ طرفدار هیاهو و تخلیه انرژی در سفر می باشید، پورتو پرتغال در فصل تابستان با آب و هوایی دلنشین این نیاز شما رفع خواهد کرد با این تفاوت که قیمت اجاره هتل ها نیز هیاهو به پا خواهند کرد و نسبت به فصل سرد زمستان قیمتشان چند برابر خواهد شد. حال با توجه به علایق آب و هوایی و بودجه مورد نظر، فصل مناسب پرتغال گردی را برگزینید.

چند نکته

۱) واحد پول در کشور پرتغال یورو می باشد که به اختصار EUR نیز به ثبت رسیده است.

۲) برای تماس با کشور پرتغال کد +۳۵۱ را در ابتدای شماره تلفن مورد نظر لحاظ کنید.

۳) از نظر زمانی شهر تهران دو ساعت و نیم نسبت به شهر پورتو پرتغال جلوتر می باشد.

۴) گویش رایج در بین اهالی این کشور، پرتغالی می باشد.

۵) ۲۳۰ ولت ولتاژ برق شهری و ۵۰ هرتز دیگر مشخصه برق این کشور می باشد.

۶) در صورت بروز حوادث و کمک فوری با شماره ۱۱۲ تماس حاصل فرمایید.

۷) کد شهر پورتو پرتغال نیز ۲۲ (۰) می باشد.

۸) فرمان ماشین ها برای رانندگی در سمت راست در این کشور قرار دارند.

۹) در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از جاذبه های گردشگری پورتو پرتغال با شماره تلفن ۳۵۱۲۲۳۳۹۳۴۷۲+ تماس حاصل فرمایید.

۱۰) نام فرودگاه واقع در این کشور، فرانسیسکو سا کارنیرو یا به اختصار OPO می باشد.

اطلاعات لازم

در تمام سطح شهر پورتو پرتغال انواع هتل با کیفیت و قیمت های مختلف متناسب با بودجه شما یافت می شود. برای اجاره یک اتاق در هتل ۵ ستاره در این شهر برای یک شب باید مبلغی بالغ بر ۱۸۱ تا ۲۲۰ یورو را پرداخت کنید. همین مبلغ برای اجاره یک هتل ۴ ستاره ۷۸ تا ۲۰۸ یورو هزینه در پی دارد. هزینه هتل ۳ ستاره نیز بین ۶۸ تا ۱۲۹ یورو متغیر است. هتل های دو ستاره و تک ستاره نیز یافت می شوند که مبلغ لازم برای پرداخت به ترتیب ۴۱ تا ۸۹ یورو، ۲۰ تا ۶۰ یورو می باشد.

چنان چه بودجه کمتری برای اجاره اقامتگاه در نظر دارید می توانید از هاستل یا همان خوابگاه در این شهر استفاده کنید که با توجه به مشترک یا اختصاصی بودن اتاق رنج قیمت به ترتیب ۱۰ تا ۲۵ و ۳۰ تا ۶۰ یورو را باید پرداخت کنید. ناگفته نماند که هاستل های خصوصی دارای دو تخت خواب و حمام می باشد. اقامتگاه های رزرو کنید که به جاذبه های گردشگری پورتو پرتغال و جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال نزدیک باشند.

راهی دیگر برای اجاره اقامت گاه در این شهر وجود دارد که آن این است که در سایتی به نام کوچ سرفینگ ثبت نام کنید. برای آشنایی بیشتر با این سایت می توان گفت شما با استفاده از این سایت می توانید با بومیان شهر پورتو پرتغال قبل از سفر ارتباط برقرار کرده و از اتاق هایی که مانند سوئیت در ایران خودمان وجود دارند، بهره ببرید که قیمت اجاره این اتاق ها ۰ یورو می باشد. بله درست خوانده اید ۰ !! یعنی بدون هیچ گونه پولی می توانید در خانه و در کنار ساکنان مهربان شهر دلخواهتان به استراحت بپردازید و همراهشان از جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال دیدن کنید. امتیاز این گونه اقامت گاه ها علاوه بر رایگان بودن محل اقامت، آشنا شدن با فرهنگ و سبک زندگی ساکنان آن جا می باشد.

جا به جایی در پورتو پرتغال

برای جا به جایی در هر شهری باید مبالغی را تقبل کرد. در پورتو پرتغال برای رفتن از فرودگاه به مرکز شهر توسط تاکسی باید ۲۰ یورو را پرداخت کنید. همین مسافت توسط آیروباس ۶ یورو هزینه دارد. با مترو هم می توانید مسافت بین فرودگاه تا مرکز پورتو را طی کنید که مبلغ قابل پرداخت برای مترو با بلیط معمولی ۸.۱ یورو و با بلیط روزانه ۶.۲۰ یورو می باشد. برای گردشگری در سطح شهر نیز می توانید از تراموا استفاده کنید که ۲ یورو هزینه دارد. توجه داشته باشید که از تاکسی های پورتو استفاده نکنید؛ چرا که برای حمل و نقل وسایلتان نیز باید مبلغی را پرداخت کنید. بنابر این تراموا و اتوبوس و مترو بهترین وسایل نقلیه برای عبور و مرور در سطح شهر می باشند.

خورد و خوراک در پورتو

با غذا های خوشمزه پورتو طعم بهتری را به سفر خود بدهید. در سفر با اطلاع داشتن از قیمت و محل رستوان ها راحت تر می توان به غذای مورد علاقه خود و قیمت مورد نظر دست پیدا کنیم.

_ برای میل کردن صبحانه در هتلی که به عنوان اقامت گاه انتخاب کرده اید نیازی به پرداخت پول ندارید ولی چنان چه دوست دارید که این وعده را در دل طبیعت زیبای خیابان های شهر پورتو پرتغال میل کنید، به راحتی می توانید در تمام گوشه کنار این شهر کافه هایی با قیمت ۳ تا ۶ یورو را پیدا کنید و از منطره زیبای شهر در کنار بومیان مهربان صبحانه ای خوشمزه را میل کنید و در کنار سرو کافه از تماشای جاذبه های گردشگری پورتو پرتغال لذت ببرید.

_ برای صرف ناهار نیز می توانید در یکی از رستوران های این شهر غذاهایی خوش طعم و خوش عطر را امتحان کنید و چنان چه دنبال غذایی با قیمت ارزان هستید در رستوران هایی در گوشه کنار های شهر به راحتی می توانید غذای مورد علاقه تان را با قیمتی مناسب تهیه کرده و در کمال ارامش و سکوتی زیبا نوش جان کنید. مبلغ لازم برای تهیه ناهاری خوش طعم ۴ تا ۸ یورو می باشد.

_ برای میل کردن شامی خوش طعم مخصوص این شهر می توانید در رستوران هایی که در پورتو پرتغال به چشم می خورند، غذایی خوش آب و رنگ و ویژه را با قیمت ۷ تا ۱۵ یورو نوش جان کنید.

_ گردشگرانی که در پرتغال گردی علاقه ای به غذای آماده و فست فود ندارند می توانند از مغازه های موجود در شهر تنها با پرداخت پول اندکی مواد مورد نیاز برای شام یا ناهاری خانگی را تهیه کنند. مواد اولیه مورد نیاز برای طبخ غذایی آسیایی متوسط هزینه ای بالغ بر ۳۰ یورو و برای طبخ غذایی غیر از این ملیت مبلغ بالغ بر ۴۱ یورو را باید پرداخت کرد. این مواد اولیه عبارت اند از: نان، برنج، گوشت، مرغ، ماهی، میوه و سبزی جات.

نکته خوشمزه در پورتو پرتغال گردی

پورتو پرتغال هم مثل هر شهر دیگری خوراکی های خوشمزه مخصوص به خود را دارد. اکثر گردشگران علاقه زیادی به امتحان کردن غذاهای جدید و ویژه مقصد گردشگری را در سفر خود دارند. توصیه ما به گردشگران پرتغال گردی در پورتو امتحان کردن ساندویچی به نام ferancescinha می باشد که نحوه آماده سازی این عذای خوشمزه و ارزان، مخصوص آشپزان پورتویی می باشد که تنها با پرداخت ۷ یورو می توانید از طعم منحصر به فرد این ساندویچ نهایت لذت را در سفر خود ببرید.

 ادامه در قسمت دوم

مطالب مرتبط
19 اثر هنری خیره کننده از هنر خیابانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.