۲۰ بیست روش برای کاهش وزن سریع

0

تناسب اندام: بیست روش برای کاهش وزن سریع

با به کار بستن این نکات در زندگی روزمره و مطالعه این مقاله که توسط کارشناسان سلامت وبسایت وردنگار تهیه شده است، کیفیت زندگی تان افزایش پیدا خواهد کرد.

 

همچنین تناسب اندام خود را بهتر می توانید حفظ کنید و اگر در تصمیم به کاهش وزن گرفته باشید بهتر می توانید به هدف خود برسید:

 

۱-صبح زود بیدار شوید:

اگر صبح ها یکی دو ساعت زودتر از خواب بیدار شوید متوجه تغییرات وزن خود خواهید شد.

محققان به این مهم دست پیدا کرده اند کسانی که صبح زود از خواب بیدار می شوند نسبت به افراد دیگر بدن سالم تری خواهند داشت.

۲- تخم مرغ و کاهش وزن سریع:

محققان با توجه به مطالعات انجام شده  بر روی چاقی به این نتیجه رسیده اند که شروع روز با خوردن تخم مرغ به شما کمک می کند اضافه وزنتان را کاهش دهید.

 

۳-قهوه و کاهش وزن سریع:

دانشمندان در مجله تغذیه و پزشکی بیان کرده اند کسانی که قهوه می نوشند سطح سوخت و سازشان نسبت به دیگران افزایش می یابد در نتیجه راحت تر وزن کم می کنند.

 

۴-آب و کاهش وزن سریع:

قبل از خوردن هر وعده غذایی ۲ لیوان آب بنوشید زیرا به کم کردن وزن شما کمک می کند.

محققان و دانشمندان دانشگاه هامبولت به این نتیجه رسیده اند کسانی که قبل از خوردن غذا  ۲لیوان آب می نوشند سوخت و ساز بدنی بالاتری دارند.

 

۵-غذاهای فیبر دار استفاده کنید:

استفاده از غذاهایی که سرشار از فیبر طبیعی می باشند سبب افزایش تعداد باکتری های مفید در دستگاه گوارش شده که این باکتری ها اثرات منفی غذاهای چرب را کاهش می دهد.

 

۶-نور خورشید و کاهش وزن سریع:

کسانی که در طول روز به ویژه صبح ها مدتی را در معرض نور خورشید قرار گیرند نسبت به کسانی که از نور خورشید دوری می کنند وزن بیشتری کم می کنند.

 

مطالب مرتبط
چگونه با خوردن لبنیات بیشتر، کاهش وزن داشته باشیم؟ دکتر رضا غیاثوند؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی

۷-ورزش کنید:

اینکه شما زمان کافی برای ورزش ندارید به این معنی نیست که نمی توانید ورزش کنید. تحقیقات انجام شده نشان می دهد کسانی که وقت کافی برای ورزش ندارند می توانند مدت زمان کوتاه تری به ورزش و تمرین اختصاص دهند.

 

۸-از خوردن تنقلات بپرهیزید:

اگر میزان قند و شکری که در هر وعده غذایی مصرف می کنید را کاهش دهید شاهد کاهش وزن خود خواهید بود.

محققان دانشگاه آلبرتوس مگنوس کشف کرده اند که قند و شکر میزان متابولیسم و سوخت وساز بدن را کاهش می دهد. بنابراین بهتر است از خوردن آنها بپرهیزید.

 

۹-جایگزین کردن سس خردل با سس گوجه فرنگی:

دانشمندان دانشگاه پلی تکنیک آکسفورد بیان کرده اند که خوردن یک قاشق چای خوری خردل سوخت و ساز بدن را تا ۲۵ درصد افزایش می دهد.

۱۰-سیر:

اضافه کردن سیر به غذاهایتان کمک می کند که وزن اضافی تان را کاهش دهید. همچنین سیر احساس گرسنگی و میزان کلسترول خون را کاهش می دهد. به علاوه سبب سلامتی روده و افزایش سوخت و ساز بدن می شود.

 

۱۱-به خوراک خود فکر کنید:

طی تحقیقات انجام شده در دانشگاه براون  کسانی که قبل از خوردن غذا در مورد آن فکر و راجع به آن تحقیق می کنند دارای اضافه وزن زیادی نمی شوند.

 

۱۲-هوای خنک:

اگر دمای هوای خانه شما ۱۸ درجه باشد بدنتان برای افزایش دما، سوخت و ساز و متابولیسم اش را بالا می برد درنتیجه شما به صورت ناخودآگاه کالری بیشتری خواهید سوزاند.

 

۱۳-خودتان غذاهایتان را بپزید:

براساس مطلب منتشر شده در مجله تغذیه و سلامت کسانی که غذاهایشان را خودشان درست می کنند نسبت به دیگر افراد سلامت بدنی بالاتری دارند.

 

۱۴-از سودای رژیمی استفاده نکنید:

نوشیدن سودای رژیمی از کاهش اضافه وزن شما جلوگیری می کند. محققان می گویند احتمالا کسانی که سودای رژیمی مصرف می کنند نسبت به دیگر افراد اضافه وزن بیشتری دارند.

 

مطالب مرتبط
راه های کوچک کردن شکم-قسمت دوم

۱۵-فلفل:

دانشمندان دانشگاه ماستریکت بیان کرده اند کپسای سین موجود در فلفل سبب افزایش سوخت و ساز شده در نتیجه کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت.

 

۱۶-در مقابل وسوسه ها مقاومت کنید:

برای اینکه بتوانید وزن اضافی تان را کاهش دهید به نفعتان است که مقابل وسوسه خوردن غذاهای چرب و شیرین مقاومت کنید.

 

۱۷-برای طعم دار کردن سالاد از سرکه استفاده کنید:

یک تحقیق انجام شده در ژاپن نشان می دهد کسانی که از سرکه سیب در غذاها و سالاد های خود استفاده می کنند می توانند طی۱۲ هفته شاهد کاهش وزن خود باشند.

 

۱۸-گریپ فوروت:

اگر می توانید، قبل از خوردن صبحانه یک گریپ فوروت میل کنید تا به کاهش وزنتان کمک کند. علاوه بر آن گریپ فوروت به هضم غذاهای شیرین هم کمک می کند.

 

۱۹-آخرین وعده غذایی:

یک مطلب منتشر شده در مجله پزشکی آمریکا نشان می دهد کسانی که به خاطر دارند آخرین وعده غذایی چه چیزی میل کرده اند کالری بیشتری می سوزانند.

 

۲۰-غذاهای خود را سروقت میل کنید:

تحقیقات صورت گرفته در هلند نشان می دهد کسانی که در طول روز ۳ وعده غذایی خود را به موقع میل می کنند نسبت به دیگر افراد کاهش وزن بیشتری خواهند داشت.

 

اختصاصی سایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.