رونمایی از ۴ اسمارت فون و ۲ تبلت توسط آلکاتل

0

رونمایی از ۴ اسمارت فون و ۲ تبلت توسط آلکاتل

کنگره جهانی موبایل امسال توسط آلکاتل با معرفی چندین تلفن همراه هوشمند تازه با قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد که قیمتی بی نظیر داشتند آغاز شد.

گوشی های همراه هوشمندی که توسط آلکاتل در کنگره جهانی موبایل رونمایی شدند قیمتی کمتر از ۲۸۰ دلار داشتند و این قیمت پایین برای کاربران تلفن های هوشمند که دارای بودجه ی متوسطی برای خرید تلفن همراه هوشمند هستند و نمی خواهند هزینه ی زیادی برای خرید یک گوشی موبایل بکنند خبر بسیار خوبی است.

علاوه بر این تمامی اینها ۴ تلفن همراه هوشمند تازه و ۲ تبلت اندرویدی بی نظیر که می توان گفت تمامی آنها دارای برخی از ویژگی ها و امکانات تلفن های همراه هوشمند و تبلت های پرچم دار در سال ۲۰۱۸ می باشند توسط کمپانی آلکاتل ۵ در کنگره جهانی موبایل رونمایی شدند به گونه ای که مجهز به طراحی تازه و بی نظیری که خود شرکت آلکاتل اعلام کرده است یعنی طراحی Simganic می باشند.

مشخصات یکسان در گوشی های جدید آلکاتل

براساس گزارشات و تصاویر دیده شده از تلفن های همراه هوشمند رونمایی شده توسط کمپانی آلکاتل می توان گفت که تمامی این محصولات هوشمند از دو نظر به یک دیگر شباهت دارند.

هم از نظر طراحی و هم از نظر مشخصات سخت افزاری. و تنها تفاوت این محصولات هوشمند با یکدیگر میزان ابعاد آنها می باشد که هر یک در اندازه ی مشخصی طراحی و تولید شده اند.

به گونه ای تلفن همراه هوشمند آلکاتل مدل ۳ دارای نمایشگری ۵.۵ اینچی با رزولوشن ۱۱۴۰ × ۷۲۰ و تلفن همراه هوشمند آلکاتل مدل ۳X دارای نمایشگر ۵.۷ با رزولوشنی برابر با ۱۴۴۰ × ۷۲۰ و تلفن همراه هوشمند آلکاتل مدل ۳V دارای نمایشگری ۶ اینچی با رزولوشن ۲K می باشد.

مطالب مرتبط
مطالعات نشان می دهد که با کشت سیب زمینی های مقاوم جدید، می توان تا 90 درصد در مصرف سموم آفت کش صرفه جویی کرد

همانطور که اشاره کردیم تمامی این محصولات هوشمند کمپانی آلکاتل دارای مشخصات سخت افزاری یکسانی هستند بنابراین می توانیم بگوییم که هر سه دستگاه تلفن همراه هوشمند آلکاتل از پردازنده ی چهار هسته ای مدیاتک بهره مند هستند.

قابلیت تشخیص چهره و قیمت

علاوه بر این تلفن های همراه هوشمند طراحی شده توسط شرکت آلکاتل دارای قابلیت تشخیص چهره نیز می باشد اما همانطور که از قیمت این سه دیوایس مشخص است، مطمعنا قابلیت تشخیص چهره ی این گوشی های هوشمند آلکاتل به هیچ وجه قابل مقایسه با تکنولوژی فیس آیدی نخواهد بود.

البته این گوشی های هوشمند طراحی شده توسط شرکت آلکاتل که در سه مدل ۳X، ۳V و ۳ طراحی و عرضه شده اند و به ترتیب دارای قیمت های ۱۸۰، ۱۹۰ و ۱۵۰ به فروش می رسند، به طور کامل به یکدیگر مشابه نیستند چرا که از لحاظ نرم افزاری تفاوت های عجیبی با یکدیگر دارند که دلیل این تفاوت های نرم افزاری هنوز هم برای ما مشخص نشده است چرا که گوشی های هوشمند آلکاتل در مدل های ۳X و ۳V برای اینکه بتوانند عکس های فوق العاده با کیفیت و با حالت پرتره را ارائه دهند به دوربین های دو گانه مجهز شده اند اما عجیب است که چنین قابلیت و دوربین هایی برای عکاسی پرتره در گوشی های هوشمند آلکاتل مدل ۳ قرار داده نشده است.

از طرف دیگر و از همه عجیب تر تلفن های همراه هوشمند آلکاتل در مدل های ۳X و ۳V دارای سیستم عامل اندروید اوریو هستند که ویژگی فوق العاده ای است.

اما تلفن هوشمند آلکاتل در مدل ۳ دارای سیستم عامل اندروید نوقا می باشد، البته امیدواریم شرکت آلکاتل توضیحی برای این تفاوت های عجیب در طراحی و عرضه ی تلفن های همراه هوشمندش بدهد.

سیستم عامل اندروید گو در آلکاتل

تلفن همراه هوشمند ۱X آلکاتل، که اولین تلفن همراه هوشمند شرکت آلکاتل می باشد و جزء خانواده ی ” آلکاتل ۱ “ به حساب می آید در چندین مدل طراحی و عرضه شده است که اکثر آنها به سیستم عامل اندروید گو مجهز هستند.

مطالب مرتبط
انتشار تصویری از Moto E5 Plus موتورولا

اندروید گو نسخه ی سبک تر از سیستم عامل اندروید می باشد که برای سخت افزاری ضعیف تعبیه شده، به همین دلیل است که در اولین تلفن همراه هوشمند آلکاتل یعنی ۱X از این سیستم عامل استفاده شده است زیرا در طراحی و ساخت این تلفن همراه از سخت افزاری ضعیف استفاده شده و سیستم عاملی که با چنین سخت افزاری متناسب باشد نسخه ای سبک از اندروید یعنی اندروید گو می باشد.

البته همانطور که گفتیم تلفن همراه ۱X آلکاتل در چندین مدل طراحی و عرضه شده است که اکثر مدل هایش دارای سیستم عامل اندروید گو هستند ولی یکی از مدل های این تلفن همراه هوشمند آلکاتل دارای سیستم عامل اندروید اوریو می باشد به همین شکل سایر مدل های گوشی های همراه هوشمند ۱X آلکاتل که دارای سیستم عامل اندروید گو هستند و دارای سخت افزاری ضعیف تر می باشند از یک سیم کارت پشتیبانی می کنند و آن یک مدل از تلفن های همراه هوشمند ۱X آلکاتل که دارای سیستم عامل اندروید اوریو می باشد و دارای سخت افزار قوی تر است از دو سیم کارت پشتیبانی می کند.

البته جالب است بدانید که هنوز مشخص نیست که گوشی های همراه هوشمند آلکاتل تا چه حد می توانند امنیت را برای کاربران خود تامین کنند چرا که برخی از مدل های تلفن های همراه هوشمند آلکاتل فاقد سنسور اثر انگشت هستند اما دارای قابلیت تشخیص چهره هستند.

انتظار برای خرید مدل های تلفن های همراه هوشمند ۱X آلکاتل در ماه آوریل سال میلادی جاری با قیمت ۱۰۰ و ۱۱۰ یورو به پایان خواهد رسید.

رونمایی ار تبلت هاب اندرویدی

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم کمپانی آلکاتل علاوه بر ارائه تلفن های همراه هوشمند در کنگره جهانی موبایل، از دو تبلت اندرویدی نیز رونمایی کرده است.

مطالب مرتبط
آریستو 2 ال جی رونمایی شد

این تبلت های اندرویدی شرکت آلکاتل مانند دیگر محصولات هوشمندی این شرکت چندان گران قیمت نمی باشند و همین ویژگی باعث شده است که کاربرانی که بودجه ی زیادی برای خرید تبلت و یا تلفن همراه هوشمند کنار نگذاشته اند و قصد ندارند بودجه ی زیادی را خرج کنند، بتوانند این محصولات هوشمند آلکاتل را خریداری کنند.

تبلت های اندرویدی شرکت آلکاتل در مدل های ۱T 7 و ۱T 10 که مجهز به پردازنده های چهار هسته ای می باشند در کنگره جهانی موبایل رونمایی شدند.

البته باید بدانید که هر کدام از این تبلت های شرکت آلکاتل دارای ۱ گیگابایت حافظه ی رم هستند که هر کدام به سیستم عامل اندروید ۸.۱ اوریو مجهز می باشند.

هر کدام از دو تبلتی که توسط کمپانی آلکاتل در کنگره جهانی موبایل رونمایی شده است با یکدیگر تفاوت هایی دارند که یکی از بزرگترین تفاوت های این تبلت های هوشمند با یکدیگر این است که تبلت آلکاتل در مدل ۱T 7 دارای نمایشگری ۷ اینچی می باشد که این نمایشگر دارای رزولوشنی برابر با ۱۰۲۴ × ۶۰۰ می باشد در صورتی که تبلت آلکاتل در مدل ۱T 10 دارای نمایشگری ۱۰ اینچی است که رزولوشن آن برابر با ۱۲۸۰ × ۸۰۰ می باشد.

همانطور که می بینید این میزان رزولوشن در این مدل نسبت به مدل قبلی افزایش یافته است و همانطور که اشاره کردیم این تفاوت بین این دو تبلت هوشمند آلکاتل، بزرگترین و مهم ترین تمایز بین آنها می باشد.

این دو تبلت اندرویدی شرکت آلکاتل در فصل بهار سال جار میلادی با قیمت های ۷۰ و ۱۰۰ یورو عرضه خواهد شد.

منبع : neowin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.