فراری از نسخه محدود F12tdf با صفرتا صد ۲.۹ ثانیه رونمایی کرد

فراریF12tdf

0

فراری از نسخه محدود F12tdf رونمایی کرد

شرکت فراری یکی از خودروسازان برجسته ایتالیایی بوده که در زیرمجموعه کمپانی بزرگتر یعنی فیات کرایسلر قرار می گیرد. این شرکت هر سال مدل های محدودی از محصولات خود را معرفی می کند و به تازگی در جریان نمایشگاه بزرگ لس آنجلس، به معرفی مدل محدود فراری F12tdf با نام SP3JC پرداخت.

طرح رنگی زیبا

بدون شک این نسخه را نباید دست کم گرفت زیرا نخست از برند فراریست و دیگر آن که طرح رنگی زیبایی برای این خودرو در نظر گرفته شده که خیره کننده می باشد. ترکیب رنگی سفید و آبی با خطوط زرد جلوه زیبایی به SP3JC بخشیده و فراری نیز برای جلب توجه علاقمندان چنین ترکیب رنگی را به کار گرفته است.

تاکنون فراری بیشتر روی رنگ مشکی یا قرمز تمرکز داشته و ارائه مدلی که تضاد رنگی با برند فراری دارد، دور از انتظار بود. این خودرو همانطور که می دانید براساس مدل F12tdf توسعه یافته با رنگ بندی و برخی مشخصات منحصربفرد به مدل محدودی تبدیل شده که SP3JC نام گرفت.

پیشرانه خورجینی ۱۲ سیلندر ۷۶۹ اسب بخاری

پیشرانه خورجینی ۱۲ سیلندر ۷۶۹ اسب بخاری قدرت بسیاری به SP3JC می بخشد تا عملکرد حیرت انگیزی از خود نشان دهد. عملکردی که بدون شک در کمتر اتومبیلی شاهد آن هستید، مگر اینکه شرکتی به تیونینگ خودرو موردنظر بپردازد.

البته فراری این نمونه را به عنوان نسخه سفارشی معرفی کرده زیرا برخی از دوستداران اتومبیل آن هم از نوع ثروتمند، مایلند خودرویی که خریداری می کنند خاص باشد و جلوه منحصربفردی ارائه دهد. فراری نیز برای یکی از مشتریان کلکسیونر خود مدل کانورتیبل F12tdf را با نام SP3JC و با رنگ و طرحی متفاوت ، توسعه داد.

شرکت سازنده می گوید نسخه SP3JC  به پاسداشت نسخه های رودستر کلاسیک دهه ۵۰ تا ۶۰ توسعه یافت. طرح رنگی نیز بسیار جذاب بوده و تفاوتی را نسبت به فراری های امروزی دارد. این طرح رنگی از هنر (Pop Art) الگو گرفته شده و به عنوان رنگ Bianco Italia شناخته می شود. با این حساب طراحی گرافیکی زیبایی روی بدنه شکل گرفته و خیره کننده است.

مطالب مرتبط
مشخصات فنی و تصاویر زیبایی از رنج روور ولار

صفرتا صد ۲.۹ ثانیه ای

SP3JC  کانورتیبل دارای دماغه آبی رنگ است و این در حالی بوده که صندلی ها نیز از چرم آبی هستند. همانطور که گفته شده پیشرانه از نوع ۶.۳ لیتری خورجینی ۱۲ سیلندر ۷۷۰ اسب بخاری می باشد و می تواند عملکرد بالایی از خود نشان دهد. این یعنی در کمتر از ۲.۹ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر رسیدن و سقف سرعت نیز از ۳۲۱ کیلومتربرساعت عبور می کند.

فراری تاکنون مدل های سفارشی متعددی برای مشتریان خاص خود توسعه داده که از جمله باید به MM 485 Speciale و SP38 اشاره کرد.MM 485 Speciale مدلی برگرفته از  ۴۸۸ GTB و ۴۵۸ Speciale بود اما SP38 براساس  ۴۸۸ GTB توسعه یافت.

گذشته از حذف سقف، SP3JC دارای طراحی جلویی شبیه به F12 برلینتا می باشد و رینگ های جذاب و قابل توجهی برای آن در نظر گرفته شد. در برخی بخش های محدود نیز فیبرکربن به کار گرفته شده و می توان این مدل خاص فراری را در نوع خود بی نظیر دانست.

جزئیات قیمت و برخی اطلاعات دیگر ارائه نشد و از آنجایی که SP3JC یک مدل سفارشیست قرار نیست برای مشتریان دیگری توسعه یابد.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.